2018.08.08 16:58

Argentinos futbolo rinktinė išsigelbėjo: prabilo ir L. Messi

Eglė Zubriūtė, LRT.lt2018.08.08 16:58

Argentinos futbolo rinktinė lemiamose rungtynėse nugalėjo Nigeriją 1:2 (0:1) ir užsitikrino antrąją vietą grupėje, kuri atveria duris į atkrintamiąsias varžybas. Argentinos gelbėtoju tapo Marcosas Rojo, kuris 87-ą minutę įmušė antrą įvartį Argentinos rinktinei. Pirmąjį įvartį dar 14-ą minutę mušė Argentinos žvaigždė Lionelis Messi.

Kitose D grupės rungtynėse Kroatija 2:1 nugalėjo Islandijos rinktinę. Taigi, D grupėje pirmąją vietą užėmė Kroatijos rinktinė su 9 taškais, o antroji – Argentinos rinktinė su 4 taškais. Trečioje vietoje su 3 taškais liko Nigerijos komanda, o Islandija su vienu taškeliu liko paskutinė. Tai lėmė, kad Argentina aštuntfinalyje susitiks su Prancūzija, o Kroatija, su Danija. Abi šios komandos antradienį žaidė tarpusavyje ir išsiskyrė nulinėmis lygiosiomis 0:0.

Argentinos futbolo rinktinė jau antradienį Sankt Peterburge galėjo užbaigti savo pasirodymą pasaulio futbolo čempionate net tada, kai nugalėjo Nigerijos rinktinę. Per pirmus du susitikimus po lygiųjų su Islandija ir pralaimėjimo Kroatijai vos tašką surinkę pietų amerikiečiai buvo D grupės lentelės dugne, tad argentiniečiams teko žvalgytis ir į Kroatijos ir Islandijos dvikovą. Jei islandai būtų nugalėje kroatus didesniu įvarčių skirtumu nei Argentina Nigeriją, L. Messi ir jo bendražygiai būtų turėję krautis lagaminus namo.

Nigerija šiame čempionate nustebino. Gernoto Rohro vyrai pralaimėjo pirmą susitikimą Kroatijai rezultatu 0:2, o antrajame su Islandija pirmą kėlinį atrodė beviltiškai, tačiau po ilgosios pertraukos atgijo, pelnė du įvarčius ir šventė pergalę rezultatu 2:0.

A. Musa, SIPA/Scanpix nuotr.

Islandijai nelaimėjus prieš Kroatiją, Nigerijai rungtynėse su Argentina būtų užtekė ir lygiųjų, o tai buvo labai įmanomas variantas, kurį 87-ą minutę sutrikdė argentinietis Marcosas Rojo.

Abiejų „Super erelių“ įvarčių autorius Ahmedas Musa šias rungtynes pavadino „gyvenk arba mirk“ stiliaus dvikova, kurioje galima sulaukti itin įdomios atomazgos.

Komandos rungtynes pradėjo tokiomis sudėtimis:

Rungtynių teisėjas – turkas Cuneytas Cakiras.

Nigerijos komandos startinėje sudėtyje pasikeitimų nebuvo. Juk nereikia keisti to, kas veikė prieš tai buvusiose rungtynėse?

Argentinos rinktinės keitimų sąrašas ilgas. Franco Armani, Marcosas Rojo, Everas Banega, Angelis Di Maria ir Gonzalo`as Higuainas pakeitė kitose rungtynėse startinėje sudėtyje buvusius Willy Caballero, Eduardo Salvio, Maximiliano Mezą, Marcosą Acuną ir Sergio Aguero. Ar šie pakeitimai padės Argentinai eiti toliau?

Argentinos fanai stadione giedodami himną ašarojo. Šios rungtynės jiems tikrai labai svarbios.

Rungtynių pradžia labai rami. Per pirmąsias 5-ias minutes jokių pavojingų atakų nebuvo. Nebuvo ir smūgių į vartus ar jų link.

8-ą rungtynių minutę, gavęs perdavimą, į vartus smūgiavo argentinietis Nicolas Tagliafico, tačiau smūgis buvo netikslus.

