2018.08.08 16:58

Turėsime naujus pasaulio čempionus: Vokietijos futbolo rinktinė baigė pasirodymą Rusijoje

Arnas Šarkūnas, LRT.lt2018.08.08 16:58

Pirmame rungtynių su Pietų Korėja kėlinyje vangiai žaidę Vokietijos futbolininkai, regis, per vėlai surengė varžovų vartų šturmą. Jų atakos buvo netikslios, kartais skubotos arba užstrigdavo Pietų Korėjos klampioje gynyboje. Galutinis rungtynių rezultatas – 2:0 (0:0) Azijos komandos, kuri pasiuntė praėjusio pasaulio futbolo čempionato nugalėtojus namo, naudai.

Pirmąjį susitikimą šiame turnyre vokiečiai pralaimėjo 0:1 Meksikai ir paskutinėje dvikovoje su Švedija atrodė, jog „Die Mannschaft“ paskutinį turą pasitiks su vienu tašku kišenėje, tačiau Toni Krooso įvartis paskutinę minutę atgaivino vokiečių viltis.

Pietų Korėja čempionate nepasirodė gerai: pirmose rungtynėse Švedijai pralaimėjo rezultatu 0:1, o vėliau rezultatu 1:2 nusileido Meksikos rinktinei. Tačiau Pietų Korėja į kitą etapą galėjo patekti, jei būtų nugalėjusi Vokietiją, o Švedija pralaimėtų Meksikai. Tada visos trys komandos (Vokietija, Pietų Korėja ir Švedija) būtų turėjusios po 3 taškus ir pagal kitus kriterijus „raudonieji“ galėjo tikėtis patekimo į kitą etapą.

Treneris Shinas Tae-Youngas svarbiausioje dvikovoje turėjo verstis be komandos kapitono Ki Sung-Yuengo, kuris patyrė traumą.

Vokietijos treneris Joachimas Lowas savo gretose neturėjo Jerome`o Boatengo, kuris rungtynėse su Švedija užsidirbo raudoną kortelę, o Sebastianui Rudy buvo atlikta nosies operacija. Yra ir gerų žinių – Matsas Hummelsas išsigydė traumą ir pasirodė aikštėje.

Pietų Korėjai nieko gero nežadėjo statistika. Visus tarpusavio susitikimus pasaulio čempionate jie Vokietijai pralaimėjo. Be to, Vokietijos rinktinė dar niekada nebuvo nepatekusi į atkrintamąsias varžybas.

Susitikimą komandos pradės tokiomis sudėtimis:

Pietų Korėjos sudėtyje – keturi pasikeitimai, lyginant su praėjusiomis rungtynėmis: vietoj Kimo Minwoo, Ki Sungyueng Ju Sejongo ir Hwango Heechano – Yunas Youngsunas, Hongas Chulas, Koo Jacheolas ir Jungas Wooyoungas.

Vokietijos rinktinės sudėtyje – net penki pasikeitimai: vietoje Jerome`o Boatengo, Antonio Ruedigerio, Sebastianio Rudy, Thomaso Muellerio ir Julianio Draxlerio – Matsas Hummelsas, Niklasas Suele, Sami Khedira, Mesutas Ozilas ir Leonas Goretzka.

Kazanėje surengtos dvikovos teisėjas – amerikietis Mark Geigeris.

Rungtynes aktyviai pradėję vokiečiai jau 6-ą minutę turėjo gerą progą, kai varžovų vartininko budrumą patikrino Marco Reusas.

Per pirmas 10 rungtynių minučių pietų korėjiečiai 77 proc. kamuolį kontroliavusius varžovus mėgino stabdyti pražangomis, už ką 9 minutę buvo nubaustas Woo-Young Jungas.

14-ą minutę vokiečiai surengė pavojingą ataką, kai Leonas Goretzka skersavo kamuolį į baudos aikštelę, kurioje europiečiai turėjo kiekybinę persvarą, tačiau Pietų Korėjos futbolininkai pavojų neutralizavo.

Po penkių minučių jau korėjiečiai po tolimo realizuoto baudos smūgio ir po Manuelio Neuerio nepagauto kamuolio galėjo pelnyti įvartį.

Tačiau kartoti smūgio Vokietijos rinktinės vartininkas neleido.

20-a minutė ir vokiečių turėta 66 proc. kamuolio kontrolė, tačiau ne vertinant pavojingas atakas.

Tiesa, vokiečius pietų korėjiečiai stabdė ir pažeisdami taisykles – 23-ią minutę Jae-Sungas Lee buvo nubaustas geltona kortele už kietą pražangą prieš L. Goretzką.

Čia pat Heungas-Minas Sonas turėjo puikią progą, tačiau kamuolys skriejo virš vartų.

