Senegalo futbolo rinktinė baigė savo kelionę čempionate – duris į kitą etapą užtrenkė geltonos kortelės

Senegalo rinktinė neišsaugojo savo galimybės patekti į kitą etapą. Senegaliečiai 1:0 (0:0) pralaimėjo Kolumbijos rinktinei, o dėl geltonų kortelės gausos į kitą etapą praleido Japonijos rinktinę, su kuria turėjo surinkę po 4 taškus.

Senegalas iš tolimesnės kovos iškrito dėl to, kad kitoje arenoje Japonijos futbolininkai pralaimėjo Lenkijos rinktinei 0:1. Jie turėjo tokį patį taškų skaičių, bei įmušė ir praleido tiek pat įvarčių, bet Senegalas iškrito dėl to, kad grupių etape surinko viena geltona kortele daugiau. Jei abi komandos būtų turėję po lygiai kortelių, tada toliau einanti komanda būtų nuspręsta burtų keliu.

Verta paminėti, kad 2014 metais tokios taisyklės panaudoti neprireikė ir visus atkrintamųjų dalyvius nulėmė surinktas taškų skaičius ar įmuštų ir praleistų įvarčių santykis.

Kolumbija save į sudėtingą padėtį įstūmė dar per pirmąjį susitikimą, kai likę dešimtyje jie 1:2 pralaimėjo Japonijos rinktinei. Kitose rungtynėse komanda iš Pietų Amerikos parodė visą savo puolimo potencialą ir nušlavė lenkus rezultatu 3:0.

Senegalas pirmosiose rungtynėse įveikė Lenkiją 2:1, tačiau susikomplikavo savo padėtį, kai sužaidė lygiosiomis 2:2 su Japonijos rinktine.

Šios rinktinės 2014 metais sužaidė draugiškas rungtynes, kuriose Senegalas susitikimą baigė dešimtyje, tačiau rezultatas buvo lygus – 2:2.

Rungtynes rinktinės pradės tokiomis sudėtimis:

Susitikimo teisėjas – serbas Miloradas Mazičius.

Senegalo treneris padarė keletą iš tiesų neįprastų sprendimų. Du žaidėjai Keita Balde ir Lamine Gassama iš viso pirmą kartą pasirodys aikštėje šiame čempionate, taip pat startinėje sudėtyje atsirado Cheikhou Kouyate. Jie pakeitė Mousą Wague, Badou N`Diaye ir Alfredą N`Diaye.

Kolumbijos rinktinėje du pakeitimai: Mateus Uribe pakeitė Aguilarą, o C. Sanchezas, kaip ir buvo spėjama, grįžo į startinę sudėtį.

Pirmosios penkios minutės rungtynėse atsargios. Nė viena komanda neskubėjo atakuoti varžovų vartų.

10-ą minutę Senegalo žaidėjas Radamelis Falcao, pasileidęs į greitą ataką, buvo prispaustas dviejų Senegalo rinktinės žaidėjų. Kolumbiečiui prireikė medicininės pagalbos. Po to buvo skirtas baudos smūgis, kurį atliko Juanas Quintero, tačiau vartininkas smūgį atrėmė. Kol kas tai buvo pavojingiausia ataka.

16-ą minutę senegalietis K. Balde perdavė kamuolį priekyje buvusiam Sadio Mane, kurį baudos aikštelėje pargriovė kolumbietis Davinsonas Sanchezas. Serbas arbitras iš pradžių skyrė 11 metrų baudinį, tačiau po VAR peržiūros 18-ą minutę šį sprendimą atšaukė taip sukeldamas Senegalo rinktinės žaidėjų pasipiktinimą.

Reuters/Scanpix nuotr..

Kolumbijos rinktinė žaidė atsargiai, per pusę kėlinio jie nesukūrė jokios pavojingos atakos. Senegalo futbolininkai atrodė, jog nori pirmi įmušti įvartį ir aktyviau atakavo vartus. 27-ą minutę į kolumbiečio Davido Ospinos vartus spyrė K. Balde, tačiau vartininkas kamuolį sugavo.

Netikėtas sprendimas! Jamesas Rodriguezas sužaidęs 31-ą minutę buvo pakeistas Luisu Murieliu. J. Rodriguezas neliko sėdėti ant suolo, o iš karto išėjo į rūbinę. Jis aikštę veikiausiai paliko dėl atsinaujinusios traumos.

