Paskutinės minutės drama neužkirto Šveicarijai kelio į kitą pasaulio futbolo čempionato etapą

Rungtynėse tarp Šveicarijos ir Kosta Rikos buvo karšta – atakos keitė viena kita, o rungtynių likimas sprendėsi paskutinę minutę. Pagrindinio rungtynių laiko pabaigoje šveicarai persvėrė rezultatą, tačiau jau per teisėjo pridėtą laiką Kosta Rika jį išlygino. Nors ir sužaista lygiosiomis 2:2 (1:0), šveicarai gavo bilietą į kitą turnyro etapą.

Šveicarijos rinktinė pirmajame susitikime sužaidė lygiosiomis su Brazilija 1:1, o antrajame susitikime 2:1 nugalėjo serbus.

Kosta Rika šiame čempionate ne tik, kad patyrė 2 pralaimėjimus, tačiau neįmušė nė vieno įvarčio: Serbijai pralaimėjo 0:1, o Brazilijai – 0:2.

Šveicarijos rinktinei galėjo padėti Granitas Xhaka, Xherdanas Shaqiri ir Stephanas Lichtsteineris, kuriems galėjo būti skirta bausmė praleisti dvejas rungtynes dėl politizuotų ženklų rodymo po įvarčio. Kosta Rikos rinktinė nepranešė apie patirtas traumas.

Kosta Rika ir Šveicarija susitiko trečią kartą. Prieš tai komandos pasidalino po pergalę.

Susitikimą rinktinės pradeda tokiomis sudėtimis:

Šio susitikimo pagrindinis teisėjas – prancūzas Clementas Turpinas.

Šveicarijos rinktinės sudėtyje, lyginant su praėjusiomis rungtynėmis, du pasikeitimai: vietoj Steveno Zubero ir Hario Šeferovičiaus – Breelas Embolo ir Mario Gavranovičius.

Kosta Rikos sudėtyje – trys pasikeitimai: vietoj Oscaro Duartės, Johano Venegaso ir Marcoso Urenos – Kendallas Wastonas, Danielis Colindresas, Joelis Campbellas.

Rungtynes aktyviai praėjusius šveicarus Kosta Rikos futbolininkai iškart sustabdė su pražanga – Celso Borgesas prasižengė prieš Breelą Embolo. Prie kamuolio stojęs Xherdanas Shaqiri pasiuntė jį į baudos aikštelę, tačiau ten laukęs Mario Gavranovičius smūgiavo prie vartų.

Kad lengva nebus Lotynų Amerikos atstovai parodė jau penktą minutę, kai Joelis Campbellas smūgiavo iš toli. Šveicarijos vartų sargas Yannas Sommeras nesugebėjo neutralizuoti pavojaus, o besitęsusios atakos smaigalyje atsidūrė Celso Borgesas, kuris smūgiu galva pamėgino pasiųsti kamuolį į vartus. Tačiau čia vėl gelbėjo Y. Sommeras ir virpstas.

Vartų konstrukcija nuo įvarčio pagelbėjo ir 10 minutę, kai „Los Ticos“ žaidėjas Danielis Colindresas iš toli pataikė į skersinį.

Tačiau koją kišo pražangos. 40 proc. kamuolį kontroliavusios, bet jau tris smūgius į vartų plotą atlikusios Kosta Rikos rinktinėje geltoną kortelę užsidirbo Cristianas Gamboa.

19-ą minutę Bryanas Oviedo pamėgino laimę iš aikštės krašto, tačiau nuo įvarčio vėl gelbėjo Šveicarijos rinktinės vartininkas, kuris nukreipė kamuolį už galinės linijos.

Nors sukūrė kur kas daugiau pavojingų progų, Kosta Rikos futbolininkai kamuolį valdė vos 36 proc. laiko.

Tuomet žaidimas kiek aprimo ir buvo sustabdytas 29-ą minutę, kai po smūgio alkūne už jo buvusiam Manueliui Akanji geltona kortele buvo nubaustas Joelis Campbellas.

Ši pertraukėlė buvo naudinga šveicarams, kurie 31-ą minutę sugebėjo pasiųsti kamuolį į vartus. Po Stephano Lichtsteinerio aukšto perdavimo į baudos aikštelę Breelas Embolo lietė kamuolį galva, šis nukrito baudos aikštelėje, į kurią įbėgęs Blerimas Dzemailis galingu smūgiu pasiuntė kamuolį į Keyloro Navaso ginamus vartus.

