2018.08.08 16:13

Puolime strigę Urugvajaus futbolininkai nugalėjo Saudo Arabiją

Eglė Zubriūtė, LRT.lt2018.08.08 16:13

A grupės atrosiose rungtynėse Urugvajaus puolimas ir toliau strigo. Pergalę prieš Saudo Arabiją urugvajiečiai pasiekė rezultatu 1:0 (1:0). Po vartininko klaidos vienintelį įvartį pirmajame kėlinyje įmušė Luisas Suarezas. Ši pergalė užtikrino tai, kad į tolimesnį etapą iš A grupės pateks Rusija bei Urugvajus. Paskutinės rungtynės tarp nepralaimėjusių komandų išaiškins tik tai, kuri iš jų bus pirmoji A grupėje.

Saudo Arabijos ir Egipto futbolininkai A grupėje patyrė po du pralaimėjimus, todėl jiems nebeliko net teorinių galimybių patekti tarp dviejų geriausių A grupės komandų.

Rusijos futbolininkai į Saudo Arabijos vartus įsūdė net 5 įvarčius, tad Urugvajaus futbolininkams trečiadienio rungtynėse reikėjo ne ką mažesnių pastangų, kad bent kiek prisivytų turnyro šeimininkus pagal įvarčių santykį.

O kol kas tokias puolimo mašinas kaip Luisas Suarezas ir Edinsonas Cavani savo sudėtyje turintis „La Celeste“ strategas Oscaras Tabarezas turi spręsti, kaip priversti puolimo aparatą veikti. Niūriose rungtynėse su Egiptu pietų amerikiečiai tik kartą siuntė kamuolį į varžovų vartus – ir tik paskutinėmis minutėmis,  kai atrodė, kad Egiptas visiškai nustojo žaisti.

E. Cavani, Reuters/Scanpix nuotr.

Bent kiek reabilituoti savo veidą jie galėjo 43 tūkst. vietų Rostovo arenoje, kurioje susitiko su Saudo Arabijos futbolininkais. Ši argentiniečio Juan Antonio Pizzi treniruojama rinktinė paskutinę pergalę pasaulio futbolo čempionate šventė dar 1994 metais JAV. Su Urugvajumi Azijos atstovai dar nebuvo susitikę, bet pastarosios dvejos rungtynės su pietų amerikiečiais nuteikė pozityviai – pasiektos dvi lygiosios.

Komandos rungtynes pradėjo tokiomis sudėtimis:

Rostovo arenoje susitikimo pradžią paskelbė teisėjas prancūzas Clementas Turpinas. L. Suarezui rungtynės su Saudo Arabija šimtosios nacionalinėje rinktinėje. Kaip skelbiama, trečiadienį Urugvajaus ir Saudo Arabijos susitikimo metu stadione buvo beveik 43 tūkst. žiūrovų.

Kiek netikėtai rungtynes aktyviau pradėjo Saudo Arabijos futbolininkai. 7 minutę Urugvajaus rinktinės žaidėjas nugriovė Salman Al-Faraj. Teisėjas skyrė baudos smūgį. Jį atliko Hattanas Bahebri, tačiau smūgis skriejo tiesiai į gyvatvorę.

13 minutę Edisonas Cavani, atsidūręs prieš vartus, gavo kamuolį ir smūgiavo, tačiau kamuolys skrido gerokai virš vartų. Urugvajiečiai rungtynes pradėjo nusiteikę lengvai laimėti, tačiau Saudo Arabija rungtynių pradžioje apsigynė nuo visų Urugvajaus atakų.

Po dešimties minučių Urugvajaus futbolininkai kėlė kampinį. Saudo Arabijos vartininkas Mohammedas Al–Owalsas išbėgo iš vartų, tačiau kamuolys nuskriejo priešais L. Suarezą, kuriam beliko nukreipti jį į tuščius vartus. Tai buvo pirmasis Urugvajaus žvaigždės įvartis šiame čempionate ir jis tapo pirmuoju Urugvajaus futbolininku, įmušusiu įvarčius 3 pasaulio čempionatuose.

Iš karto po įvarčio Saudo Arabijos žaidėjai pasimetė ir Urugvajaus futbolininkai norėjo tuo pasinaudoti. L. Suarezas 25 minutę kamuolį perdavė komandos draugui Edisonui Cavaniui, tačiau jo atliktą smūgį neužtikrintai sugavo vartininkas.

26 minutę Saudo Arabijos žaidėjas H. Bahberi stipriai smūgiavo iš toli į vartų viršų, tačiau Urugvajaus vartininkas Fernando Muslera atmušė kamuolį virš vartų. 29 minutę jis vėl smūgiavo iš arčiau, tačiau kamuolys buvo pasiųstas per aukštai.

31 minutę E. Cavani krito ant vejos, nes priešininkas jam įspyrė į blauzdą. Teisėjas šio epizodo nepastebėjo ir baudos priešininkams neskyrė. Keitimo ar medicininės pagalbos urugvajiečiui neprireikė.