Lionelis Messi ėmėsi lyderio vaidmens. 14-ą minutę Nigerijos vartų link pasileidęs L. Messi gavo perdavimą ir pasiuntė kamuolį į tolimąjį vartų kampą. Rezultatas 0:1. Tai komplikuoja Nigerijos padėtį, kuriems visų pirma reikia bent išlyginti rezultatą. Tai buvo 100-asis čempionato įvartis.

Nigerijos žaidėjai po praleisto įvarčio ir toliau demonstravo savo discipliną. Gavę kamuolį jie nerizikavo jo prarasti. Jeigu matydavo, kad atlikti smūgio į vartus nepavyks, jie atsitraukdavo nuo Argentinos vartų. Sužaidus 25-ias minutes pirmajame kėlinyje Nigerijos rinktinė kamuolį kontroliavo vos 37 proc. laiko.

27-ą minutę argentiniečiai ir vėl veržėsi prie Nigerijos vartų, tačiau vartininkas Francis Uzoho išbėgo iš vartų ir sugavo kamuolį. Po šio epizodo jam prireikė medikų pagalbos, nes varžovas koja kliudė jo galvą, visgi, suteikus medicininę pagalbą, vartininkas galėjo tęsti mačą.

32-ą minutę, stabdydamas į greitą ataką pasileidusį Angel Di Marią, Leonas Balogunas prasižengė ir gavo geltoną kortelę. Po šio epizodo argentinietis liko gulėti ant žemės. Baudos smūgį stojo realizuoti L. Messi, tačiau jo spirtas kamuolys atsimušė į vartų virpstą.

Argentinos rinktinės žaidėjai vis daugiau laiko praleido su kamuoliu, o Nigerijos žaidėjai nesusikūrė jokių progų ir stengiasi žaisti gynyboje.

Kėlinio pabaigoje suaktyvėjo Nigerijos veiksmai Argentinos aikštės pusėje, tačiau visas pavojingesnes atakas Argentinos gynyba nutraukė.

44-ą minutę nigerietis Kelechi Iheanacho atsidūrė ant vejos po to, kai aukštai koja sužaidė argentinietis Marosas Rojo, šis žaidėjas įspyrė į galvą savo priešininkui, tačiau teisėjas už tokį veiksmą neskyrė net geltonos kortelės, o apie 11 metrų baudinį teisėjas nenorėjo net girdėti.

Prie pirmojo kėlinio buvo pridėtos 2 minutės, tačiau per jas pavojingų atakų nebuvo sukurta. Pirmasis kėlinys baigėsi rezultatu 0:1 Argentinos naudai.

Argentina pirmame kėlinyje dominavo. Ji daugiau laiko praleido su kamuoliu (Argentina – 61 proc., o Nigerija – 39 proc.). Nigerija neatliko ne vieno smūgio į vartus, o Argentina – 3.

Antrąjį kėlinį Nigerijos komanda pradėjo pasikeitusia sudėtimi. Kelechi Iheanacho pakeistas Odion Ighalo.

Argentinai antrasis kėlinys prasidėjo tragiškai.49-ą minutę nigeriečiai kėlė kampinį prie Argentinos vartų. Teisėjas sustabdė žaidimą ir geltoną kortelę parodė Javierui Mascherano, kuris nugriovė Nigerijos rinktinės žaidėją. Argentinietis prašė vaizdo peržiūros, bet po jos teisėjas neatšaukė savo sprendimo. Kilo mažas susistumdymas aikštėje, kurį ramino teisėjas. Buvo paskirtas 11 metrų baudinys į Argentinos vartus, kurį 51-ą minutę realizavo Viktoras Mosesas. Nigerietis kamuolį smeigė tiesiai į vartų centrą, kur jo, į kitą pusę pašokęs vartininkas, negalėjo atremti. Rezultatas 1:1.

