Islandai savo pasaką pasaulio čempionate pradėjo lygiosiomis

Vien tai, kad Islandija pateko į svarbiausią pasaulyje futbolo spektaklį, buvo lyg svajonės išsipildymas šios mažos šalies gyventojams. Nors iš traumų išretintos rinktinės niekas daug nesitikėjo, tačiau jau pirmosiose rungtynėse jie paneigė visas skeptikų prognozes – puikiai besigynę europiečiai sužaidė lygiosiomis 1:1 (1:1) su Argentinos rinktine.

Heimiro Hallgrimssono treniruojama Islandijos rinktinė – čempionato debiutantė. Ši komanda atstovauja mažiausią iš visų 32 turnyro valstybių – Islandijoje gyvena vos 335 tūkst. gyventojų. Tačiau nors ir maži, tačiau itin galingi – praėjusiame Europos čempionate „mūsų berniukais“ pravardžiuojama rinktinė ne tik sugebėjo išsikrapštyti iš grupės, bet ir šešioliktfinalyje iš turnyro išmesti anglus. Tačiau vėliau ji visgi pralaimėjo čempionato šeimininkams prancūzams.

Tuo metu atrankoje strigusi Jorge Sampaoli komanda puoselėja ne tik didžiules viltis čempionate, bet ir turi ilgą dalyvavimo turnyre istoriją. „La Albiceleste“ dukart tapo pasaulio čempione, o prieš ketverius metus Brazilijoje vykusiame turnyre pralaimėjo tik finale.

Šis Rusijoje vykstantis čempionatas Argentinai jau 17-as, o iš Lionelio Messi, Sergio Aguero, Angelio Di Marios, Gonzalo Higuaino vėl tikimasi labai daug.

Ko verta ši komanda, paaiškėjo jau pirmojoje dvikovoje – jas rinktinės pradėjo tokiomis sudėtimis:

Šios rungtynės ypatingos vienam Argentinos rinktinės lyderių L. Messi, kuris lygiai prieš 12 metų debiutavo rinktinėje. Ypatingos jos ir šio žaidėjo komandos draugui Javierui Mascherano, kuris tapo daugiausiai rungtynių (144) sužaidusiu šios Pietų Amerikos rinktinės žaidėju.

Daugybė veteranų pavertė Argentiną vyriausia visų laikų čempionato rinktine: vidutinis startinio vienuoliktuko amžius – 30 metų ir 213 dienų.

Tačiau kad parako turi, rinktinė pradėjo rodyti jau tada, kai lenkas Szymonas Marciniakas paskelbė rungtynių pradžią. Tiesa, paaiškėjo, kad ir traumų išretintos Islandijos rinktinės negalima nuvertinti – per pirmąsias 10 minučių komandos apsikeitė pavojingomis progomis.

17-ą minutę pasaulinę klasę parodė L. Messi, kuris tolimu smūgiu patikrino vartininko budrumą, tačiau Hannesas Halldorssonas buvo savo vietoje.

Tikslo link pamažu ėję argentiniečiai 19-ą minutę pasiekė savo – nuo varžovo atitrūkęs Sergio Aguero pasiuntė kamuolį į vartus.

Tačiau toks rezultatas buvo vos 4 minutes – baudos aikštelėje buvęs Alfredas Finnbogasonas pelnė jau 14 įvartį savo karjeroje vilkint Islandijos rinktinės marškinėlius.

Šiose greitose ir daugybės įvykių kupinose rungtynėse pietų amerikiečiai kamuolį kontroliavo net 74 proc. laiko, į vartų plotą smūgiavo net 4 kartus, kai islandai tai darė dukart. Tačiau dėl patikimos europiečių gynybos rezultatas lygus 1:1.

Per likusias 15 pirmojo kėlinio minučių argentiniečiai vienąkart apeliavo į islandų gynėjo žaidimą ranka baudos aikštelėje, o islandai net dukart pamėgino pasiųsti kamuolį į vartus – 74 proc. laiko kamuolį kontroliavę argentiniečiai į rūbinę patraukė atlikę 4 smūgius į vartų plotą, kai islandų sąskaitoje – 3 pavojingi smūgiai.

H. Halldorssonas, Reuters/Scanpix nuotr.

Antrasis kėlinys prasidėjo abiejų komandų išpuoliais, o islandas Gylfis Sigurdssonas 49-ą minutę puikiu reidu šalia galinės aikštės linijos uždirbo pirmąjį kampinį savo komandai.

Islandai iš šios standartinės situacijos nieko nepešė, o sužaidus valandą vis labiau iniciatyvą į savo rankas perėmė argentiniečiai, kurios sudėtyje 54-ą minutę įvyko ir pirmasis keitimas – Lucas Biglia vietą aikštėje užleido Everui Banegai.

64 minutę puikia reakcija pasižymėjo Islandijos rinktinės vartų sargas Hannesas Halldorssonas. Jo komandos draugui Hoerdurui Magnussonui prasižengus prieš Maximiliano Mezą, teisėjas nedvejodamas paskyrė 11 metrų baudinį, kurį realizuoti stojo L. Messi. Tačiau talentingasis futbolininkas kamuolį spyrė ten, kur H. Halldorssonas ir tikėjosi. 1:1 ir argentiniečiams liko mažiau nei pusvalandis.

Po minutės H. Hallgrimssonas atliko savo pirmąjį keitimą – Johannas Bergas Gudmundssonas vietą aikštėje užleido Rurikui Gislasonui.

Norėdami įnešti naujų vėjų aikštėje, abu treneriai atliko ir po antrą savo keitimą – 75 minutę Angelį Di Marią pakeitė Cristianas Pavonas, o Islandijos rinktinės sudėtyje – Aroną Gunnarssoną pakeitė Ari Skulasonas.

Islandai ir toliau patikimai gynėsi, o argentiniečiai kartais, atrodytų, desperatiškai bandė pasiekti tikslą – 81 minutę iš toli smūgiavo L. Messi. Tai buvo net 21-asis komandos smūgis link varžovų vartų.

Laiko vis mažėjant, Argentinos rinktinės vairininkas Jorge Sampaoli atliko paskutinį savo keitimą – 11 metrų baudinį uždirbęs Maximiliano Meza vietą aikštėje užleido Gonzalo Higuainui. Panašu, kad šios komandos strategas jau ėjo „va bank“.

87 minutę Islandiją vėl puikiai gelbėjo jos vartininkas H. Halldorssonas.

Baigiantis pagrindiniam laikui H. Hallgrimssonas taip pat atliko paskutinį savo keitimą – įvarčio autorių A. Finnbogasoną pakeitė Bjoernas Sigurdarsonas.

Rungtynių teisėjas pridėjo penkias minutes, per kurias desperatiškai puolę argentiniečiai turėjo kelias progas, bet nei viena jų nebuvo šimtaprocentinė.

Jei žiūrėtume į statistiką, argentiniečiai visa galva buvo geresni – kamuolį valdė 74 proc., kėlė tris kampinius (islandai – nei vieno). Tiesa, smūgių į vartų plotą buvo atlikta panašiai – argentiniečiai 8-is, o islandai 7-is. Tačiau pasiaukojanti islandų gynyba bei pavojingos kontratakos nepaliko vilčių šios poros favoritei.

Argentina – Islandija 1:1

19` [1:0] Sergio Aguero

23` [1:1] Alfred Finnbogason

Šeštadienį bus sužaistos ir kitos D grupės rungtynės – 22 val. žais Kroatijos ir Nigerijos komandos. Prieš tai C grupės rungtynėse 19 val. susitiks Peru ir Danija.