2018.08.08 16:17

Uraganinį puolimą pademonstravusi Belgijos futbolo rinktinė į savo sąskaitą įsirašė dar vieną puikią pergalę

Arnas Šarkūnas, LRT.lt2018.08.08 16:17

Koks puolimas! Pamažu įsivažiavęs Belgijos puolimo volas šįkart pervažiavo traumų praretintą ir teisėjo už klaidas gynyboje baustą Tunisą. Ši Afrikos ekipa pirmajame kėlinyje dar bandė kabintis į žaidimą, tačiau Romelu Lukaku ir Edeno Hazardo duetas traiškė jų viltis, o savo komandą, panašu, atvedė į kitą pasaulio futbolo čempionato etapą. Galutinis rezultatas – 5:2 (3:1).

Pirmosiose čempionato rungtynėse Tuniso rinktinė susitikime su Anglija ilgą laiką išlaikė lygiąsias 1:1 ir tik jau per pridėtą prie antrojo kėlinio laiką praleido antrąjį Harry Kane`o įvartį, kuris atėmė iš afrikiečių taip arti buvusį vieną tašką.

Romelu Lukaku – vienas pagrindinių Belgijos žaidėjų, kuriam daug dėmesio turėjo skirti ir Tuniso futbolininkai. Jis į Panamos rinktinės vartus įmušė du iš trijų įvarčių.

Tuniso rinktinė susitikime su Anglija buvo pasirinkusi gynybinio tipo taktiką, tačiau norint pretenduotį į bilietą į kitą etapą rungtynėse su Belgija jai reikėjo parodyti daugiau puolamojo potencialo, nes vien geros gynybos nebeužteko.

G grupėje prieš prasidedant rungtynėms po tris taškus turėjo lyderėmis ir prieš čempionatą laikytos rinktinės – Belgija ir Anglija. Jos tarpusavyje susitiks paskutiniame grupių mače ketvirtadienį Kalingrade.

Komandos rungtynes pradėjo tokiomis sudėtimis:

Roberto Martinezas rungtynes pradėjo tokia pat sudėtimi kaip ir pergalingą dvikovą su Panama.

Nabilo Maaloulo treniruojamo Tuniso sudėtyje – du pasikeitimai: traumą rungtynėse su Anglija patyrusį Mouezą Hasseną pakeitė Faroukas Benas Mustapha, o puolime Naimą Slitį pakeitė Saifeddine`as Khaoui.

3-ią minutę galingą sprintą pademonstravęs Romelu Lukaku buvo netoli pavojingos progos sukurimo, tačiau pirmasis prie kamuolio prišoko Faroukas Benas Mustapha.

Tiesa, jau už penkių minučių Tuniso futbolininkai pakliuvo į didžiulę bėdą – Syamas Benas Youssefas prasižengė prieš Edeną Hazardą ant baudos aikštelės ribos, o vaizdo pakartojimą pasižiūrėjęs teisėjas iš JAV Jairas Marrufo parodė link 11 metrų žymos.

Realizuoti šio baudinio stojo pats situacijos kaltininkas ir neklydo. Jau pačioje Maskvos „Spartako“ stadione vykusių rungtynių pradžioje – 1:0. Puikus belgų startas.

15-ą minutę į situaciją jau savo baudos aikštelėje apeliavo Afrikos atstovai. Vienas Tuniso rinktinės žaidėjas krito baudos aikštelėje, tačiau teisėjo švilpukas tylėjo.

Nepatenkintas tokiu sprendimu bei pretenzijas teisėjui reiškęs Ferjani Sassi buvo nubaustas geltona kortele.

Čia pat greita „raudonųjų velnių“ ataka ir dar vienas įvartis – į priekį išsiveržęs Driesas Mertensas atliko puikų perdavimą Romelu Lukaku, kuriam beliko pasiųsti kamuolį į vartus – tai jau trečiasis galingojo belgo įvartis turnyre.

Tačiau Tuniso rinktinė nė neketino nusileisti – jau po dviejų minučių po baudos smūgio Wahbi Khazris pasiuntė kamuolį į baudos aikštelę, kur jo laukė krašto gynėjas Dylanas Bronnas. Jis ir pasiuntė kamuolį į Thibaut Courtois ginamus vartus.

Tačiau jo džiaugsmas truko ne tiek ilgai – po susidūrimo su belgu šis gynėjas sulaukė medikų pagalbos ir galiausiai iš aikštės buvo išneštas neštuvais. Jį 24-ą minutę pakeitė Hamdi Nagguezas.

Per pirmąjį rungtynių pusvalandį belgai net 6 kartus smūgiavo į varžovų vartų plotą (Tunisas – 1), bet kamuolį valdė kiek trumpiau – 49 proc. laiko.

