2018.08.08 16:20

Netoli sensacijos: C. Ronaldo neįmuštas baudinys ir nelengvas Irano išbandymas

Arnas Šarkūnas, LRT.lt2018.08.08 16:20

Irano futbolo rinktinė buvo netoli to, kad pateiktų didžiulę staigmeną šiame pasaulio futbolo čempionate. Jau per teisėjo pridėtą laiką jie siuntė kamuolį į vartus nuo 11 metrų žymos ir buvo netoli to, kad portugalus jau po grupių etapo pasiųstų namo. Tačiau raudoną kortelę galėjęs užsidirbti Cristiano Ronaldo ir jo bendražygiai išsigelbėjo ir keliauja į kitą etapą – 1:1 (1:0).

Didžiausia intriga B grupėje buvo dėl to, ar galėjo pavykti Iranui įkasti Europos čempionei Portugalijai ir taip pagriebti bilietą į atkrintamąsias varžybas. Verta paminėti, kad Azijos atstovams būtų tikusios ir rezultatyvios lygiosios, tačiau reikėjo laukti Ispanijos nesėkmės prieš Maroką, tačiau apie tai nei Iranas, nei Portugalija negalvojo – viskas sprendėsi ant Samaros stadiono vejos.

Laimėję prieš Maroką, iraniečiai pademonstravo itin patikimą gynybą ir dvikovoje su Ispanija bei turėjo net keletą gerų progų pasižymėti.

Šiai gynybai pirmadienį tekęs iššūkis – itin rimtas. Cristiano Ronaldo prieš prasidedant rungtynėms buvo pelnęs 4 įvarčius – tris įsūdė į Ispanijos rinktinės vartus ir vieną pergalingose rungtynėse prieš Maroką – ir siekė vėl grįžti į rezultatyviausių turnyro žaidėjų lentelės viršūnę. Be to, į Irano rinktinės vartus portugalas jau buvo mušęs 2006 metais.

C. Ronaldo, AFP/Scanpix nuotr.

Komandos rungtynes pradėjo tokiomis sudėtimis:

Saranske surengtų rungtynių teisėjas – Enrique Caceres iš Paragvajaus.

Portugalijos rinktinės sudėtyje, lyginant su praėjusiomis rungtynėmis, – trys pasikeitimai: aikštėje vietoje Joao Moutinho, Bernardo Silva, Goncalo Guedes – Adrienas Silva, Andre Silva ir Ricardo Quaresma.

Portugalo Carloso Queirozo treniruojamo Irano sudėtyje – vienas pasikeitimas: rungtynes vietoj Karimo Ansarifardo pradėjo Alireza Jahanbakhshas.

Iranas rungtynes pradėjo agresyviai. Prabėgus vos 30 sekundžių Omidas Ebrahimi prasižengė prieš Raphaelį Guerreiro. Persvarą iškart parėmę portugalai jau trečią minutę turėjo puikią progą, kai į vartus mušė C. Ronaldo, tačiau Alireza Beiranvandis buvo savo vietoje.

9-ą minutę jau Joao Mario išmėgino laimę iš toli, tačiau smūgis buvo netikslus. Čia itin nesusikalbėjo Irano rinktinės vartininkas ir gynėjas. Po šio incidento įvyko ir žaidėjų apsistumdymas.

12-ą minutę A. Beiranvandis sužaidė nepatikimai, tačiau jo komandos draugai pavojų kaip mat panaikino.

Prabėgus pirmosioms 20 minučių jau Iranas galėjo kažką pavojingesnio sukurti iš baudos smūgio, tačiau Raminas Rezaeianas smūgiavo netiksliai. Portugalai kamuolį kontroliavo 72 proc. laiko ir atliko vienintelį smūgį į vartų plotą.

23-ią minutę pavojingą ataką surengė Iranas, tačiau Alirezo Jahanbakhsho bandymą atrėmė Portugalijos rinktinės vartininkas Rui Patricio. Tačiau po to pastarajam prireikė medikų pagalbos.

Rungtynėse netrūko ir agresyvesnių incidentų. Už vieną jų 33-ią minutę prieš Alirezą Jahanbakhshą prasižengęs Raphaelis Guerreiro buvo nubaustas geltona kortele.

Epizode nukentėjęs iranietis pats realizavo baudinį ir pasiuntė kamuolį į baudos aikštelę, tačiau Saeido Ezzatollahi bandymą atrėmė R. Patricio.

Portugalų puolimą kiek supančioję iraniečiai ir toliau rengė atakas.

Tiesa, kėlinio pabaigoje portugalai rado spragų patikimoje Irano gynyboje. Pirma 40-ą minutę C. Ronaldo pamėgino laimę iš toli.

