VAR sistemos paženklintame Australijos ir Danijos rinktinių susitikime – lygiosios

Ketvirtadienį antrąjį pasaulio futbolo čempionato ratą pradėjo ir C grupės komandos. Pirmojoje dvikovoje jėgas išmėgino Australijos ir Danijos rinktinės. Šiame itin apylygiame susitikime abi komandos pasidalino po tašką – 1:1 (1:1), o pirmajame kėlinyje rungtynių teisėjas dėl 11 metrų baudinio sprendė pasinaudojęs galimybe pamatyti vaizdo pakartojimą.

Ambicinga Australijos rinktinė Rusijoje vykstančiame pasaulio futbolo čempionate savo kampaniją pradėjo pralaimėjimu 1:2 vienai iš turnyro favoričių Prancūzijos ekipai – tuomet šios C grupės komandos realizavo po vieną teisėjo paskirtą 11 metrų baudinį, tačiau kiek sėkmingesni buvo Senojo žemyno atstovai – jie galiausiai po Paulo Pogbos smūgio šventė pergalę.

Kalbant apie 11 metrų baudinius, pirmose C grupės rungtynėse itin pasisekė Danijos futbolininkams – rungtynėse su po 36 metų į čempionatą sugrįžusia ir puikiai atrodžiusia Peru rinktine pirmojo kėlinio pabaigoje buvo paskirtas 11 metrų baudinys į Danijos vartus, tačiau Christianas Cueva nesugebėjo jo realizuoti. Vienintelį susitikimo įvartį 59 minutę įmušė danas Yussufas Poulsenas.

Dar vienerios rungtynės „sausais“ vartais pratęsė įspūdingą danų seriją – jie iki šių rungtynių nebuvo praleidę įvarčio jau 534 minutes. Norvego Age`o Hareide`o treniruojamos ekipos svarbiausia figūra – saugas Christianas Eriksenas, kuriam ši pasaulio futbolo čempionato kampanija yra ypatinga ir asmeniniu požiūriu. Kai jis debiutavo pasaulio čempionate 2010 metais, jam buvo vos 18 metų, o per 60 pirmųjų rungtynių vilkint „Danišku dinamitu“ pravardžiuojamos rinktinės marškinėlius jis pelnė vos 6 įvarčius.

Ch. Eriksenas, AFP/Scanpix nuotr.

Taiklių smūgių itin padaugėjo per paskutines 19 rungtynių ginant nacionalinės ekipos spalvas – varžovus jis baudė net 16 kartų, tad danų vunderkindas tapo tikru komandos lyderiu. Tačiau Australijos rinktinės kapitonas ir pirmose rungtynėse jau pasižymėjęs Mile`as Jedinakas teigė, kad jo komanda turi koncentruotis ne tik į šį žaidėją.

„Mes žinome, kad jis yra fantastiškas žaidėjas ir turi didžiulę įtaką komandos žaidimui. (...) Bet mes koncentruojamės į visą komandą bei taip pat turime rūpintis savimi, kaip mes ketiname primesti savo žaidimo stilių jiems“, – naujienų agentūrai AFP teigė M. Jedinakas.

Komandos vairininkas olandas Bertas van Marwijkas pirmosioms rungtynėms sustatė puikią gynybinę sieną, tačiau gintis moka ir danai, kurių vartininkas Kasperas Schmeichelis pademonstravo puikų pasirodymą pirmosiose rungtynėse čempionate.

Jie neabejotinai geriau galėjo jaustis prieš prasidedant rungtynėms 42 tūkst. vietų Samaros stadione, nes turėjo kur kas daugiau laisvės organizuojant savo žaidimą. O australų puolimas nežibėjo, tad fanai vis garsiau reikalavo suteikti 19-mečiui Danieliui Arzaniui daugiau laiko aikštėje.

Įdomu tai, kad nors šios komandos susitiko pirmą kartą istorijoje, tačiau šių komandų treneriai jau turėjo nesuvestų sąskaitų. Tuometinis Nyderlandų treneris B. van Marwijkas ir tuometinis Norvegų strategas A. Hareide susitiko dar 2008 metais – šias rungtynes 1:0 laimėjo B. van Marwijko treniruojami olandai. Jo treniruojama rinktinė 2010 metų pasaulio futbolo čempionate 2:0 įveikė ir danus.

Komandos rungtynes pradėjo tokiomis sudėtimis:

Australai rungtynes pradėjo tokia pat sudėtimi kaip ir rungtynes su Prancūzija.

Danijos rinktinės gretose – vienas pasikeitimas: vietoj saugo Williamo Kvisto – saugas Lasse Schone.

Susitikimą kur kas aktyviau pradėjo danai. Jau antrą minutę C. Eriksenas turėjo progą išmėginti Mathew Ryano budrumą baudos smūgiu. 6 minutę Matthew Leckie turėjo galėjo pasižymėti po kampinio galva, tačiau smūgis skriejo virš vartų.

Už minutės jau Danijos rinktinės lyderis atsidūrė be priežiūros prieš vartus, gavo Nicolajaus Joergenseno perdavimą ir smeigė stiprų bei tikslų smūgį į Australijos rinktinės vartus – 1:0 ir puikus Danijos startas.

Danai per pirmas 20 minučių kamuolį kontroliavo 56 proc. laiko, atliko vieną smūgį į vartų plotą bei kartą smūgiavo šalia jų. „Socceroos“ sąskaitoje – 2 smūgiai šalia danų vartų. Tačiau vaizdas aikštėje – europiečių naudai. „Daniškas dinamitas“ kontroliavo padėtį aikštėje bei rengė pavojingas atakas. Tuo metu australai neturėjo kuo atsakyti į šiuos išpuolius.

