Antrame kėlinyje atgijusi Nigerijos rinktinė įveikė 11 metrų baudinio neįmušusius islandus

Pirmasis kėlinys Islandijos futbolo rinktinei nieko blogo nežadėjo – Nigerijos puolimas buvo visiškai bedantis, o turnyro debiutantai jau rungtynių pradžioje turėjo ne vieną gerą progą. Viskas pasikeitė antroje dvikovos pusėje, kai lyg feniksas iš pelenų atgijusi ekipa iš Afrikos po dviejų taiklių Ahmedo Musos smūgių šventė pergalę rezultatu 2:0 (0:0). Islandams kartėlio pridėjo ir rungtynių pabaigoje nerealizuotas 11 metrų kėlinys, kuris dar būtų leidęs kabintis į lygiąsias ar net pergalę.

Šio penktadienio rungtynėse antrą ratą D grupėje užbaigė turnyre debiutavusi Islandija. Ji nustebino futbolo specialistus pirmoje dvikovoje šiame čempionate sužaidusi lygiosiomis su Argentina. Tiesa, „La Albiceleste“ nustebino ir rungtynėse su Kroatija, kai po Willy Caballero klaidos praleido įvartį, o vėliau buvo visiškai sutriuškinti Europos atstovų.

Nigerijai pirmasis susitikimas pasaulio čempionate taip pat nenusisekė – pralaimėta tai pačiai Kroatijai rezultatu 0:2. Kad nebus lengva ir šįkart, puikiai suprato šios Afrikos rinktinės treneris vokietis Gernotas Rohras – jauniausią sudėtį į pasaulio čempionatą atsivežęs strategas puikiai žinojo, kad Nigerijos komanda pasaulio čempionatuose yra laimėjusi vos vieną susitikimą per 13 rungtynių. Tačiau būtent ta vienintelė pergalė praėjusiame pasaulio čempionate prieš Bosnijos ir Hercegovinos komandą leido ekipai prasimušti į kitą etapą, kur jų jau laukė pernelyg aukštas prancūzų barjeras. Tad buvo panašu, kad viskas yra įmanoma.

Tačiau buvo įdomu, ar nebus pernelyg aukštas ir Heimiro Hallgrimssono treniruojamos Islandijos barjeras, kuri pademonstravo tiesiog vadovėlinę gynybą rungtynėse prieš Argentiną. Tokiu „autobuso statymu ant vartų linijos“ nebuvo patenkintas argentinietis Lionelis Messi, tačiau Islandijos vartų sargas Hannesas Halldorssonas atkirto, kad tokia kritika jų neveikia.

H. Halldorssonas atrėmė L. Messi 11 metrų baudinį, Reuters/Scanpix nuotr.

„Galbūt jis būtų laimingesnis, jei mes būtume žaidę atakuojantį futbolą ir pralaimėję 0:5. Žmonės gali turėti savo nuomonę apie tai, bet mums ji tiesiog nerūpi“, – teigė L. Messi realizuotą 11 metrų baudinį atrėmęs H. Halldorssonas bei pridūrė, kad rungtynės Volgograde bus labiau atviros.

Šias rungtynes komandos pradėjo tokiomis sudėtimis:

Islandijos rinktinės sudėtyje, lyginant su pirmosiomis rungtynėmis turnyre – du pasikeitimai: Joną Bodvarssoną pakeitė Emilis Hallfredsonas, o Ruriką Gislasoną – Johannas Gudmundssonas.

Nigerijos rinktinės sudėtyje – trys pasikeitimai: aikštėje šįkart nuo rungtynių pradžios nepasirodė Abdullahi Shenu, Odionas Ighalo, Alexis Iwobi. Vietoj jų aikštėje – Kennethas Omeruo, Ahmedas Musa ir Kelechi Iheanacho.

Volgograde kepinant 32 laipsnių karščiui teisėjas iš Naujosios Zelandijos Matthew Congeras paskelbė rungtynių pradžią.

Prabėgus vos porai minučių Islandijos rinktinės ataką stabdęs Brianas Idowu prasižengė prieš Karį Arnasoną.

Jau trečią minutę galingai rungtynes pradėję islandai turėjo puikią progą – Gylfis Sigurdssonas galingu smūgiu išbandė Nigerijos rinktinės vartininką, tačiau Francis Uzoho sužaidė patikimai ir nukreipė kamuolį už galinės linijos.

6-ą minutę tas pats G. Sigurdssonas dar kartą pamėgino F. Uzoho budrumą.

Per pirmąsias 10 minučių Nigerija kamuolį valdė 59 proc. laiko, tačiau islandai atrodė kur kas geriau ir ginantis stabdė bet kokį didesnį varžovų sukeltą pavojų. Papildomų jėgų europiečiams pridėjo ir gausiai susirinkę jų sirgaliai.

Per pirmas dvidešimt minučių islandai nors ir kontroliavo kamuolį trumpiau, tačiau rengė kur kas pavojingesnes atakas bei atliko net du smūgius į varžovų vartų plotą.

Truputį vėliau rungtynių tempas nurimo ir didelė dalis žaidimo vyko aikštės viduryje. Nigerija prabėgus pirmam pusvalandžiui kamuolį valdė 60 proc. laiko, tačiau kur kas nesėkmingiau atakavo – Afrikos atstovai nebuvo atlikę nei vieno smūgio į vartų plotą.