60-ą rungtynių minutę pirmasis keitimas atliktas Argentinos rinktinėje. Enzo Perezas buvo pakeistas Cristianu Pavonu, o po 4 minučių geltoną kortelę gavo Everas Banega, kuris prasižengė prieš į greitą ataką pasileidusį afrikietį.

Argentiniečiai ir toliau bandė įmušti dar vieną įvartį. 66-ą minutę iš toli kamuolį A. Di Maria pasiuntė tiesiai į vartus, tačiau Nigerijos vartininkas jį sugavo. Argentinos sirgaliai buvo nepatenkinti tuo, ką mato, nes rimtesnių progų futbolininkai nesukūrė.

Nigerijos žaidėjai rungtynėms artėjant į pabaigą buvo vis labiau užspausti savo aikštės pusėje. 71-ą minutę vos gavę kamuolį Nigerijos futbolininkai pasileido Argentinos vartų link. Onyinye Wilfredas Ndidi smūgiavo iš toli, tačiau kamuolys skriejo virš skersinio.

AFP/Scanpix nuotr,

72-ą minutę atliktas antrasis Argentinos keitimas. Maximiliano Meza pakeitė A. Di Marią.

Po trijų minučių nuo keitimo nigeriečiai pasileido į greitą ataką, bet prarado kamuolį, kurį argentiniečių vartininkas grąžino į žaidimą. Tuo metu prie vartų buvęs Nigerijos rinktinės žaidėjas O. Ighalo smūgiavo į vartus, tačiau kamuolys skrido šalia virpsto. 76-ą minutę Marcosas Rojo savo baudos aikštelėje nepataikė į kamuolį ir sužaidė ranka. Arbitras pasinaudojo VAR peržiūra – visgi jis nusprendė, kad argentinietis pirma kamuolį lietė galva ir tas lietimas ranka buvo atsitiktinis. Tai supykdė Nigerijos rinktinės žaidėjus, tačiau jie, bijodami nuobaudų, nesivėlė į dar didesnius ginčus.

80-ą minutę Argentinos rinktinėje atliktas paskutinis keitimas. N. Tagliafico buvo pakeistas Sergio Aguero.

Liekant vis mažiau laiko, aistros Sankt Peterburgo arenoje kaito. 84-ą minutę prie Argentinos vartų skirtas baudos smūgis. Po tokio sprendimo komandos kapitonas L. Messi spėjo išreikšti savo pasipiktinimą teisėjui, tačiau tai nepakeitė jo nuomonės. Vis dėlto O. Etebo paleistas kamuolys praskriejo prie pat virpsto.

87-ą rungtynių minutę situacija pasikeitė drastiškai. Marcosas Rojo, gavęs kamuolį, šaltakraujiškai įmušė įvartį į Nigerijos vartus. Rezultatas 1:2.

Paskutinę pagrindinio laiko minutę atliktas antrasis keitimas Nigerijos rinktinėje. Kenneth Omeruo buvo pakeistas Alexu Iwobi. Iš karto po to geltoną kortelę gavo Mikel John Obi.

Prie antrojo kėlinio buvo nuspręsta pridėti 4 minutes. Jau per pridėtą laiką Nigerijos rinktinė atlieka paskutinį keitimą. Ahmedas Musa buvo pakeistas Simeon Tochukwu Nwankwo.

L. Messi po eilinės pražangos gavo geltoną kortelę už tai, jog stengėsi kuo ilgiau gulėti tam, kad prabėgtų daugiau žaidimo laiko, ir Nigerijos rinktinei liktų vis mažiau progų išlyginti rezultatą.

Paskutinę mačo akimirką Nigerijos žaidėjai atliko smūgį į vartus, tačiau kamuolį sugavo vartininkas. Po šio epizodo teisėjas paskelbė rungtynių pabaigą.

Daugiau smūgių į vartų plotą atliko Argentinos futbolininkai, tačiau smūgių vartų link – Nigerijos.

Geriausiu susitikimo žaidėju buvo paskelbtas L. Messi.

Nigerija – Argentina 1:2

14` [0:1] Lionel Messi

51` [1:1] Victor Moses (po 11 m. baudinio)

87` [1:2] Marcos Rojo