J. Rodriguezas neišgelbėjo: dešimtyje likusi Kolumbija krito prieš Japoniją

H grupėje pirmasis susitikimas baigėsi netikėtumu. Kolumbijos rinktinė, nuo susitikimo pradžios buvusi dešimtyje, pralaimėjo Japonijai rezultatu 1:2 (1:1). 3 minutę dėl žaidimo ranka raudoną kortelę gavo Kolumbijos žaidėjas Carlosas Sanchezas.

Kolumbijos rinktinė – mušti mėgstanti komanda, tai įrodo ir statistika – per 18 pasaulio čempionato rungtynių, kolumbiečiai visada įmušė bent vieną įvartį. Atrankos į pasaulio čempionatą rungtynėse daugiausiai įvarčių pelnė Kolumbijos žvaigždė Jamesas Rodriguezas (6), nuo jo atsiliko Carlosas Bacca (3) ir Falcao (2).

2014 metų čempionatas Kolumbijai buvo sėkmingiausias per visą jų istoriją, tada jie laimėjo keturis susitikimus, kai prieš tai iš 13 pasaulio čempionato rungtynių jie buvo laimėję tik trejas.

Japonijai kovos čempionate su Pietų Amerikos žemyno komandomis iki šiol nebuvo atnešusios pergalės: trys susitikimai baigėsi pralaimėjimais, o vienas – lygiosiomis. Japonija iš šešių savo pirmųjų mačų čempionate laimėjo du kartus.

Draugiškos rungtynės Japonijai taip pat nežadėjo nieko gero, nors paskutiniame susitikime jie 4:2 nugalėjo Paragvajų, tačiau prieš tai sužaidė lygiosiomis su Maliu bei pralaimėjo Ukrainos, Ganos ir Šveicarijos rinktinėms.

Abiejų komandų lyderiai yra aiškūs: Kolumbijos – J. Rodriguezas, o Japonijos – Keisuke Honda, tačiau antradienio susitikime kolumbietis gali nepasirodyti. Buvo skelbiama, kad jis turi smulkių traumų. Buvo manoma, kad aikštėje nepasirodys Japonijos rinktinės žaidėjas Shinji Okazakis.

Rungtynes komandos pradės tokiomis sudėtimis:

Startinėje Kolumbijos sudėtyje nebus jų žvaigždės J. Rodriguezo, o Japonijos – Shinji Okazaki. Kaip buvo skelbiama prieš rungtynes, abu futbolininkai gydosi traumas. Japonijos treneris prieš rungtynes su Kolumbija bijojo, kad jo auklėtinius galėjo psichologiškai paveikti nelaimė gimtinėje – žemės drebėjimas Osakoje.

Saransko arenoje daugiau susirinko Kolumbijos sirgalių. Rungtynių pradžią paskelbė teisėjas iš Slovėnijos Damiras Skomina.

Jau trečiąją minutę japonai surengė pavojingą ataką. Jos metu Carlosas Sanchezas ranka baudos aikštelėje atmušė kamuolį, kuris skriejo į vartus. Teisėjas neabejodamas kolumbiečiui parodė raudoną kortelę ir skyrė 11 metrų baudinį. Tai antra greičiausiai skirta raudona kortelė pasaulio čempionatų istorijoje ir pirma šiame čempionate.

Baudinį stojo mušti Shinji Kagawa. Japono smūgis skriejo į priešingą vartų pusę nei šoko Kolumbijos vartininkas Davidas Ospina ir Japonija 6 minutę išsiveržė į priekį 1:0.

S.Kagawa, AFP/Scanpix nuotr.

Kolumbijos rinktinei rungtynes reikėjo tęsti dešimtyje.

12 minutę Kolumbija turėjo šansą išlyginti rezultatą, kai po baudos smūgio kamuolys atsidūrė prie Japonijos vartų, tačiau Radamelis Falcao smūgiavo tiesiai į vartininką. Beveik iš karto kitoje aikštės pusėje kamuolį vartų link paleido Takashi Inui, tačiau jis skriejo šalia vartų.

Abi rinktinės primąsias 20 minučių žaidė atvirą futbolą. Kolumbijos rinktinė dažniau buvo su kamuoliu (60 proc.), tačiau pasižymėti jiems nepavyko.

25 minutę po ramybės periodo kolumbiečiai turėjo galimybę mušti į vartus, tačiau juos sustabdė Japonijos gynyba. Kamuolys buvo išmuštas į užribį. Kolumbijos rinktinė kėlė kampinį, tačiau nieko pavojingo nesukūrė.

Pirmasis keitimas Kolumbijos rinktinėje buvo atliktas 31 minutę, kai Juaną Cuadrado pakeitė Wilmaras Barriosas. Tokį trenerio sprendimą sirgaliai palydėjo švilpimu.

Iš karto po keitimo Japonijos rinktinė surengė pavojingą ataką, kurios metu Yuto Nagatomo smugiavo virš vartų.

