2018.08.08 16:17

Įnirtinga kova tarp Japonijos ir Senegalo futbolo rinktinių baigėsi lygiosiomis

Eglė Zubriūtė, LRT.lt2018.08.08 16:17

Sekmadienį pirmosios H grupės rungtynės baigėsi Japonijos ir Senegalo rezultatyviomis lygiosiomis 2:2 (1:1). Abi komandos toliau išliks šios grupės lyderėmis su 4 taškais savo kišenėje.

Japonijos rinktinė nustebino, kai rezultatu 2:1 įveikė beveik nuo rungtynių pradžios dešimtyje likusią Kolumbijos rinktinę. Senegalo rinktinė pergalę prieš Lenkiją taip pat pasiekė rezultatu 2:1.

Tiek Japonija, tiek Senegalas pergalės atveju galėjo užsitikrinti vietą kitame etape, tačiau lygiosios reiškia tai, kad paskutiniuose grupės susitikimuose kils žūtbūtinės kovos dėl patekimo į kitą etapą.

Mėlynųjų samurajų pergalė prieš Kolumbiją buvo pirmoji Azijos rinktinės pergalė prieš Pietų Amerikos komandą pasaulio čempionatų istorijoje.

Senegalas draugiškose rungtynėse prieš japonus laimėjo tris kartus.

K. Honda, AFP/Scanpix nuotr.

Buvo pranešama, kad Japonijos komandoje dėl patirtos traumos pirmose rungtynėse aikštėje nepasirodys Keisuke Honda, tačiau šie pranešimai nebuvo teisingi ir japonas aikštėje pasirodė po keitimo ir įmušė išlyginamąjį įvartį. Shinji Okazaki atrodo, jog išsigydė savo traumas, nes pirmosiose rungtynėse jis išbėgo į aikštę paskutinėms penkioms rungtynių minutėms, tačiau startinėje sudėtyje jo tikriausiai nebus. Senegalo rinktinėje apie traumas pranešimų nėra.

K. Honda prisidėjo prie septynių iš dešimties įvarčių čempionato istorijoje.

Rinktinės susitikimą pradės tokiomis sudėtimis:

Susitikimo pradžią Jekaterinburgo stadione paskelbė italas Gianluca Rocchi.

Japonijos rinktinės startinė sudėtis antrame susitikime išliko tokia pati kaip ir rungtynėse su Kolumbija.

Senegalo rinktinėje atliktas vienas keitimas. Nuo susitikimo pradžios žais Badou N`Diaye, kuris susitikimą su Lenkija pradėjo nuo suolo, jis pakeitė Mame Birame Dioufą.

Susitikimo pradžioje aktyviau puolime žaidė Senegalo rinktinė, kuri jau 2-ą minutę sukūrė pavojingą situaciją, tačiau Sadio Mane smūgis buvo blokuotas. 6-ą minutę Youssoufas Sabaly atliko smūgį iš tolimesnės distancijos, tačiau jis skriejo virš vartų. Japonijos rinktinė per pirmąsias 10 minučių parodė savo gynybinius sugebėjimus, tačiau puolime nieko nesukūrė.

Pirmasis įvartis į Japonijos vartus krito 11-ą minutę, jį įmušė S. Mane. Moussa Wague pakėlė kamuolį į Japonijos baudos aikštelę, tačiau japonas Genki Haraguchi nesėkmingai kamuolį lietė galva ir jį nukreipė tiesiai prieš Senegalo rinktinės žaidėjo Y. Sabaly kojas, kuris spyrė kamuolį į vartus. Šį smūgį vartininkas Eiji Kawashima atmušė, tačiau labai nesėkmingai ir S. Mane, atsidūręs tiesiai prieš vartus, į juos pasiuntė kamuolį.

Japonija 16-ą minutę sukūrė neblogą situaciją, tačiau Makoto Hasebe siųstą kamuolį blokavo Senegalo žaidėjai. Po praleisto įvarčio japonai aktyviau pradėjo jungtis į puolimą, o ne tik užsidaryti gynyboje. Po įmušto įvarčio Senegalas taip pat neužmigo ir 22-ą minutę Ismailas Sarras siuntė kamuolį į vartus, tačiau šį kartą Japonijos vartininkas jį sugavo.

Senegalas savo visus įvarčius, įmuštus šiame čempionate, mušė po varžovų klaidų. Šiose rungtynėse Senegalas ir toliau naudojosi japonų klaidomis, o po jų kūrė pavojingas atakas.

Per pimąsias 30 žaidimo minučių abi komandos beveik tiek pat laiko praleido su kamuoliu, tačiau Senegalo žaidėjai smūgiavo vartų link 5 kartus.

Japonijos rinktinė įrodė, kad statistika nieko neįrodo. 34-ą minutę Takashi Inui siųstas kamuolys atsidūrė vartuose, perdavimą jam atliko Yuto Nagatomo. Tai buvo pirmasis Japonijos rinktinės smūgis į vartus ir jis buvo sėkmingas.

M`Baye Niangas 39-ą minutę kaire koja smūgiavo į vartus, tačiau kamuolį atmušė laiku iš vartų išbėgęs E. Kawashima. Abi komandos besibaigiant pirmajam kėliniui ėmė kurti daugiau atakų.

S. Kagawa prasižengė prieš S. Mane. 45-ą minutę baudos smūgį atliko Badou N`Diaye, tačiau Japonijos žaidėjai sužaidė gudriai ir sukūrė dirbtinę nuošalę, kurioje atsidurė visi baudos aikštelėje buvę senegaliečiai.

Prie pirmojo kėlinio buvo pridėta minutė, tačiau per ją nieko pavojingo nenutiko.

