Be vargo: pirmame kėlinyje penkis kartus varžovus nubaudę anglai keliauja į kitą FIFA 2018 etapą

Žemutiniame Naugarde itin karštą sekmadienį lijo tik įvarčiais. Net penkis pirmoje dvikovos pusėje įsūdę anglai anksti susitvarkė reikalus dėl patekimo į kitą etapą ir iškėlė vienintelį likusį klausimą G grupėje – kas džiaugsis pirma vieta. O sutriuškinta Panamos futbolo rinktinė gali guostis tik tuo, kad pelnė pirmąjį įvartį pasaulio čempionate. 6:1 (5:0) ir puiki anglų pergalė.

Šeštadienį G grupės rungtynės tarp Belgijos ir Tuniso buvo pažymėtos įvarčių fiesta, kurioje rezultatu 5:2 nugalėjo „Raudonieji velniai“.

Anglijos treneris Garethas Southgate`as dar prieš rungtynes pranešė, kad saugas Dele Alli, kuris gavo traumą rungtynėse su Tunisu, praleis sekmadienio susitikimą.

SIPA/Scanpix nuotr.

Anglijos rinktinė prieš antrąsias rungtynes neapsiėjo be skandalų, kai per treniruotę trenerio padėjėjas Steve`as Hollandas pats to nenorėdamas galimai atskleidė būsimą rinktinės startinę sudėtį rungtynėse su Panama. Per Anglijos rinktinės treniruotę žurnalistai užfiksavo padėjėjo rankose esantį lapelį, kuriame surašyti būsimi pakeitimai startinėje sudėtyje lyginant su pirmosiomis rungtynėmis.

Abu treneriai šio akibrokšto nesureikšmino. Panamos treneris Hernanas Dario Gomezas teigė, jog tokie dalykai įtakos nedaro ir faktų žinojimas dar nereiškia, jog tu laimėsi. Jis pats tvirtino, kad pakeitimų rungtynių su anglais startinėje sudėtyje nebus.

Panamai nesiseka kovoti prieš Europos komandas: per istoriją ji buvo susitikusi su dešimt Europos komandų ir visoms joms pralaimėjo.

Komandos rungtynes pradėjo tokiomis sudėtimis:

Rungtynių teisėjas – egiptietis Gheadas Grisha. Rungtynės vyko Žemutiniame Naugarde.

Anglijos rinktinės sudėtyje, lyginant su pirmosiomis rungtynėmis – vienas pasikeitimas: vietoj traumą patyrusio D. Alli – aikštėje Rubenas Loftus-Cheekas.

Vienas pokytis, skirtingai nei teigė vyriausiasis komandos treneris, buvo ir Panamos rinktinėje – Gabrielį Torresą pakeitė Edgaras Barcenas.

Pastarasis žaidėjas turėjo neblogą progą jau 4 minutę, tačiau kamuolys skriejo labai aukštai virš vartų.

Prieš tai įvyko incidentas, kurio metu iš alkūnės buvo į veidą smūgį gavo Jesse Lingardas. Tiesa, epizodas buvo žaidybinis, tad Panamos žaidėjas išvengė kortelės.

Čia pat ir greitas įvartis. Puikiai kampinį 8 minutę išnaudojo gynėjas Johnas Stones, kuris įsiveržė į baudos aikštelę ir galva nukreipė kamuolį į Jaime`o Penedo ginamus vartus.

Tuo metu J. Lingardą Panamos rinktinės futbolininkai ir toliau stabdė pažeisdami taisykles, o Armando Cooperis sužaidus 10 minučių buvo nubaustas geltona kortele.

Dar viena pražanga prieš šį „Manchester United“ saugą baigėsi itin prastai – paskui J. Lingardą nespėjęs Fidelis Escobaras prasižengė baudos aikštelėje, o teisėjas nedvejodamas parodė 11 metrų žymos link.

Prie kamuolio stojęs Harry Kane`as galingu smūgiu pasiuntė kamuolį į vartus. 20-a minutė ir 75 proc. laiko kontroliuojančių anglų persvara 2:0.

Per pirmąjį rungtynių pusvalandį ramiai atakas rezgusi Anglijos futbolo rinktinė kamuolį kontroliavo 60 proc. laiko ir dukart smūgiavo į vartų plotą. Panamos futbolininkai buvo atlikę tris smūgius prie vartų.

Tačiau progas kur kas geriau realizuodavo anglai. 36-ą minutę Raheemo Sterlingo perdavimo sulaukęs J. Lingardas puikiu smūgiu iš baudos aikštelės prieigų pasiuntė kamuolį į vartus. 3:0 ir labai prasti Panamos popieriai.