33-ią minutę tas pats G. Sigurdssonas turėjo neblogą progą, tačiau kamuolys skriejo virš vartų.

G. Sigurdssonas, Reuters/Scanpix nuotr.

Dar po 5 minučių Nigerija galėjo kažką sukurti po baudos smūgio iš aikštės krašto, tačiau islandai vėl itin gerai apsigynė.

Kėlinyje likus žaisti vos 4 minutes Birkiras Bjarnasonas puikiai perdavė kamuolį į baudos aikštelę, tačiau šis bandymas nesulaukė adresato.

Baigiantis kėliniui agresyviau sužaidė Nigerijos futbolininkai – Ahmedas Musa be reikalo pastūmė Islandijos vartininką Hannesą Thorą Halldorssoną, tačiau teisėjas užfiksavo tik pražangą. Kitoje atakoje Brianas Idowu užsidirbo geltoną kortelę.

Teisėjas pridėjo dvi minutes, per kurias islandai turėjo kelias puikias progas.

Pirma po G. Sigurdssono baudos smūgio Alfredas Finnbogasonas turėjo puikią progą iš arti nuginkluoti Nigerijos rinktinės vartininką.

Čia pat ir B. Saevarssonas atliko puikų perdavimą į baudos aikštelę, tačiau niekas šios dovanėlės „neuždarė“. Pačioje kėlinio pabaigoje Jonas Dadi Boedvarssonas netaikliai smūgiavo galva.

Nors per pirmąjį kėlinį Nigerijos futbolininkai kamuolį valdė 61 proc. laiko, tačiau neatliko nei vieno smūgio link vartų.

Tuo metu islandai atliko 5 smūgius link vartų, o 2 smūgiai skriejo į vartų plotą. Sėkmingas europiečių kėlinys, tačiau labai niūrus ir į gynybos sieną atsimušantis Nigerijos rinktinės žaidimas.

Per pertrauką savo ekipos žaidimu nepatenkintas Gernotas Rohras atliko pirmąjį keitimą – geltoną kortelę turintį Brianą Idowu pakeitė Tyronne Ebuehi.

Jau pirmąją antrojo kėlinio minutę žiūrovai pamatė tai, ko nematė visą pirmą rungytnių pusę – Nigerijos rinktinės saugas Oghenekaro Etebo smūgiavo į vartų plotą.

Lyg kita komanda pradėję žaisti Nigerijos futbolininkai 49-ą minutę sugebėjo pelnyti įvartį – po Victoro Moseso perdavimo vienu lietimu kamuolį į vartus pasiuntė A. Musa. Bėgdamas džiaugtis įvarčiu jis keliu užkliudė Ragnarą Sigurdssoną, kuriam po to buvo suteikiama medicininė pagalba.

Sužaidus valandą vaizdas aikštėje nesikeitė – Nigerijos futbolininkai toliau atakavo, o islandai gynėsi. Tiesa, 63-ią minutę pastarieji turėjo progą, kai galėjo pasiųsti kamuolį į baudos aikštelę ir iš ten pamėginti atakuoti vartus, tačiau ši galimybė buvo neišnaudota – kamuolys atsidūrė F. Uzoho rankose.

Čia pat traumą patyręs R. Sigurdssonas buvo pakeistas – jo vietą aikštėje užėmė Sverriras Ingis Ingasonas.

71-ą minutę dar vienas keitimas – J. D. Boedvarssoną pakeitė Bjoernas Sigurdarsonas.

Vos už keturių minučių tas pats A. Musa dar labiau pablogino islandų padėtį – puikus Kennetho Omeruo perdavimas ir šis puolėjas smeigė dar vieną taiklų smūgį.

82-ą minutę Islandijos rinktinės viltys atgijo – Tyronne`as Ebuehis baudos aikštelėje prasižengė prieš Alfredą Finnbogasoną ir teisėjas po vaizdo peržiūros parodė link 11 metrų žymos.

Tačiau čia pat viltys subliuško, kai prie kamuolio stojęs komandos lyderis G. Sigurdssonas smūgiavo virš vartų...

Po šio netaiklaus smūgio buvo atlikti net trys keitimai, kurių atėmė nemažai laiko: Nigerijos rinktinės gretose Odion Ighalo pakeitė Kelechį Iheanacho, o Alexą Iwobį – Oghenekaro Etebo. Tuo metu Islandijos komandoje Aronas Gunnarssonas vietą aikštėje užleido Ariui Skulasonui.

Teisėjas pridėjo net 6 minutes, per kurias komandos apsikeitė pavojingesnėmis atakomis, tačiau persverti rezultato nesugebėjo.

58 proc. laiko kamuolį valdžiusi Nigerijos ekipa per rungtynes 16 kartų atakavo varžovų vartus: 6 smūgiai skriejo prie vartų, o 4 –į vartų plotą. Islandai 10 kartų bandė smūgiuoti vartų link: 6 smūgiai skriejo prie vartų, o trys bandymai skriejo į vartų plotą. Geriausiu rungtynių žaidėju buvo išrinktas abu dvikovos įvarčius pelnęs Ahmedas Musa.

3 taškus iškovojusi Nigerija pakilo į antrą D grupės vietą, o Islandija turėdama vieną tašką yra trečia.

Nigerija – Islandija 2:0

49` [1:0] Ahmed Musa

75` [2:0] Ahmed Musa