D. Rapšys Europos čempionato finale – antras

Danas Rapšys antradienį dalyvavo Europos plaukimo čempionato 200 m laisvuoju stiliumi rungties finale ir ten užėmė antrą vietą. Distanciją jis įveikė per 1.46,07 min.

Lietuvis pirmus 50 m plaukė geriau nei tai darė pasaulio rekordo savininkas. D. Rapšys buvo pirmas po 150 m, bet vėliau jam pritrūko energijos ir jis liko antras.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino plaukiką D. Rapšį Europos plaukimo čempionate iškovojus sidabrą.

Šalies vadovė pabrėžė, kad pergalė atėjo lydima atkaklaus darbo, daug jėgų ir ištvermės. Šiandien ji dar kartą patvirtina plaukiko talentą ir stiprų pasirengimą šiam sezonui, rašoma prezidentūors pranešime.

Pasak prezidentės, savo laimėjimu D. Rapšys kuria pergalingą Lietuvos sporto istoriją ir garsina mūsų šalies vardą.

Sportininkui šalies vadovė palinkėjo sėkmės, kuo geriausių plaukimo rezultatų ir džiuginančių asmeninių rekordų ateityje.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis taip pat pasveikino plaukiką.

„Įveikėte daug stiprių plaukikų iš viso senojo žemyno, nedaug tetrūko iki absoliučios pergalės. Užlipęs ant prizininkų pakylos nusipelnote kuo didžiausios pagarbos ir padėkos už tai, kad garsinate mūsų mažos, bet didžios šalies vardą. Tai – jūsų ilgamečio atkaklaus darbo ir pastangų ir, žinoma, ugdyto talento rezultatas. Nuoširdžiai sveikinu su sidabriniu finišu Europos plaukimo čempionate, atnešusiu daug džiaugsmo Lietuvos sporto aistruoliams“, – sakoma premjero sveikinime.

Vyriausybės vadovas taip pat D. Rapšiui palinkėjo sėkmės kituose startuose.

23-ejų metų D. Rapšys vietą finale užsitikrino pirmadienio vakare, kai atrankoje buvo greičiausias – distanciją jis įveikė per 1.45,33 min.

Antrasis pusfinalyje buvo Jamesas Guy (1.46,44 min.) iš Jungtinės Karalystės. Trečiuoju rezultatu į finalą pateko rusas Michailas Dovgaliukas (1.46,69 min.).

Visus Lietuvos plaukikų startus galite rasti čia.