Sportas

2018.07.27 13:30

Rusijos futbolo chuliganai prieš pasaulio futbolo čempionatą: mums kyla daug grėsmių

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.07.27 13:30

Artėjant pasaulio futbolo čempionatui Rusija sprendžia futbolo chuliganizmo problemą, nors patys sirgaliai, kad tai gali būti pretekstas su jais susidoroti. Šalis dažnai kritikuojama dėl netinkamo aistruolių elgesio per rungtynes – nuo rasistinių šūkių iki neramumų stadionuose ir gatvėse.

Rusijos chuliganai spėjo pasižymėti ir svetur, pavyzdžiui, per 2016 metų Europos čempionatą Marselyje vykusioje dvikovoje su anglais. Siekiant išvengti panašių incidentų, radikaliai griežtinamos bausmės už bet kokius neramumus per pasaulio čempionatą. Vadinamiesiems Rusijos klubų „ultroms“ grės ilgos įkalinimo bausmės, chuliganai baiminasi, kad gali būti baudžiami ir be jokios priežasties:

„Pasaulio čempionatas – blogis, nes dėl jo mums kyla daug grėsmių. Daugeliui mūsų iškeltos bylos. Turime daug problemų. Todėl mums tai nėra futbolo šventė. Aš asmeniškai neisiu į stadioną žiūrėti Rusijos rinktinės rungtynių. Nes, neduok Dieve, kas nors atsitiks, kas nors nesusiję su futbolu, ką nors padarys – aš būsiu pirmas įtariamasis“, – apie „ultrų“ emocijas prieš čempionatą paskaoja savo tapatybės nenorėjęs atskleisti futbolo chuliganas.

Anglijos futbolo aistruolių kultūra lėmė futbolo chuliganų proveržį Rusijoje devintajame ir dešimtajame dešimtmečiuose. Tačiau jų skaičius nustojo augti.

Rusijos futbolo chuliganų atstovai sako, kad atvykstančius į čempionatą pasitiks svetingai, o neramumų esą gali sukelti tarpusavyje konfliktuojantys kitų šalių aistruoliai.

Planetos futbolo pirmenybės prasidės birželio 14-ą dieną Rusijos ir Saudo Arabijos komandų rungtynėmis Maskvoje.

LRT – oficialus čempionato transliuotojas. Visas turnyro rungtynes galėsite matyti tiesiogiai per LRT TELEVIZIJĄ, LRT KULTŪRĄ, LRT.LT.