Sportas

2018.07.27 15:25

Peru – istorinis sugrįžimas su kontroversiška žvaigžde

15min.lt2018.07.27 15:25

36 metus trukęs laukimas baigėsi. Peru rinktinė vėl varžysis tarp 32 stipriausių planetos komandų. Argentinietis treneris Ricardo Gareca subūrė iš tiesų simpatišką komandą, kuri savo trumpais perdavimais labai primena tą Peru rinktinę, kuri 1970-aisiais pasaulio pirmenybėse Meksikoje pasiekė ketvirtfinalį.

Šita Peru komanda gal ir neturi pirmojo ryškumo žvaigždžių, tačiau yra labai gerai subalansuota ir tikrai gali Rusijoje nustebinti.

Savo jėgą perujiečiai jau įrodė atrankos varžybose, kai įveikė visus pavojus ir sunkumus, nors teko kautis tiek su Andų viršukalnėmis, tiek su Amazonės karščiu ir drėgme.

Treneris

R. Gareca buvo žmogus, kuris įmušė įvartį į Peru vartus ir palaidojo šios komandos viltis žaisti 1986-ųjų pasaulio pirmenybėse.

Tačiau daugiau nei po trijų dešimtmečių ilgaplaukis specialistas tapo Peru tautos numylėtiniu ir važiuoja į Rusiją siekti ryškiausių laimėjimų savo trenerio karjeroje.

Peru rinktinės vairą jis laiko nuo 2015-ųjų, o anksčiau dirbo su garsiais Pietų Amerikoje „Palmeiras“, „Velez Sarsfield“, „America de Cali“ klubais.

Vartininkai

Meksikiečių „Veracruz“ klube rungtyniaujantis Pedro Gallese veikiausiai pasaulio čempionate bus pirmasis Peru numeris. Vasario mėnesį vartininkas patyrė kelio traumą, tačiau atsigavo po jos.

Gynėjai

Peru komandos gynyba labai stipriai priklauso nuo dviejų žaidėjų, kurie savo klubuose šį sezoną žaidė gana retai: vidurio gynėjas Alberto Rodriguezas ir kairėje rungtyniaujantis Miguelis Trauco.

34-erių A.Rodriguezas po dešinės kojos traumos sugrįžo į rikiuotę ir vėl apsivilko Kolumbijos „Junior Barranquilla“ marškinėlius tik balandžio viduryje. M. Trauco šiemet sužaidė vos trejas rungtynes brazilų „Flamengo“ gretose.

Saugai

Atrankos varžybose treneris labiausiai pasitikėjo Renato Tapia iš Roterdamo „Feyenoord“ ir „Watford“ atstovaujančiu Andre Carrillo. Taip pat gana aiškų vaidmenį komandoje turėjo „Orlando City“ marškinėlius vilkintis Yoshimaras Yotunas. Kitos G.Garecos opcijos aikštės viduryje – „Sao Paulo“ atstovas Christianas Cueva ir Edisonas Floresas iš danų „Aalborg“.

Puolėjai

Čia treneriui kaip reikiant teks pasukti galvą. Komandos rezultatyviausiam žaidėjui Paolo Guerrero durų į pasaulio čempionatą dėl draudžiamų preparatų naudojimo vos neužtrenkė Sporto arbitražo teismas (CAS).

P. Guerrero bandė išgelbėti būsimų varžovų grupės lyderiai ir Peru snaiperis galiausiai išvyko į pirmenybes.

Skendint nežiniai G.Garecos akys buvo nukreiptos į Maskvos „Lokomotiv“ puolėją Jeffersoną Farfaną bei sėkmingai įvarčius meksikiečių „Monarcas“ klube mušusį Raulį Ruidiazą.

Grupės rungtynės

Peru apsistos Maskvoje ir kovas pradės birželio 16-ąją su danais. Vėliau jų laukia akistata su prancūzais (birželio 21 d.) bei Australija (birželio 26 d.).

Peru rinktinės sudėtis

Vartininkai: Pedro Gallese („Veracruz“, Meksika), Carloasas Caceda („Deportivo Municipal“), Jose Carvallo (UTC).

Gynėjai: Aldo Corzo („Universitario“), Luisas Advincula („Lobos Buap“, Meksika), Christianas Ramosas („Veracruz“, Meksika), Miguelis Araujo (Limos „Alianza“), Alberto Rodriguezas („Atletico Junior“, Kolumbija), Andersonas Santamaria („Puebla“, Meksika), Miguelis Trauco (Rio de Žaneiro „Flamengo“, Brazilija), Nilsonas Loyola („Melgar“).

Saugai: Renato Tapia (Roterdamo „Feyenoord“, Nyderlandai), Pedro Aquino („Lobos Buap“, Meksika), Yoshimaras Yotunas („Orlando City“, JAV), Paolo Hurtado (Gimarainso „Vitoria“, Portugalija), Christianas Cueva („Sao Paulo“, Brazilija), Edisonas Floresas („Aalborg“, Danija), Andy Polo („Portland Timbers“, JAV), Wilderas Cartagena („Veracruz“).

Puolėjai: Andre Carrillo („Watford“, Anglija), Raulis Ruidiazas („Morelia“, Meksika), Jeffersonas Farfanas (Maskvos „Lokomotiv“, Rusija), Paolo Guerrero („Flamengo“, Brazilija).