Kiek atslūgus įvarčio sukeltam džiaugsmui į aikštę vėl grįžo kieta kova – 37-ą minutę geltoną kortelę prieš save išvydo Stephanas Lichtsteineris.

Per likusį kėlinio laiką ir teisėjo pridėtą minutę abi komandos sukūrė keletą neblogų atakų, tačiau šimtaprocentinės progos nebuvo. Po pirmosios rungtynių pusės – 1:0 šveicarų naudai.

Per pirmą kėlinį Kosta Rikos rinktinė keturis kartus smūgiavo į vartų plotą, kai šveicarai išnaudojo vienintelę savo progą. Taip pat abi komandos po du kartus smūgiavo prie vartų. Tiesa, šveicarai net 66 proc. laiko kontroliavo kamuolį.

Kėlinys prasidėjo kaip ir pirmasis – nuo Kosta Rikos futbolininkų pražangos: D. Colindres prasižengė prieš Blerimą Dzemailį.

52-ą minutę Kosta Rikos futbolininkai jau turėjo progą pasižymėti, tačiau tas pats B. Dzemaili panaikino pavojų.

Už minutės – jau šveicarų proga. B. Embolo po Xherdano Shaqiri perdavimo smūgiavo į vartus ir nors K. Navasas pirma ir sužaidė ne itin patikimai, tačiau Giancarlo Gonzalezas panaikino pavojų.

Atlaikę šveicarų spaudimą jų priešininkai išlygino rezultatą – 56-ą minutę smūgiu galva kamuolį į vartus pasiuntė Kendallas Wastonas.

Nepatenkintas įvykių eiga Vladimiras Petkovičius atliko savo pirmąjį keitimą – Valoną Behrami pakeitė Denisas Zakaria.

69-ą minutę dar vienas keitimas šveicarų sudėtyje – Mario Gavranovičius vietą aikštėje užleido Josipui Drmičiui.

Abi komandos kūrė atakas, tačiau nieko šimtaprocentinio sukurti nesugebėjo, o geltonos kortelės nesibaigė – 75-ą minutę ją užsidirbo Denisas Zakaria.

Tačiau čia pat itin pavojinga šveicarų proga – aikštėje tik pasirodžiusio J. Drmičiaus galva smūgiuotas kamuolys pataikė į virpstą.

Čia pat, likus žaisti 10 minučių, po greitos Kosta Rikos kontratakos Celso Borgesas pamėgino laimę, tačiau jo smūgį atrėmė vartininkas.

Čia ir paskutinis šveicarų ir pirmasis Kosta Rikos keitimai: atitinkamai Xherdaną Shaqiri pakeitė Michaelas Langas, o Danielį Colindresą – Rodney Wallace`as.

Priešininkų vartams vis grasinęs J. Drmičius 88-ą minutę pasiuntė kamuolį į vartus. D. Zakaria į savo sąskaitą įsirašė rezultatyvų perdavimą.

Čia pat už kalbas geltona kortele buvo nubaustas K. Wastonas.

Jau per teisėjo pridėtą laiką Oscaras Ramirezas atliko du keitimus – David Guzmaną pakeitė Randallas Azofeifa, o Cristianą Gamboa – Ianas Smithas.

Tiesa, tai nebuvo vieninteliai įdomesni įvykiai – D. Zakaria baudos aikštelėje prasižengė prieš J. Campbellą ir teisėjas parodė 11 metrų žymos link. Prie kamuolio stojęs Bryanas Ruizas pataikė į virpstą, tačiau kamuolys atsimušęs nuo Y. Sommero atsidūrė vartuose.

Per likusį laiką komandoms nepavyko pakeisti rezultato ir teisėjas paskelbė rungtynių pabaigą. Dvikovos metu kamuolį 60 proc. laiko kontroliavo šveicarai, tačiau į vartų plotą smūgiavo mažiau nei Kosta Rika – 3 prieš 6. Abi komandos po penkis kartus kamuolį siuntė prie vartų.

Kitose grupės rungtynėse susitiko Brazilijos ir Serbijos ekipos. Būtent brazilų pergalė rezultatu 2:0 ir atvėrė šveicarams kelią į kitą pasaulio futbolo čempionato etapą.

Šveicarija – Kosta Rika 2:2

31` [1:0] Blerim Dzemaili

56` [1:1] Kendall Waston

88` [2:1] Josip Drmic

90`+3 [2:2] Yann Sommer (į savus vartus)