Pirmajame kėlinyje daugiau laiko su kamuoliu praleido Japonijos rinktinė (57 proc.), tačiau smūgių vartų link atliko Senegalas – 7 (Japonija – 3). Įdomu tai, kad vienintelį smūgį į vartų plotą japonai pavertė įvarčiu, o Senegalas į vartus spyrė net 5 kartus.

Antrajame kėlinyje Senegalo puolimo pirmaisiais smuikais ir toliau griežė S. Mane ir I. Sarras, tačiau 50-ą minutę T. Inui galva siuntė kamuolį į Senegalo vartus, vis dėlto smūgis buvo silpnas ir vartininkas Khadimas N`Diaye sugavo kamuolį.

Abi komandos po pertraukos pasikeitė greitomis atakomis, kurios buvo nesėkmingos. Antrojo kėlinio pradžioje prie aikštės apšilimą atliko senegaliečiai Kara Mbodjas, Moussa Konate ir Alfredas Gomis.

55-ą minutę Senegalo žaidėjai apgulė japonų vartus, tačiau M. Niango smūgis iš toli buvo lengvas grobis Japonijos vartininkui. Tiesa, senegalietis prieš tai netyčia pataikė alkūne Japonijos kapitonui M. Hasebe, kuriam iš nosies pasipylė kraujas. Jam buvo suteikta medicininė pagalba, o Japonijos rinktinė buvo priversta žaisti dešimtyje.

Ir vėl! Po 3 minučių M. Niangas vėl trenkė ranka kitam žaidėjui Gen Shoji į veidą, jam taip pat prireikė medicininės pagalbos. Už šį veiksmą teisėjas nusprendė senegaliečiui skirti geltoną kortelę.

M. Niangas gauna geltoną kortelę, Reuters/Scanpix nuotr.

Yuya Osako po rungtynių tikriausiai nemiegos.  60-ą minutę atsidūręs prieš vartus futbolininkas nesugebėjo pataikyti į kamuolį. 64-ą minutę šiose rungtynėse įvartį jau įmušęs T. Inui pabandė dar kartą savo laimę, tačiau jo spirtas kamuolys atsitrenkė į skersinį.

65-ą minutę atliktas pirmasis keitimas Senegalo rinktinėje. A. N`Diaye pakeistas Cheikhou Kouyate.

Prmoji geltona kortelė Japonijos rinktinėje parodyta T. Inui, kuris neleistinai stabdė I. Sarrą.

Antrasis įvartis į Japonijos vartus krito 71-ą minutę. Pasižymėjo Senegalo rinktinės žaidėjas 19-iolikmetis M. Wague. Rezultatyvų perdavimą įsirašė Y. Sabaly.

M. Wague, Reuters/Scanpix nuotr.

Netikėtas keitimas. 72-ą minutę Keisuke Honda, kuris buvo pranešama, jog tikriausiai nepasirodys mače dėl traumos, išbėgo į aikštę. Jis pakeitė S. Kagawą. Iš karto po pasirodymo jis kėlė kampinį, kuris vos nesibaigė įvarčiu, jį galėjo įmušti Y. Osako, tačiau jo smūgį blokavo.

Antrasis keitimas Japonijos komandoje atliktas 75-ą minutę. Genki Haraguchi vietą aikštėje užleido Shinji Okazaki.

Gelbėtojas! K. Honda šeštąją savo žaidimo minutę įmušė išlyginamąjį įvartį 2:2. Perdavimą jam atliko įvartį jau įmušęs T. Inui. Taip pat tenka pastebėti, kad Japonijos rinktinės trenerio keitimai pasiteisino. Po K. Hondos įvarčio pavojingos situacijos smaigalyje atsidūrė po keitimo aikštėje pasirodęs S. Okazaki.

K. Honda, Reuters/Scanpix nuotr.

Senegalo treneris 81-ą minutę nusprendė atlikti dar vieną keitimą  Badou N`Diaye pakeistas Cheikhu N`Doye, 86-ą minutę atliktas paskutinis keitimas Senegalo rinktinėje. Šlubčiodamas aikštę paliko M. Niangas, o jo vietą užėmė Mame Biram Dioufas, kuris rungtynėse su Lenkija buvo startinėje sudėtyje.

87-ą minutę paskutinis keitimas atliktas ir Japonijos rinktinėje. Įvartį įmušusį T. Inui buvo pakeistas Takashi Usami.

Antroji geltona kortelė 90-ą minutę parodyta Senegalo žaidėjui Y. Sabaly, kuris nutraukė pavojingą Japonijos ataką.

Prie antrojo kėlinio buvo pridėtos trys minutės. Tik prasidėjus pridėtajam laikui, dar vieną geltoną kortęlę užsidirbo Ch. N`Doye. Ketvirtąją pridėto laiko minutę geltoną kortelę užsidirbo ir Japonijos rinktinės kapitonas M. Hasebe.

Abi komandos stengėsi persverti rezultatą, tačiau nė vienai to padaryti nepavyko. Susitikimas baigėsi lygiosiomis 2:2.

Nors Japonija daugiau laiko praleido su kamuoliu (54 proc.), tačiau Senegalas šiose rungtynėse smūgiavo daugiau kartų vartų link (12 atliko Senegalas, o Japonija – 7). Senegalo žaidėjai rungtynėse kėlė ir daugiau kampinių (5 – Senegalas, 2  – Japonija).

Geriausiu rungtynių žaidėju išrinktas pirmąjį įvartį įmušęs senegalietis S. Mane.

Japonija – Senegalas 2:2

11` [0:1] Sadio Mane

34` [1:1] Takashi Inui

71` [1:2] Moissa Wague

78` [2:2] Keisuke Honda