Nemalonus įvykis Saudo Arabijos stovykloje. 41 minutę besiveždamas prie vartų Tasiras Al–Jassimas slydo baudos aikštelėje ir beveik atliko špagatą. Žaidėjas patyrė šlaunies taumą ir rungtynių nebegalėjo tęsti. Saudo Arabijos rinktinei keletą minučių teko žaisti dešimtyje, nors susižeidęs žaidėjas buvo aikštėje, tačiau jis laukė keitimo. Ketimas buvo atliktas 44 minutę, į aikštę atėjo Housainas Al-Moqahwi.

Prie pirmojo kėlinio teisėjas nusprendė pridėti 2 minutes. Per jas pavojingų atakų neįvyko. Per pirmąjį kėlinį Saudo Arabija atliko 5 smūgius vartų link (Urugvajus – 6). Sado Arabija atliko vieną smūgš į vartų plotą, o Urugvajus – 2. Saudo Arabija daugiau laiko nei Urugvajaus rinktinė praleido su kamuoliu (55 proc.).

50 minutę paskiriamas baudos smūgis į Saudo Arabijos vartus. Situacija buvo pakankamai pavojinga, kadangi Urugvajaus rinktinėje yra žaidėjų, galinčių spirti iš toli. Smūgį atliko L. Suarezas, kamuolys lietė gyvatvorę, tačiau toliau skriejo į dešinį vartų kampą, vis dėlto Saudo Arabijos vartininkas smūgį atrėmė.

Saudo Arabija antrojo kėlinio pradžioje bandė surengti greitas ir pavojingas atakas, tačiau jos nebuvo užbaigiamos sėkmingai.

59 minutę dvigubas keitimas atliktas Urugvajaus sudėtyje. Cristianą Rodriguezą pakeitė Diego Laxaltas, o vietoje Matiaso Vecino į aikštę išbėgo Lucas Torreira.

62 minutę buvo prasižengta prieš L. Suarezą. E. Cavani skubiai perdavė kamuolį į priekį Carlosui Sanchezui, tačiau kamuolys skriejo virš vartų. Po šios atakos keletą minučių Urugvajaus futbolininkai buvo užgulę Saudo Arabijos vartus, tačiau persvaros padvigubinti nesugebėjo.

Nuo 60 rungtynių minutės padaugėjo pražangų ir baudos smūgių, tačiau nė vienas jų nesibaigė pavojinga situacija. 75 minutę H. Bahbri, kuris turėjo keletą šansų pirmame kėlinyje įmušti įvartį, paliko aikštę šlūbčiodamas. Jį pakeitė Mohammedas Kanno.

78 minutę po pražangos prieš C. Sanchezą, Urugvajaus rinktinė turėjo šansą įmušti įvartį, tačiau Martinas Caceresas buvo nuošalėje. Iš karto po to paskutinį savo keitimą atliko Saudo Arabijos rinktinės strategas. Fahadas Al–Muwalladas paliko aikštę, o jį pakeitė Mohammadas Al–Sahlawi.

Po kelių minučių E. Cavani turėjo progą pasižymėti, kai galva nukreipė Lucaso Torreiros siųstą kamuolį į vartus, tačiau šis smūgis buvo netaiklus.

82 minutę paskutinis keitimas atliktas ir Urugvajaus rinktinėje C. Sanchezas pakeistas Nahitanu Nandezu.

E. Cavani 86 minutę ir vėl turėjo galimybę padvigubinti rezultatą, tačiau Saudo Arabijos vartininkas laiku paliko vartus ir kaire koja išmušė kamuolį. Būtent šis urugvajietis labiausiai pastebimas antrajame rungtynių kėlinyje, nes turėjo daugiausiai progų pasižymėti.

90 minutę Saudo Arabijos rinktinė uždirbo kampinį. Pakeltą kamuolį galva į vartus nukreipė po keitimo pasirodęs M. Kanno, bet vartininkas jį sugavo.

Prie antrojo kėlinio buvo pridėtos 4 minutės. Urugvajaus gerbėjai jau džiaugėsi pergale, tačiau Saudo Arabijos žaidėjai nesiliovė kurti naujų atakų. Urugvajaus žaidėjai rungtynių pabaigoje stengėsi užtempti laiką keldami kampinius ar kitaip laikydami kamuolį ne žaidime. Saudo Arabija, nors ir parodė nagus, tačiau rezultato išlyginti nesuspėjo.

Nors Saudo Arabija praleido daugiau laiko su kamuoliu, tačiau daugiau smūgių vartų link atliko Urugvajaus rinktinė (Urugvajus – 13, o Saudo Arabija – 8). Urugvajiečiai 4 kartus mušė į vartų plotą, o Saudo Arabija – 3.

Geriausiu rungtynių žaidėju išrinktas vienintelį įvartį įmušęs L. Suarezas.

Urugvajus – Saudo Arabija 1:0

23` [0:1] Luis Suarez