Sportas

2018.08.07 13:43

Anglų nuotaikos prieš FIFA 2018: nedidelės viltys, perspėjimai vykstantiesiems ir aršūs sirgaliai

LRT RADIJAS, LRT.lt2018.08.07 13:43

Ketvirtadienį prasidedantis pasaulio futbolo čempionatas, neabejojama, sutrauks tūkstančius Anglijos rinktinės sirgalių. Tiesa, į Rusiją jie vyksta nepuoselėdami didelių vilčių ir kiek nerimaudami dėl savo saugumo.

Anglijos futbolo rinktinė kenčia tikrą titulų badą – vienintelį kartą ši rinktinė triumfavo dar 1966 metais namuose vykusiame turnyre. Ir nors vos ne kaskart ši rinktinė kuo ramiausiai įveikia atranką į čempionatą, tačiau jau pačiame turnyre tiesiog praranda visą savo galybę. Panašiai buvo ir praėjusiame čempionate – komanda su tokiais žaidėjais kaip Frankas Lampardas, Wayne`as Rooney ir Stevenas Gerrardas D grupėje pralaimėjo Urugvajui, italams, o savo mundurą bent kažkiek išgelbėjo sužaisdama lygiosiomis su Kosta Rikos vienuolike, kuriai šios rungtynės nieko nebelėmė.

Šįkart Anglijos rinktinė visiškai nepanaši į tą, kuri prieš ketverius metus liko paskutinė grupėje. Komandos vairą į savo rankas perėmęs 47-erių Garethas Southgate`as ją itin atjaunino – pirmais smuikais joje griežia tokie kamuolio virtuozai kaip puolėjai Harry Kane`as (24 m., Londono „Tottenham Hotspur“), Raheemas Sterlingas (23 m., „Manchester City“), o aikštės viduryje žaidimą cementuoja saugai Dele Alli (22 m., „Tottenham Hotspur“), Jesse Lingardas (25 m., „Manchester United“) ir Jordanas Hendersonas (27 m., „Liverpool“). Tačiau daugybė anglų mano, kad ši komanda didelėms pergalėms dar nepribrendo.

„Anglijoje kalbama apie patį čempionatą, komandų šansus, daug diskutuojama, kaip seksis Anglijos komandai. (...) Anglų viltys gana kuklios – komandos sudėtis gana nauja, tai jauna komanda, kuri neturi gero vartininko. Britai nesitiki pergalės, bet norėtų pasiekti ketvirtfinalį. Jie tikisi, kad komanda šiame turnyre susistyguos ir turės daugiau šansų jau kitame pasaulio čempionate“, – apie nuotaikas Didžiojoje Britanijoje pasakoja LRT RADIJO korespondentas Londone Paulius Kaliačius.

Garethas Southgate`as, Reuters/Scanpix nuotr.

G. Southgate`as remsis trimis vartininkais – 25-erių Jacku Butlandu („Stoke City“), 24-erių Jordanu Picfordu (Liverpulio „Everton“) ir 26-erių Nicku Pope`u („Burnley“). Čempionato G grupėje juos nuginkluoti mėgins galingą puolimo arsenalą turinti Belgijos komanda, pirmąkart turnyre žaisianti Panama ir niekada grupės etapo barjero neperžengęs Tunisas.

Dar kita tema, kuri itin garsiai skamba Didžiojoje Britanijoje ir kartais net nustelbia sporto aktualijas – šios šalies santykiai su Rusija. Jie itin pašlijo po to, kai kovo pradžioje Jungtinės Karalystės (JK) Solsberio mieste nervus paralyžiuojančia medžiaga buvo apnuodytas buvęs dvigubas agentas Sergejus Skripalis ir jo dukra Julija Skripal. Britai dėl šio įvykio bado pirštais į Maskvą, o toks politinis klimatas kelia papildomą įtampą į Rusiją vykstantiems Anglijos rinktinės sirgaliams.

„Netyla įspėjimai dėl galimos grėsmės. Britų prašoma užsiprenumeruoti kelioninę informaciją ir prisijungti prie keliaujančių į čempionatą registro. (...) Ten vykstantys sirgaliai skaičiuojami dešimtimis tūkstančių. Daug ir įspėjimų – dėl rusų kultūros ir biurokratijos, žmonės turėtų atidžiau žiūrėti, ką jie veikia toje šalyje. Kiekvienose rungtynėse, kuriose dalyvaus Anglija, bus konsuliniai atstovai, kurie padės keliaujantiems. (...)

Rusijos futbolo chuliganai Marselyje, Reuters/Scanpix nuotr.

Taip pat reikia prisiminti, kad Rusijos ir Didžiosios Britanijos santykiai yra įtempti. Rusijoje yra gana antibritiška nuotaika“, – teigia LRT RADIJO korespondentas.

Ne ką mažiau Anglijos sirgalius jaudinanti tema – Rusijos futbolo chuliganai, kurie anglams jau grasino prieš prasidedant šiam čempionatui. Viena ir kita pusė kuo puikiausiai prisimena ir Marselyje įvykusį rusų chuliganų išpuolį 2016 metų Europos futbolo čempionato metu.

„Įspėjama ir dėl vietinių chuliganų grėsmių. Bandydami užkirsti kelią susirėmimams, britai uždraudė į Rusiją keliauti beveik 2000 sirgalių chuliganų“, – pasakoja P. Kaliačius.

Daugiau – įraše.

Anglijos rinktinės sudėtį galite rasti – čia. O visas 64 čempionato rungtynes stebėkite per LRT TELEVIZIJĄ, LRT KULTŪRĄ ir naujienų portale LRT.lt.

Parengė Arnas Šarkūnas.