37 minutę aikštėje susidūrė abiejų rinktinių kapitonai, teisėjas skyrė abejotiną baudą japonui Makoto Hasebe. Po jos 39 minutę kolumbietis Juanas Quintero atliko baudos smūgį į artimąjį vartų kampą. Labai nesėkmingai sužaidė Japonijos vartininkas Eiji Kawashima, kuris kamuolį bandė atremti pats būdamas vartuose. Japonai nesutiko su įverčio įskaitymu, tačiau vartų linijos technologija patvirtino, kad kamuolys kirto vartų liniją.

J. Quintero, AFP/Scanpix nuotr.

Nors pirmajame kėlinyje buvo pakankamai daug stabdymų,tačiau teisėjas nusprendė pridėti tik minutę, per kurią pavojingų situacijų nebuvo. Po pirmojo kėlinio rezultatas buvo lygus. Statistika taip pat labai panaši. Abi komandos atliko po 5 smūgius vartų link, taip pat Japonija kamuolį valdė 52 proc. laiko, o Kolumbija atitinkamai – 48 proc.

Kolumbija, nors yra mažumoje, tačiau žaidžia labai užtikrintai, o japonai nesugeba pasinaudoti savo vieno žmogaus pranašumu. Pačio žaidimo tempas anro kėlinio pradžioje sumažėjo.

Pavojingą ataką 53 minutę japonai sukūrė prie Kolumbijos vartų, kur Yuya Osako atsidūrė priešais vartininką D. Ospiną ir smūgiavo kamuolį, tačiau vartininkas jį atmušė. 57 minutę japonai vėl grįžo prie priešininkų vartų, T. Inui smūgiavo į vartus, tačiau D. Ospina ir vėl buvo pasiruošęs.

Netikėtumas! 58 minutę J. Rodriguezas pasirodė aikštėje vietoje įvartį įmušusio J. Quintero, nors buvo abejojama, kad jis šiose rungtynėse iš viso pasirodys. Sirgaliai jį pasitiko garsiais plojimais, Japonijos futbolininkams prisilietus prie kamuolio vis dažniau pasigirsdavo švilpimas.

64 minutę, W. Barriosas gavo geltoną kortelę už tai, kad skaudžiai užmynė S. Kagawai ant pėdos. Kolumbijos žaidėjai retai prisiliečia prie kamuolio, o japonai kuria pavojingas situacijas.

70 minutę pirmasis keitimas buvo atliktas Japonijos komandoje. Baudinį įmušęs S. Kagawa buvo pakeistas legendiniu Keisuke Honda, kuris žaidžia jau trečiame pasaulio čempionate. Tą pačią minutę paskutinis keitimas atliktas Kolumbijos rinktinėje Jose Izquierdo buvo pakeistas Carlosu Bacca.

73 minutę po kampinio galva įvartį įmušė Y. Osako. Kampinį kėlė neseniai aikštėje pasirodęs K. Honda. Prieš tai japonai kelis kartus apmaudžiai mušė kamuolį šalia vartų. Kolumbijos futbolininkai aktyviai bandė pereiti į puolimą, 78 minutę Jeffersonas Lerma atidavė gražų perdavimą J. Rodiguezui, kuris kamuolį mušė virš vartų.

Po skausmingo susidūrimo baudos aikštelėje su varžovu, 79 minutę Goku Shibasaki buvo pakeistas Yotaru Yamaguchi. Paskutinis keitimas Japonijos rinktinėje atliktas 85 minutę, Antrojo įvarčio autorius Y. Osako buvo pakeitas Shinji Okazaki, kuris, kaip buvo skelbiama prieš rungtynes, ant vejos antradienį turėjo nepasirodyti.

Iš karto po keitimo J. Rodriguezas gavo geltoną kortelę. Nervinė įtampa rungtynių pabaigoje buvo stipriai jaučiama tarp Kolumbijos žaidėjų ir sirgalių, kurie nušvilpė japonus.

Likus kelioms minutėms iki pagrindinio laiko pabaigos, Kolumbijos žaidėjai užgulė Japonijos vartus, tačiau didelio pavojaus vartams kolumbiečiai nesukūrė. Prie antrojo kėlinio buvo pridėtos penkios minutės, per kurias Kolumbija bandė išsigelbėti, vis dėlto jiems nepavyko. 4 pridėto laiko minutę Japonijos vartininkas E. Kawashima gavo geltoną kortelę dėl to, jog tyčia bandė užlaikyti kamuolį.

Teisėjo švilpukas užtvirtino Kolumbijos pralaimėjimą 1:2.

Japonai antrajame kėlinyje perėmė rungtynių valdymą, tai patvirtina ir statistika. Kolumbiečiai japonams nusileido visose statistinėse grafose, ypač į akis krinta smūgių į vartus statistika, Kolumbijos rinktinė jų atliko tris, o japonai – šešis.

Geriausiu rungtynių žaidėju paskelbtas antrojo japonų įvarčio autorius Y. Osako.

Kolumbija – Japonija 1:2

6` [0:1] Shinji Kagawa (11 m. baudinys)

39` [1:1] Juan Quintero

73` [1:2] Yuya Osako