Europos čempionate – du irkluotojų medaliai

Milda Valčiukaitė ir Ieva Adomavičiūtė po dramatiškos kovos iškovojo Glazge (Didžioji Britanija) vykstančio Europos čempionato porinių dviviečių valčių klasės bronzos medalius. O irkluotojai Dovydas Nemeravičius, Saulius Ritteris, Rolandas Maščinskas ir Aurimas Adomavičius Glazge porinių keturviečių valčių klasėje iškovojo sidabro medalius.

24-erių metų M. Valčiukaitė ir 23-ejų metų I. Adomavičiūtė finale šeštadienį 2000 m distanciją įveikė per 6 min. 56,54 sek.

Net keturios valtys iki paskutinės akimirkos kovojo dėl pirmosios vietos, o po dramatiško finišo Europos čempionėmis tapo prancūzės Helene Lefebvre ir Elodie Ravera-Scaramozzino (6.55,99).

Antrąją vietą užėmė olandės Roos de Jong ir Lisa Scheenaard (6.56,29). Ketvirtoje pozicijoje likusios italės Valentina Iseppi ir Alessandra Montesanuo nuo lietuvių atsiliko vos 0,06 sek.

Porinių keturviečių valčių klasėje šeštadienį 2000 m distanciją įveikė per 5 min. 43,40 sek. ir 1,48 sek. pralaimėjo čempionais tapusiais Italijos irkluotojams (5 min. 41,92 sek.).

Bronzos medaliai atiteko Lenkijos įgulai (+1,96 sek.).

Lietuviai startavo nepalankiame pirmajame takelyje ir ilgą laiką irklavo penktoje pozicijoje, tačiau galingas finišas leido pakilti iki antrosios vietos.

2017 metais Lietuvos porinė keturvietė valtis tapo Europos ir pasaulio čempione. Tiesa, tuomet įguloje vietoj S. Ritterio buvo Martynas Džiaugys. Pastarasis dėl traumos šį Europos čempionatą turi praleisti.

Sekmadienį vyrų vienviečių valčių finale startuos Mindaugas Griškonis.

Pasveikino šalies vadovė

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Europos irklavimo čempionate porinių keturviečių valčių rungtyje sidabrą iškovojusius Aurimą Adomavičių, Saulių Ritterį, Rolandą Masčinską ir Dovydą Nemeravičių bei moterų porinių dviviečių valčių rungtyje bronzą laimėjusias Mildą Valčiukaitę ir Ievą Adomavičiūtę.

Pasak šalies vadovės, šie sportininkai – puikus komandinės darnos pavyzdys. „Dėl bendro tikslo suvienytomis jėgomis irkluotojai pelnė gražias pergales, pagerbiančias jų stiprybę ir garsinančias pasaulyje visą Lietuvą“, – rašoma prezidentūros pranešime.

Prezidentė palinkėjo, kad ateityje siekiant medalių sportininkams visada užtektų pasitikėjimo, ištvermės bei kiekvieną jų lydėtų pati didžiausia sėkmė.

Europos čempionatą tiesiogiai transliuoja LRT KULTŪRA ir naujienų portalas LRT.lt.