Sportas

2018.08.08 13:28

Permainų supurtyta Ispanija turi naują trenerį

15min.lt2018.08.08 13:28

Rinktinės trenerį atleidusi Ispanijos futbolo federacija paskelbė, kad nacionalinei komandai pasaulio čempionate Rusijoje diriguos Fernando Hierro.

Ispanai be vyriausiojo trenerio liko, kai trečiadienį, likus vos dienai iki pasaulio čempionato pradžios, buvo atleistas Julenas Lopetegui.

Treneriui durys parodytos po to, kai antradienį jis buvo oficialiai paskirtas ir Madrido „Real“ strategu, nors Ispanijos futbolo federacija apie tai nieko nežinojo.

Fernando Hierro iki trečiadienio buvo Ispanijos rinktinės sporto direktorius, nors trenerio duonos jis yra ragavęs. 50-metis buvęs futbolininkas yra dirbęs Madrido „Real“ trenerių štabe.

Ilgiausius profesionalaus futbolininko metus F. Hierro praleido būtent „Real“ klube, kuriam atstovavo 1989–2003 metais.

Fernando Hierro, AFP/Scanpix nuotr.

Ispanijos futbolo federacijos sporto direktoriaus pareigas specialistas ėjo nuo 2007 iki 2011 metų, vėliau persikėlė į „Malaga“ klubą, kur pareigybės nepasikeitė.

Nors 2012 m. Malagos ekipa pateko į Čempionų lygą, F. Hierro pasitraukė ir 2014-siais tapo Carlo Ancelotti asistentu „Real“ komandoje.

Po dviejų metų F. Hierro tapo antrosios Ispanijos lygos komandos vyriausiuoju treneriu, bet 2017-aisiais, neišvedęs komandos į „La Liga“, iš posto pasitraukė ir grįžo į Ispanijos rinktinės sporto direktoriaus kėdę.