Rusijos futbolo rinktinė po pergalės prieš Egiptą beveik užsitikrino vietą aštuntfinalyje

Rusijos rinktinė rezultatu 3:1 (0:0) palaužė Egiptą ir beveik užsitikrino vietą aštuntfinalyje. Egipto rinktinei šis pralaimėjimas palieka tik teorines galimybes eiti toliau.

A grupėje šių komandų pirmosios rungtynės susiklostė skirtingai. Čempionato atidarymo rungtynėse šeimininkai rusai sutriuškino Saudo Arabijos rinktinę rezultatu 5:0, o Egiptas pralaimėjo Urugvajui rezultatu 0:1, kai 89 minutę praleido Jose Gimenezo įvartį.

Pralaimėjimas Rusijai reiškia, kad Egiptas turi laukti palankių rezultatų trečiadienio rungtynėse tarp Urugvajaus ir Saudo Arabijos bei tikėtis, jog paskutinėse rungtynėse su Saudo Arabija jie laimės ir dideliu įvarčių skirtumu, kurio pakaktų pakilti į antrąją grupės vietą.

Rusijos rinktinė pasaulio čempionate anksčiau nebuvo patekusi į tolimesnius čempionato etapus, tačiau po dviejų pergalių iš eilės aštuntfinalis yra ranka pasiekiamas.

Egipto komanda niekada nėra laimėjusi rungtynių pasaulio čempionate.

Rungtynes komandos pradės tokiomis sudėtimis:

Startinėje sudėtyje ir Čempionų lygos finale traumą patyręs egiptietis M. Salah.

Susitikimo tarp Rusijos ir Egipto pradžią paskelbė argentinietis teisėjas Enrique Caceresas.

Mačą aktyviau pradėjo Rusijos futbolininkai. 6 minutę po Aleksandro Samedovo perdavimo kamuolį į vartus nukreipė Sergėjus Ignaševičius, tačiau Egipto vartininkas jį sugavo. Rusijos futbolininkai pasirinko kampinius įžaisti, o ne kelti.

Rungtynių tempas aukštas, nemažai greitų atakų, tačiau jos dažniausiai buvo kuriamos prie Egipto vartų.

16 minutę egiptiečiai sukūrė vieną iš pavojingiausių atakų. Į tolimąjį vartų kampą spyrė Trezeguetas, tačiau kamuolys skriejo šalia vartų.

Denisas Čeryševas 19 minutę pabandė smūgiuoti iš toli, tačiau kamuolys lėkė virš vartų. Per pirmąsias 20 minučių rusai turėjo rungtynių iniciatyvą savo rankose. 23 minutę Jurijus Gazinskis smūgiavo į Egipto vartus iš labai tolimos distancijos, bet kamuolys nuskriejo į Rusijos sirgalių tribūnas.

Po 30 žaidimo minučių didžiąją dalį laiko Egiptiečiai buvo priversti gintis. Rusijos žaidėjai nevengė smūgiuoti iš toli, tačiau tokie smūgiai dažniausiai skriejo stipriai virš vartų.

41 minutę M. Salahas spyrė į vartus apsisukęs tarp dviejų varžovų, tačiau kamuolys skriejo šalia virpsto. Tai buvo viena iš pavojingiausių Egipto sukurtų atakų ir nemenkas signalas Rusijos žaidėjams, kad bet kokią gautą laisvę Egipto žvaigždė išnaudos.

Prie pirmojo kėlinio teisėjas nusprendė laiko nepridėti. Jame daugiau laiko su kamuoliu praleido Egipto žaidėjai (54 proc.), tačiau rusai atliko daugiau smūgių vartų link (Rusija – 8, Egiptas – 5).

Jau 47 minutę prie Egipto vartų, po to, kai vartininkas atmušė tolimą smūgį, kilo sumaištis. Dar kartą iš tolo Romano Zobnino paleistas kamuolys atsimušė į kapitono Ahmedo Fathy koją ir įskriejo į tolimąjį vartų kampą. Egipto vartininkas į smūgį net nepėjo sureguoti.

Po įmušto įvarčio rusai ėmė spausti egiptiečius toliau. Po dešimties minučių Egipto rinktinės žaidėjas Trezeguetas gavo geltoną kortelę.

Egipto rinktinė sugriuvo. 59 minutę D. Čeryševas paleido kamuolį vartininkui tarp kojų ir įmušė įvartį. Tai jau trečias šio ruso įvartis šiame čempionate ir jis susilygino su C. Ronaldo. 62 minutę trečiasis Rusijos įvartis. Jį įmušė Artiomas Dzyuba. Tai jau 13 šio žaidėjo įvartis nacionalinėje rinktinėje.

Egipto rinktinė po šių įvarčių atrodė pasimetusi ir psichologiškai palaužta. Tai pamatęs Egipto treneris nusprendė atlikti keitimą. Mohamedą Elneny pakeitė Amras Warda. 67 minutę Trezeguetas mušė šalia vartų. Po šio bandymo jis paliko aikštę, o jį pakeitė Ramadanas Sobhi.

72 minutę po video peržiūros skirtas 11 metrų baudinys į Rusijos vartus. M. Salah Rusijos žaidėjai nugriovė baudos aikštelėje. Egiptietis užtikrintai realizavo baudinį ir sušvelnino rezultatą 3:1.

Egiptiečiai po 11 m. baudinio kilo į kovą ir pradėjo kurti daugiau pavojingų situacijų. 79 minutę A. Dziubą pakeitė Fiodoras Smolovas. Egipto rinktinėje 82 minutę atliktas keitimas Marwaną Mohseną pakeitė Kahraba.

84 minutę Fiodoras Smolovas gavo geltoną kortelę, nes laikė priešininką už marškinėlių. 86 minutę Rusijos rinktinėje padarytas dar vienas keitimas. Vietoje senbuvio Jurijaus Žirkovo į aikštę išbėgo Fiodoras Kudriašovas.

Prie antrojo kėlinio teisėjas nusprendė pridėti 4 minutes, tačiau per jas pavojingų progų niekas nesukūrė.

Daugiau laiko su kamuoliu rungtynėse praleido Egipto rinktinė (53 proc.),  tačiau rusai atliko daugiau smūgių į vartus (4 – Rusija, 1 – Egiptas).

Geriausiu rungtynių žaidėju išrinktas jau tris įvarčius šiame čempionate įmušės Denisas Čeryševas.

Rusija – Egiptas 3:1

47` [1:0] Ahmed Fathy (įvartis į savo vartus)

59` [2:0] Denisas Čeryševas

62` [3:0] Artiomas Dziuba

72` [3:1] Mohamed Salah (11 m. baudinys)