Prabėgus pusvalandžiui abi komandos buvo atlikusios po vieną smūgį į vartų plotą.

Pasiaukojančiai žaidę pietų korėjiečiai stabdė „Die Mannschaft“ atakas ir patys greitomis kontratakomis bandė nustebinti varžovus.

Tačiau daugiau veiksmo kėlinio pabaigoje buvo prie azijiečių vartų. 38-ą minutę Timo Wernerio smūgį blokavo varžovas, o kamuolys nusileido virš vartų.

Po to vokiečiai buvo pataikę ir į virpstą, tačiau jau po pražangos prieš pietų korėjietį.

Teisėjas prie pagrindinio laiko pridėjo net 3 minutes.

Per pirmą rungtynių pusę net 71 proc. kamuolį kontroliavę vokiečiai dukart smūgiavo į vartų plotą (Pietų Korėja – 1), o vienas smūgis skriejo prie vartų (Pietų Korėjos – 3). Nepaisant to, „Die Mannschaft“ žaidimas nepriminė gerų šios rinktinės laikų, tad norint būti kitame turnyro etape Joachimui Lowui reikėjo pasukti galvą, kaip pagerinti savo treniruojamos komandos žaidimą.

Aktyviau kėlinį pradėję vokiečiai arti tikslo buvo 48-ą minutę, kai galva iš arti smūgiavo L. Goretzka, tačiau Hyunas-Woo Cho meistriškai atrėmė vokiečio bandymą persverti rezultatą.

Čia pat prieš T. Kroosą prasižengęs Seonas-Minas Moonas buvo „apdovanotas“ geltona kortele.

56-ą minutę dar sudėtingesnė situacija pietų korėjiečiams – traumą patyrusį Ja-Cheol Koo pakeitė Hee-Chanas Hwangas.

Sužaidus beveik valandą – puolimą stiprinantis J. Lowo keitimas: Samį Khedirą aikštėje pakeitė Mario Gomezas.

Kiek suaktyvėję 70 proc. kamuolį kontroliavę vokiečiai į vartų plotą smūgiavo tris kartus (Pietų Korėja – 2). Prie vartų abi komandos kamuolį siuntė po tris kartus.

63-ią minutę – dar vienas Vokietijos puolimą stiprinantis keitimas: prieš tai smūgį į vartus atlikusį L. Goretzką pakeitė Thomas Muelleris.

Už poros minučių Heungas-Minas Sonas krito baudos aikštelėje, tačiau rungtynėms teisėjaujančio amerikiečio švilpukas tylėjo, o situacijos kaltininkas, anot teisėjo, už simuliaciją buvo nubaustas geltona kortele.

Likus žaisti 20 minučių – dar vienas keitimas Pietų Korėjos sudėtyje: Seonas-Minas Moonas vietą aikštėje užleido Se-Jongui Joo.

SIPA/Scanpix nuotr.

Iki rungtynių pabaigos likus 15-ai minučių klampią Pietų Korėjos gynybą bandę pramušti vokiečiai atliko paskutinį keitimą: vietoj Jono Hectoro aikštėje pasirodė Julianas Brandtas.

Čia pat ir paskutinis keitimas azijiečių sudėtyje: Hee-Chaną Hwangą pakeitė Yo-Hanas Go.

87-ą minutę Matsas Hummelsas turėjo puikią progą, tačiau jo smūgis galva buvo netikslus.

Rungtynių teisėjas pridėjo 6 papildomo laiko minutes, tačiau jas geriau išnaudojo azijiečiai – 4 pridėjo laiko minutę Youngas-Gwonas Kimas iš arti pasiuntė kamuolį į vartus. 1:0 ir jau beveik jokių šansų vokiečiams.

Dar už trijų minučių Heungas-Minas Sonas išnaudojo Vokietijos vartininko išėjimą iš vartų ir padvigubino rezultatą.

Jau pačioje rungtynių pabaigoje J. Brandtas bandė savo laimę, tiek M. Reusas pamėgino kažką sukurti, tačiau visos vokiečių pastangos atsimušė į patikimos Pietų Korėjos gynybos sieną. Galutinis rezultatas 2:0 (0:0) azijiečių naudai. Tai reiškia, kad Vokietija grupėje liko paskutinė ir turės pakuotis lagaminus namo.

Itin aktyviai rungtynes pabaigę vokiečiai atliko net 26 smūgius į vartus (Pietų Korėja – 11), iš kurių 11 skriejo prie vartų (Pietų Korėjos – 5), o 6 – į vartų plotą (Pietų Korėjos – 5).

Kitose šios grupės rungtynėse Švedija 3:0 nugalėjo Meksiką bei taip užsitikrino pirmą vietą ir bilietą į kitą turnyro etapą.

Pietų Korėja – Vokietija  2:0

90`+4 [1:0] Young-Gwon Kim