24-ą minutę jau rezultatyvų perdavimą atlikęs N. Joergensenas pats galėjo pasiųsti kamuolį į vartus, tačiau smūgis galva buvo netaiklus.

Per pirmąjį rungtynių pusvalandį atidavė kamuolio kontrolę – 44 proc., tačiau padvigubino smūgių į varžovų vartų plotą sąskaitą.

Pavojingų atakų prie danų vartų nesukūrę australai po standartinės situacijos išlygino rezultatą. 37-ą minutę dėl kamuolio kovojęs Yussufas Poulsenas sužaidė ranka, o rungtynėms teisėjavęs ispanas Antonio Mateu po epizodo peržiūros ekrane nusprendė skirti 11 metrų baudinį, o situacijos kaltininką „apdovanoti“ geltona kortele.

Prie 11 metrų žymos stojęs komandos kapitonas Mile`as Jedinakas paguldė Kasperą Schmeichelį į vieną pusę, o pats kamuolį pasiuntė į kitą. 1:1 ir nutrūkusi įspūdingą Danijos nepraleistų įvarčių serija.

Per likusį kėlinio laiką danai vėl galėjo išsiveržti į priekį, tačiau po sąmyšio baudos aikštelėje bei nuo australo gynėjo atšokusio kamuolio M. Ryanas sugavo kamuolį ir išgelbėjo savo komandą nuo didesnių nemalonumų.

Danai pirmajame kėlinyje į vartų plotą smūgiavo 3 kartus, du jų smūgiai keliavo šalia vartų. Tuo metu kamuolio kontrolę perėmę (54 proc.) australai triskart smūgiavo šalia vartų, bet tik vienas smūgis buvo į vartų plotą.

Antrajame kėlinyje danai susidūrė su kur kas didesniu australų spaudimu – jie net turėjo vieną kitą progą, tačiau paversti jų įvarčiais nesugebėjo

59-ą minutę geltoną kortelę turintį Yussufą Poulseną pakeitė Martinas Braithwaite`as, o gausiai Samaroje susirinkę Danijos rinktinės sirgaliai ir toliau traukė „Vi er danskerne“ („Mes esame danai“ – liet.) bei bandė įpūsti pasitikėjimo sunkiai kėlinį pradėjusiai savo komandai.

Sipa/Scanpix nuotr.

68-ą minutę grubiai suklydo danai, o M. Leckie į baudos aikštelę skersuotą kamuolį tik paskutinę akimirką sugebėjo išmušti Danijos gynėjas.

Čia pat – du keitimai. Puikiai pirmame kėlinyje žaidusį N. Joergenseną aikštėje pakeitė Andreasas Cornelius, o Australijos rinktinės gretose puolėją Robbie Kruse`ą pakeitė 19-metis D. Arzanis.

71-ą minutę galingą tolimą bombą paleido Aaronas Mooy`us, tačiau kamuolys skriejo šiek tiek virš skersinio. Kitoje aikštės pusėje panašią progą turėjo Pione Sisto, tačiau kamuolys skriejo prie vartų.

Likus žaisti 15 minučių po kovos ore su varžovu dėl kamuolio Andrew Nabboutas bandė atsiremti ranka į veją ir šiame epizode patyrė traumą – jį pakeitė Tomi Juričius. Nors aikštėje nebeliko pagrindinio puolėjo, tačiau Australijos komandos puolimas toliau kėlė nuolatinę grėsmę danų vartams.

Čia pat priverstinį keitimą atlikęs Bertas van Marwijkas į aikštę įleido dar šviežio kraujo – Tomą Rogičių pakeitė Jacksonas Irvine`as.

Likus žaisti penkias minutes – emocijos veržėsi pro kraštus, o jas raminęs A. Mateu parodė geltoną kortelę Pione Sisto.

Pagrindinio laiko pabaigoje abi komandos apsikeitė pavojingomis progomis: danas Thomas Delaney pernelyg stipriai skersavo kamuolį į baudos aikštelę, o D. Arzani smūgį atrėmė patikimai žaidęs Kasperas Schmeichelis.

Teisėjas pridėjo tris papildomo laiko minutes, tačiau nei viena komanda nesugebėjo pakeisti rezultato – 1:1.

Kamuolį kiek daugiau laiko –51 proc. kontroliavo australai, kurie atliko 5 smūgius į vartų plotą (danai – 4). Daugiau – 5 prieš 2 – jie kėlė ir kampinių, tačiau ir turėdama geresnius statistinius rezultatus, nesugebėjo dar kartą pasiųsti kamuolio į vartų plotą. Tiesa, šios lygiosios nutraukė keturių australų pasaulio čempionate pralaimėtų rungtynių seriją bei pratęsė danų nepralaimėtų rungtynių seriją iki 17-os.

Geriausiu rungtynių žaidėjų buvo pripažintas įvartį pelnęs C. Eriksenas.

Danija – Australija 1:1 (1:1)

7` [1:0] Christian Eriksen

38` [1:1] Mile Jedinak

Ketvirtadienį taip pat stebėkite kitas C grupės rungtynes – nuo 17.45 val. susitinka Prancūzijos ir Peru komandos.

Vakare LRT TELEVIZIJOS ir naujienų portalo LRT.lt žiūrovų laukia tikras futbolo desertas – 20.45 val. antrąjį ratą pradeda D grupėje rungtyniaujančios Argentina ir Kroatija.