Niūri diena Maskvoje: savi sirgaliai nušvilpė Danijos ir Prancūzijos futbolo rinktines

Maskvoje surengtas C grupės lyderių prancūzų ir danų susitikimas daugiausiai dėmesio rungtynių apžvalgose turbūt susilauks dėl itin gausiai susirinkusių sirgalių švilpimo. Tačiau pykti jie turi dėl ko – aikštėje kovos buvo labai mažai, o pavojingą smūgį kartais tūkstančius kilometrų iki Maskvos sukorę sirgaliai išvydo tik 82-ą minutę. Teisėjas užfiksavo lygiąsias 0:0 (0:0).

Šioje Lužnikų stadione stebint 78 tūkst. žmonių surengtoje dvikovoje ramiau galėjo jaustis Prancūzijos futbolininkai, kurie jau buvo užsitikrinę vietą kitame etape. Tiesa, pralaimėjimo atveju „Les Bleus“ būtų tenkintis antrąją C grupės vieta. Tačiau danai galvojo bent apie lygiąsias, kurios būtų atvėrusios kelią į kitą čempionato etapą.

Tiesa, durys į kitą etapą galėjo atsiverti ir pralaimėjimo atveju, tačiau reikėjo laukti Australijos rinktinės pralaimėjimo Peru arba šių komandų lygiųjų.

Būtent patekimo į kitą etapą labiausiai ir troško Age`o Hareide`o vyrai, ypač kai jų žaidimas čempionate nežiba – lygiosios su Australija ir sunki pergalė prieš Peru neleido tikėtis nuversti kalnų šiame čempionate, ypač kai itin svarbus komandai Yussufas Poulsenas šioms rungtynėms buvo suspenduotas.

Tuo metu „Les Bleus“ strategas Didier Deschampsas jau prisidėjo prie vienos prancūzų pergalės prieš danus kaip žaidėjas – 1998 m. pasaulio futbolo čempionate šios komandos susitiko grupių etape, kur turnyro šeimininkai šventė pergalę 2:1.

Šiame turnyre jo auklėtiniai taip pat rungtyniauja puikiai ir jau džiaugėsi dviem pergalėmis – prieš Australiją ir Peru.

Rungtynes komandos pradėjo tokiomis sudėtimis:

Dvikovos teisėjas – Sandro Ricci iš Brazilijos.

Danijos rinktinės sudėtyje – trys pasikeitimai: vietoje Lasse Schone, Nikolajaus Jorgenseno ir Yurary Poulseno – Andreas Cornelius, Mathias Jorgensenas ir Martinas Braithwaite`as.

Tuo metu D. Deschampsas, lyginant su praėjusiomis rungtynėmis, atliko net 6 keitimus: vietoj Hugo Lloriso, Benjamino Pavardo, Samuelio Umtiti, Paulo Pogbos, Blaise`o Matuidi ir Kyliano Mbappe – antrasis komandos vartininkas Steve`as Mandanda, Presnelis Kimpembe, Djibrilis Sidibe, Stevenas Nzonzi, Thomas Lemaras ir Ousmane`as Dembele. Atrodė, kad Prancūzijos rinktinės vairininkas jautėsi itin ramiai prieš šią dvikovą.

Rungtynes pradėjo agresyviau Danijos futbolininkai, tačiau pamažu prancūzai perėmė iniciatyvą ir kamuolio kontrolę – 67 proc. laiko po 10 sužaistų minučių.

Prieš tai Kasperas Schmeichelis atrėmė pavojingą N'Golo Kante smūgį.

Nors per pirmas 20 minučių būtent prancūzai turėjo kamuolio kontrolę ir rengė atakas, tačiau jos vis atsimušdavo į Danijos rinktinės gynybos sieną.

26-ą minutę – pavojingas Lucaso Hernandezo baudos smūgis, tačiau visur spėjęs Ch. Eriksenas pavojų neutralizavo.