J. Rodriguezas, Reuters/Scanpix nuotr.

S. Mane, gavęs kamuolį priešininkų aikštės pusėje, dažniausiai buvo griaunamas. 36-ą minutę Carlosas Sanchezas pargriovė S. Mane ir buvo paskirtas baudos smūgis, tačiau jis nesukėlė daug problemų Kolumbijai. Jį atlikęs Salifas Sane kamuolį paleido stipriai virš vartų.

Per 40 žaidimo minučių Kolumbija buvo atlikusi tik vieną smūgį vartų link. Tai tik įrodo, kad Kolumbijos rinktinė nesukūrė nieko pavojingo.

45-ą minutę kolumbietis Johanas Mojica nugriovė į greitą ataką pasileidusį senegalietį Ismaila Sarrą.

Dėl stabdymų teisėjas nusprendė pridėti 3 minutes prie pirmojo kėlinio. Futbolas netenkino ir žiūrovų susirinkusių arenoje, jie per pridėtą laiką ėmė švilpti abiems komandoms.

Daugiau laiko su kamuoliu pirmame kėlinyje praleido Kolumbijos futbolininkai, tačiau daugiau smūgių vartų link ir į vartus atliko Senegalo futbolininkai.

51-ą minutę geltoną kortelę gavo M`Baye Niangas. Jei Senegalo rinktinė būtų patekusi į kitą etapą, šiam žaidėjui būtų tekę praleisti kitą susitikimą Kolumbiečiai antrąjį kėlinį pradėjo šiek tiek aktyviau ir ėmė daugiau problemų kelti senegaliečių vartams.

Po trijų minučių panašioje situacijoje kolumbietis G. Sanchezas griovė I. Sarrą, tačiau čia nebuvo užfiksuota net pražanga. Senegaliečiui prireikė medicininės pagalbos.

63-ą minutę buvo paskirtas baudos smūgis į Kolumbijos vartus. Jį atliko S. Mane, tačiau atlikdamas smūgį jis paslydo ir kamuolys lėkė šalia vartų.

Po dviejų minučių baudos smūgis buvo atliekamas prie Senegalo vartų. L. Murielio atliktas smūgis buvo blokuotas ir aikštę paliko nuo Senegalo rinktinės žaidėjo. Buvo keliamas kampinis, po kurio galva į vartus kamuolį nukreipė R. Falcao, tačiau smūgis buvo netaiklus.

69-ą minutę senegalietis Y. Sabaly atsidūrė ant vejos. Jam prireikė medicininės pagalbos ir toliau tęsti rungtynių jis nebegalėjo. Jį pakeitė Moussa Wague.

Pirmasis įvartis! Kolumbijos žaidėjas Y. Mina po kampinio 74-ą minutę mušė galva kamuolį į vartus. Vartininkas dar bandė kamuolį atremti, tačiau jis nespėjo to padaryti. Kolumbijos futbolininkai įvartį atšventė atsistoję prie šoninės linijos ir rankomis darydami bangą.

77-ą minutę  kilo gaisras prie Kolumbijos vartų, tačiau jį gesino vartininkas. Į vartus smūgiavo M. Niangas ir I. Sarras

80-ą minutę atliktas dar vienas keitimas Senegalo gretose – Keitą Balde pakeitė Moussa Konate. 83-ą minutę ir Kolumbijos gretose atlktas keitimas – Jeffersonas Lerma pakeitė Mateusą Uribę.

Senegalo futbolininkai nepasidavė ir bandė išsigelbėti rungtynėse. 86-ą minutę paskutinis keitimas atliktas Senegalo rinktinėje – M`Baye Niangą pakeitė Diafra Sakho. 89-ą minutę Kolumbijos kapitonas  R. Falcao buvo pakeistas Migueliu Borja.

Prie antrojo kėlinio buvo pridėtos 4 minutės, tačiau per jas senegaliečiams nepavyko išsigelbėti. Kolumbijos rinktinė šventė pergalę su vienu įvarčiu ir 6 taškais kišenėje.

Geriausiu susitikimo žaidėju paskelbtas  vienintelį įvartį šiose rungtynėse įmušęs Yerry Mina.

Senegalas – Kolumbija 0:1

74` [0:1] Yerry Mina