Jau paskutinę kėlinio minutę Ricardo Quaresma po Adrieno Silvos perdavimu nuostabiu smūgiu pasiuntė kamuolį į Irano vartus. Puikiai besigynę iraniečiai gavo tikrą smūgį prieš pat keliaujant į persirengimo kambarį.

Teisėjas pridėjo 3 minutes, per kurias komandos aikštėje nebepadarė nieko įdomesnio.

Pirmojoje rungtynių pusėje portugalai kamuolį valdė net 71 proc. laiko, 4 kartus smūgiavo prie vartų (Iranas – 2) ir 3 kartus į vartų plotą (Iranas – 1).

Antrasis kėlinys prasidėjo aktyviu portugalų puolimu, kuris davė vaisių jau 49-ą minutę, kai baudos aikštelėje po kontakto su Raminu Rezaeianu krito C. Ronaldo.

Teisėjas po vaizdo peržiūros nusprendė skirti 11 metrų baudinį į Irano vartus, kas sukėlė emocijų audrą Azijos komandoje. Itin emocingai į sprendimą reagavęs Ehsanas Haji Safi užsidirbo geltoną kortelę.

52-ą minutę prie 11 metrų žymos stojo pats C. Ronaldo, tačiau jo smūgį atrėmė A. Beiranvandas. Kokia neišnaudota proga!

Dar už poros minučių geltoną kortelę už kalbas gavo Sardaras Azmounas.

Norėdamas užgesinti emocijų pliūpsnį, C. Queirozas iš aikštės „išėmė“ geltoną kortelę gavusį E. H. Safį, jį pakeitė Miladas Mohammadi.

Sužaidus valandą 69 proc. laiko kamuolį valdę portugalai 4 kartus smūgiavo šalia vartų (Iranas – 3) ir 4 kartus į vartų plotą (Iranas – 1).

64-ą minutę už kietą pražangą geltona kortele buvo nubaustas Ricardo Quaresma. Emocijos vis kaito. Šis epizodas buvo lyg savotiškas kerštas už prieš tai buvusią pražangą.

Likus žaisti 20 minučių, buvo atlikta po keitimą abiejų komandų sudėtyje – emocijų nevaldžiusį R. Quaresmą pakeitė Bernardo Silva, o Alirezą Jahanbakhshą – Samanas Ghoddosas.

Dar už penkių minučių – paskutinis keitimas Irano rinktinės sudėtyje: Saeidą Ezzatollahį aikštėje pakeitė Karimas Ansarifardas.

83-ią minutę portugalai galėjo likti 10-yje, kai C. Ronaldo smūgiu alkūne „pavaišino“ varžovą.

Epizodo pakartojimą peržiūrėjęs teisėjas portugalui skyrė geltoną kortelę.

Čia pat norėdamas nuraminti aistras Fernando Santos atliko savo antrąjį keitimą – vietoj Joao aikštėje pasirodė Joao Moutinho.

Jau per teisėjo pridėtą laiką portugalai sužaidė ranka savo baudos aikštelėje ir teisėjas po vaizdo peržiūros skyrė 11 metrų baudinį.

Prie 11 metrų žymos stojęs Karimas Ansarifardas pasiuntė kamuolį į vartus. Lygu. 1:1.

Jau ketvirtą papildomo laiko minutę Irano rinktinė galėjo persverti rezultatą, tačiau Mehdi Taremi smūgiavo visai šalia vartų...

Čia pat mažiau laiko Iranui palikęs keitimas Portugalijos rinktinės sudėtyje – Andre Silvą pakeitė Goncalo Guedes.

Iš viso buvo sužaistos net 8 papildomo laiko minutės, o pačioje rungtynių pabaigoje geltoną kortelę dar gavo portugalas Cedricas Soaresas.

Portugalijos futbolo rinktinė kamuolį kontroliavo 67 proc. laiko, 7 kartus smūgiavo šalia vartų (Iranas – 5) ir 4 kartus į vartų plotą (Iranas – 2). Geriausiu rungtynių žaidėju buvo pripažintas portugalas Ricardo Quaresma.

Sensacija kvepėjo ir Kaliningrade, kur Ispanija tik paskutinėmis minutėmis išsigelbėjo rungtynėse su Maroku.

Prie iškritimo iš čempionato slenksčio buvę ispanai tapo B grupės lyderiais ir kitame etape susitiks su Rusijos komanda. Antri grupėje likę portugalai bandys peržengti įsibėgėjančio Urugvajaus barjerą.

Iranas – Portugalija 1:1

45` [0:1] Ricardo Quaresma

90`+3 [1:1] Karim Ansarifard (11 m baudinys)