Puikiai besigynę danai bandė varžovus užpulti greitomis kontratakomis – vienos jų smaigalyje prabėgus beveik pusvalandžiui atsidūrė Ch. Eriksenas, tačiau prie kamuolio pirmasis prišoko S. Mandanda ir Danijos lyderį prižiūrėjęs L. Hernandezas.

33-ią minutę O. Dembele pamėgino savo laimę smūgiu iš toli, tačiau kamuolys skriejo prie vartų.

Dar už 6 minučių 68 proc. laiko kamuolį kontroliavę prancūzai surengė greitą kontrataką, po kurios Antoine`as Griezmannas pamėgino smūgiuoti iš toli, tačiau šis bandymas nesukėlė didesnių nepatogumų K. Schmeicheliui. Beje, tai buvo pirmasis smūgis į vartų plotą šiose rungtynėse.

Jau per teisėjo pridėtas dvi minutes Ch. Eriksenas pakėlė kampinį, tačiau Stevenas Nzonzi sugebėjo neutralizuoti pavojų ir čia pat pradėjo greitą prancūzų kontrataką.

Per pusę aikštės perbėgęs ir du pasirinkimus pavojingam perdavimui turėjęs A. Griezmannas galiausiai buvo pargriautas Mathiaso Joergenseno.

Šis danas prieš save išvydo geltoną kortelę. Keista, bet teisėjas neleido prancūzams realizuoti baudos smūgio.

Per pirmąją rungtynių pusę 65 proc. laiko kamuolį kontroliavę prancūzai triskart smūgiavo prie varžovų vartų (danai – vieną kartą) ir dukart į vartų plotą (danai – 0). Gynybinis ir įdomesniais epizodais nepasižymėjęs kėlinys.

Antrąją rungtynių pusę aktyviau pradėjo prancūzai, o 50-ą minutę šios rinktinės sudėtyje L. Hernandezą pakeitė pasaulio čempionate debiutavęs Benjaminas Mendy.

Nors už poros minučių prancūzai ir bandė sukurti pavojingesnę ataką, tačiau viskas baigėsi tuo, kad įvykiai persikėlė į kitą aikštės pusę. 54-ą minutę iš toli stipriu baudos smūgiu laimę pamėgino Ch. Eriksenas. Čia nepatikimai kamuolį gaudė S. Mandanda, tačiau antruoju bandymu savo klaidą ištaisė.

Sužaidus valandą kamuolio kontrolę ir toliau išlaikė prancūzai (68 proc.) ir į vartų plotą smūgiavo tris kartus (danai – 1).

Čia pat ir pirmasis keitimas Danijos rinktinėje – Pione Sisto pakeitė Viktoras Fischeris.

Už aštuonių minučių savo antrąjį keitimą atliko ir D. Deschampsas, kurio sprendimu A. Griezmannas vietą aikštėje užleido Nabilui Fekirui. Šiam puolėjui reikėjo vos poros minučių, kad atliktų pirmą pavojingą smūgį vartų link.

Įvarčių ir toliau žiūrovai nesulaukė bei pradėjo nušvilpinėti aikštėje „besikovusias“ rinktines.

Likus žaisti 15-ą minučių daną Andreasą Cornelių pakeitė Kasperas Dolbergas. Čia pat buvo atliktas paskutinis keitimas Prancūzijos rinktinės sudėtyje – O. Dembelę pakeitė Kylianas Mbappe.

Tačiau ne pastarasis puolimą turėjęs atgaivinti puolėjas N. Fekiras labiausiai grasė danų vartams – 82-ą minutę Danijos rinktinės vartininkas turėjo paplušėti, kad atremtų jo smūgį.

Per likusį rungtynių laiką bei teisėjo pridėtas tris minutes komandos nieko įdomesnio nesukūrė ir teisėjas paskelbė rungtynių pabaigą. Geriausiu gynybinio stiliaus rungtynių žaidėju buvo paskelbtas N`Golo Kante.

Prancūzai išsaugojo pirmą vietą C grupėje, o danai pateko į kitą turnyro etapą. Kitose C grupės rungtynėse Peru į Australijos rinktinės vartus įmušė net du įvarčius.

Danija – Prancūzija 0:0