Aktyviai puolę belgai rengė ataką po atakos, o Tunisą sėkmė lydėjo gynyboje, bet ne kalbant apie žaidėjų sveikatą. 41-ą minutę N. Maaloulas atliko antrąjį priverstinį keitimą rungtynėse – traumą patyrusį 11 metrų baudinio kaltininką S. B. Youssefą pakeitė Yohanas Benalouane.

Prie įvarčių ir laiko stabdymų dėl traumų pilno kėlinio teisėjas pridėjo 4 minutes, kurios buvo siaubingos apie pertrauką jau svajojusiai Tuniso rinktinei.

Pirma puikios progos R. Lukaku neišnaudojo, kai būdamas prieš pat vartus nepasiekė kamuolio, tačiau čia pat po greitos atakos ir gero Thomaso Meunierio perdavimo vienas prieš vartininką likęs puolėjas dar kartą įsūdė kamuolį į vartų tinklą. Po vėlyvo įvarčio – 3:1 ir galinga belgų paraiška į pergalę.

Pirmojo kėlinio metu Belgijos futbolo rinktinė perėmė kamuolio kontrolę – 52 proc., atliko 6 smūgius į vartų plotą (Tunisas – 2). Kone idealiai varžovų klaidas išnaudoję belgai po pirmojo kėlinio parodė, kad yra itin rimtai nusiteikę į pirmąją vietą G grupėje.

Nors antrąjį kėlinį kur kas aktyviau pradėjo komanda iš Afrikos, tačiau ji jau po penkių minučių sulaukė itin nemalonios belgų staigmenos. Po puikaus Toby Alderweireldo perdavimo iš savo aikštės pusės E. Hazardas meistriškai susistabdė kamuolį, pergudravo Tuniso vartininką bei pasiuntė kamuolį į tuščius varžovų vartus.

Panašu, kad R. Martinezas jau patikėjo pergale – 58-ą minutę jis pakeitė du įvarčius pelniusį R. Lukaku. Aikštėje pagal įvarčius turnyre Cristiano Ronaldo prisivijusį puolėją pakeitė atakas mėgstantis griauti Marouane`as Fellaini.

Sužaidus beveik valandą – paskutinis Tuniso rinktinės keitimas: Ferjani Sassi vietą aikštėje užleido Naimui Sliti.

Iki pagrindinio laiko pabaigos likus 25 minutėms, Tunisas turėjo nedidelę kamuolio kontrolės persvarą – 51 proc., tačiau nesugebėjo sukurti pavojingesnių progų prie belgų vartų. Jų pastangas apsunkino ir veją pradėjęs laistyti lietus.

68-ą minutę R. Martinezas leido pailsėti ir dar vienam savo ekipos lyderiui – E. Hazardą pakeitė Michy Batshuayi.

Šiam puolėjui progos nereikėjo laukti ilgai. Iki rungtynių pabaigos likus 15 minučių galėjo būti ir 5:1 Belgijos rinktinės naudai, tačiau M. Batshuayi smūgį beveik nuo vartų linijos atmušė Yassine`as Meriahas.

Lyg užkeiktas – likus žaisti 10 minučių šis puolėjas turėjo dar vieną progą, tačiau kamuolys pataikė į vartų skersinį.

Tačiau dar po kelių progų šis žaidėjas pagaliau atidarė savo įvarčių sąskaitą turnyre – po Youri Tielemanso perdavimo jis jau per teisėjo pridėtą laiką pasiuntė kamuolį į vartus. 5:1.

Prieš šį taiklų smūgį D. Mertensas vietą aikštėje užleido Youri Tielemansui.

Jau pačioje rungtynių pabaigoje belgų atsipalaidavimą išnaudojo ir garbės įvartį pelnė Wahbi Khazri. Apie tai rūbinėje tikrai turės ką pasakyti R. Martinezas.

Puikias rungtynes sužaidę belgai įsitvirtino pirmoje grupės vietoje, o įspūdingas įvarčių santykis jiems garantuotų pirmą vietą net jei jie sužaistų lygiosiomis su anglais.

52 proc. laiko kamuolį kontroliavę europiečiai iš viso atliko 22 smūgius (Tunisas – 14), iš kurių net 12 skriejo į vartų plotą (Tunisas – 4). Geriausiu rungtynių žaidėju pripažintas 2 įvarčius pelnęs E. Hazardas.

Belgija – Tunisas 5:2

6` [1:0] Eden Hazard

16` [2:0] Romelu Lukaku

18` [2:1] Dylan Bronn

45`+4 [3:1] Romelu Lukaku

51` [4:1] Eden Hazard

90` [5:1] Michy Batshuayi

90`+3 [5:2] Wahbi Khazri