Čia pat dar vienas įvartis. Anglai gausiomis pajėgomis užpuolė varžovų vartus, H. Kane`as galva perdavė kamuolį prieš vartus atsiradusiam R. Sterlingui, tačiau jo smūgį J. Penedo atrėmė. Kamuolį jis atmušė priešais save, kuo pasinaudojo J. Stonesas. 4:0.

Pačioje kėlinio pabaigoje Anibalis Godoy prasižengė prieš H. Kane`ą ir teisėjas dar kartą parodė 11 metrų žymos link.

Pats H. Kane`as stojo realizuoti baudinio ir tai vėl darė be klaidų – galingas smūgis ir vėl jokių šansų vartininkui. Beje, šis puolėjas prisivijo rezultatyviausius turnyro žaidėjus Cristiano Ronaldo ir Romelu Lukaku.

Prieš tai geltona kortele už kalbas buvo nubaustas Fidelis Escobaras.

Tobulame sau kėlinyje anglai kamuolį kontroliavo 62 proc. laiko, 6 kartus kamuolį smūgiavo į vartų plotą (Panama – 0) ir surengė 13 atakų (Panama – 9). Pagal taškus ir įvarčių santykį „Trys liūtai“ susilygino su belgais, su kuriais dėl pirmos vietos grupėje varžysis ketvirtadienį Kaliningrade. Tiesa, „Raudonieji velniai“ buvo pelnę vienu įvarčiu daugiau – 8.

Net penkis įvarčius per pirmą rungtynių pusę praleidę Panamos futbolininkais po teisėjo švilpuko neskubėjo eiti iš aikštės ir aptarė tai, kas nutiko aikštėje.

Ramiau antrąją rungtynių pusę pradėję anglai sužaidus valandą vėl siuntė kamuolį į vartus. R. Loftus-Cheeko smūgiuotas kamuolys kliudė H. Kane`ą ir įskriejo į vartus. Kuriozinis įvartis ir jau visiškai jokių prošvaisčių Panamos rinktinei.

Su šiuo taikliu „smūgiu“ H. Kane`as atsidūrė rezultatyviausių turnyro žaidėjų sąrašo viršūnėje, o anglai turnyrinėje lentelėje pagal įvarčių santykį aplenkė belgus.

Čia pat savo darbą aikštėje atlikęs puolėjas vietą aikštėje užleido Jamie Vardy, o taip pat įvartį pelnęs J. Lingardas – Fabanui Delphui. Likus žaisti 20 minučių buvo atliktas paskutinis keitimas Anglijos rinktinės sudėtyje – Danny Rose`as pakeitė Kieraną Trippierą.

LaPresse/Scanpix nuotr.

Savo keitimus išnaudojo ir H. Gomezas: vietoj Edgaro Barceno, Gabrielio Gomezo ir Anibalio Godoy aikštėje – Abdielis Arroyo, Felipe Baloy`us ir Ricardo Avila.

Pamažu anglų vartų link atakas rengę Panamos futbolininkai savo tikslą pasiekė 78-ą minutę. R. Sterlingas prasižengė prieš Armando Cooperį ir teisėjas skyrė baudos smūgį link Anglijos rinktinės vartų. Ricardo Avila kamuolį perdavė į baudos aikštelę, kur jo laukė Felipe`as Baloy. 6:1 ir milžiniška džiaugsmo banga tribūnose.

Prie pirmojo Panamos įvarčio rungtynėse ir pasaulio čempionate prisidėjo ir tai, kad Anglijos rinktinės gynėjai buvo tvirtai įsitikinę, kad Panamos futbolininkai pateko į nuošalės spąstus.

Per likusį pagrindinį laiką ir teisėjo pridėtas 4 minutes komandos apsikeitė pavojingomis progomis, tačiau kamuolio iš vartų niekam traukti nebereikėjo. Tris įvarčius pelnęs H. Kane`as buvo paskelbtas geriausiu dvikovos žaidėju.

Šiose rungtynėse Anglijos rinktinė kamuolį kontroliavo 58 proc. laiko, 7 kartus smūgiavo į vartų plotą (Panama – 2). Žiaurų sutriuškinimą patyrę Lotynų Amerikos atstovai yra turnyrinės lentelės dugne, o antrą pergalę iškovoję „Trys liūtai“ įsitvirtino pirmoje turnyrinės lentelės vietoje. Jie dėl pirmosios vietos susikaus Kaliningrade ketvirtadienį ir taip užbaigs turnyro grupių etapą.

Anglija – Panama 6:1

8` [1:0] John Stones

22` [2:0] Harry Kane

36` [3:0] Jesse Lingardas

40` [4:0] John Stones

45` [5:0] Harry Kane

62` [6:0] Harry Kane

78` [6:1] Felipe Baloy