Sportas

2018.08.08 13:28

Japonija – ar futbolo samurajus įkvėps naujas treneris?

15min.lt2018.08.08 13:28

Japonijos rinktinėje prieš pat pasaulio čempionatą įvyko pokyčių – iš vyriausiojo trenerio pareigų buvo atleistas bosnis Vahidas Halilhodžičius, o į jo vietą stojo Akira Nishino, kuris susipažinti su rinktine turėjo tik du mėnesius laiko.

Naujam treneriui reikėjo iš naujo įskiepyti pasitikėjimą vienu kitu ir sukurti jaukią atmosferą komandoje. Japonijos rinktinė, nepaisant užsitikrinto bilieto į Rusiją, atrankos metu ne visada demonstravo gerą žaidimą.

V. Halilhodžičius, kuris 2014-aisiais metais taip pat į pasaulio čempionatą atvedė Alžyro komandą, iš Japonijos rinktinės bandė „nulipdyti“ gerai kamuolį kontroliuojančią ir pavojingai kontratakuojančią komandą. Jis ryžosi pokyčiams ir už startinio vienuoliktuko ribos liko trys šalies futbolo žvaigždės: Keisuke Honda, Shinji Kagawa ir Shinji Okazaki.

Iš vyriausiojo trenerių pareigų atleidus bosnį, Japonija nepradėjo skinti pergalių. Šiais metais iš penkerių kontrolinių rungtynių japonai pralaimėjo trejas (Ganai, Ukrainai ir Šveicarijai) ir tik pastarojoje repeticijoje birželio 12 dieną įveikė Paragvajų.

Japonijos futbolo federacija bijo, kad nepasikartotų pastarojo pasaulio čempionato istorija, kai komanda pasirodymą baigė surinkusi vos vieną tašką.

„Net jeigu ir po permainų mūsų rinktinės šansai laimėti pasaulio čempionatą padidėjo vienu ar dviem procentais, mes turėjome kažko imtis“, – savo sprendimą aiškino Japonijos futbolo federacijos prezidentas Kozo Tashima.

Žvilgsnis į Japonijos rinktinės stovyklą:

Treneris

Japonijos rinktinė didelio pasitikėjimo treneriu neišreiškė – su juo yra pasirašyta trumpalaikė sutartis iki pasaulio čempionato pabaigos.

Akira Nishino, Reuters/Scanpix nuotr.

Praeityje 63-ejų metų Akira Nishino vadovavo savo šalies „Gamba Osaka“ komandai, su kuria 2005-aisiais metais tapo Japonijos čempionu. Po trejų metų ta pati A. Nishinos vadovaujama komanda, pasižymėjusi gera kamuolio kontrole, laimėjo ir Čempionų lygą Azijoje.

A. Nishino nuo 2015-ųjų metų dirba Japonijos futbolo federacijos komitete.

Vartininkai

35-erių metų Eiji Kawashima, kuris žaidė ir 2010-ųjų, ir 2014-ųjų metų čempionatuose, šiais metais taip pat turėtų užimti pirmo vartininko vaidmenį. Pastaruoju metu jis rungtyniavo tokiose šalyse kaip Belgija, Prancūzija ir Škotija.

Dėl vietos žengti į aikštę taip pat kovos likę du vartininkai – Masaaki Higashiguchi ir Kosuke Nakamura.

Gynėjai

Japonija turi puikių kraštų gynėjų – „Marseille“ klubo atstovas Hiroki Sakai yra vienas geriausių Azijos dešiniojo krašto gynėjų, o Yuto Nagatomo, kuris šį sezoną vilkėjo Stambulo „Galatasaray“ marškinėlius, didžiąją karjeros dalį praleido žaisdamas Milano „Inter“ ekipoje kairiuoju krašto gynėju.

Japonijos futbolo rinktinės gynėjas Hiroki Sakai, Reuters/Scanpix nuotr.

Centro gynėjo pozicijoje Japonija turi Anglijos „Premier“ lygos atstovą – Maya Yoshida, rungtyniaujantį „Southampton“ klube. Neaišku tik tai, kas bus gynėjo porininkas vidurio pozicijoje.

Saugai

Ryškiausia žvaigždė šioje komandoje yra Makoto Hasebe, daug metų žaidęs įvairiose Vokietijos Bundeslygos komandose – „Wolfsburg“, „Nurnberg“, „Eintracht“ – ir sukaupęs didžiulę patirtį.

Kapitono pareigas Japonijos rinktinėje einantis M. Hasebe dažniausiai rungtyniauja aikštės gilumoje, o šalia savęs turi kitą patikimą saugą – Hotaru Yamaguchi. M.Hasebe puikiai valdo kamuolį ir diktuoja žaidimo sąlygas.

Puolėjai

Kurį laiką „Milan“ komandoje rungtyniavęs Keisuke Honda Japonijos rinktinėje įvarčio nepelnė dvejus pastaruosius metus, tačiau jis vis tiek yra pagrindinė figūra atakos smaigalyje.

Shinji Kagawa pastaruoju metu strigo rungtyniaudamas Japonijos rinktinėje, tačiau prie naujo trenerio jis ir vėl bandys įrodyti savo vertę. Shinji Okazaki, vienas auksinės „Leicester“ komandos narių, taip pat bandys prasibrauti į startinę poziciją ir kelti pavojų varžovų gynėjams.

Grupės rungtynės

Japonija apsistos Kazanėje, tačiau H grupės rungtynių ten taip ir nesužais. Azijos atstovai čempionatą pradės birželio 19-ąją dieną rungtynėmis su Kolumbija. Po penkių dienų jie stos į kovą su Senegalu ir grupių etapą užbaigs birželio 28-ąją dieną susitikę su Lenkija.

Japonijos rinktinės sudėtis:

Vartininkai: Eiji Kawashima („Metz“, Prancūzija), Masaaki Higashiguchi („Gamba Osaka“), Kosuke Nakamura („Kashiwa Reysol“);

Gynėjai: Yuto Nagatomo (Stambulo „Galatasaray“, Turkija), Tomoaki Makino, Wataru Endo (abu – „Urawa Red“), Maya Yoshida („Southampton“, Anglija), Hiroki Sakai („Marseille“, Prancūzija), Gotoku Sakai („Hamburg“, Vokietija), Genas Shoji, Naomichi Ueda (abu – „Kashima Antlers“);

Saugai: Makoto Hasebe (Frankfurto „Eintracht“, Vokietija), Takashi Inui („Eibar“, Ispanija), Shinji Kagawa (Dortmundo „Borussia“, Vokietija), Hotaru Yamaguchi („Cerezo Osaka“), Genki Haraguchi („Hanover“, Vokietija), Takashi Usami („Fortuna Dusseldorf“, Vokietija), Gaku Shibasaki (Madrido „Getafe“, Ispanija), Ryota Oshima („Kawasaki Frontale“);

Puolėjai: Keisuke Honda („Pachuca“, Italija), Shinji Okazaki („Leicester City“, Anglija), Yuya Osako ( Bremeno „Werder“, Vokietija), Yoshinori Muto („Mainz“, Prancūzija).