Sportas

2018.06.20 08:46

Galingai FIFA 2018 pradėjusios Rusijos treneris: kol kas žengėme pirmą žingsnį

DELFI.lt2018.06.20 08:46

Futbolo spektaklis ir šventė tęsiasi – po Rusijos rinktinės pergalės prieš Egiptą antradienį FIFA 2018 turnyro šeimininkų sirgaliai užplūdo Maskvos gatves.

Pasaulio futbolo čempionato šeimininkai švenčia. Po įspūdingo starto 5:0 prieš Saudo Arabiją ir įtikinamos pergalės 3:1 prieš Egiptą Rusijos futbolininkai viena koja atkrintamosiose varžybose. Vietą aštuntfinalyje Stanislavo Čerčesovo auklėtiniams garantuotų Urugvajaus pergalė arba lygiosios su Saudo Arabija.

„Jei reglamente būtų parašyta, kas pirmieji turnyre pelnys 8 įvarčius, bus paskelbti pasaulio čempionais, tai mes jais jau būtume tapę. Kol kas žengėme pirmą žingsnį. Toliau – Urugvajus. Tai visiškai kito lygio komanda. Reikia koreguoti sudėtį ir taktiką, kuri leistų šiose rungtynėse sėkmingai žaisti“, – kalbėjo S. Čerčesovas.

Paklaustas, ar neketina kažkam iš pagrindinių žaidėjų leisti pailsėti, treneris atrėžė, kad tokiais dalykais neužsiiminėja.

Iš karto po antrosios pergalės A grupėje Rusijos nacionalinė ekipa išskrido į Maskvą, o sostinėje sirgaliai surengė tikrą šventę miesto centre. Į gatves išėjo ne tik rusų, bet ir kitų šalių sirgaliai.

Buvęs „Manchester United“ žaidėjas Andrejus Kančelskis teigė, kad kažkam tokios pergalės yra didelis džiaugsmas, tačiau nereikia sustoti ir stengtis laimėti medalius.

„Klausykite, įveikėme Egiptą, kuris ne visuomet „blizgėjo“, o patekti į pasaulio čempionatą jiems buvo išties sudėtinga užduotis. Manau neteisinga būtų šaukti „valio“ ir dėl pergalės prieš „vaikų darželį“ (Saudo Arabiją – red.). Laukia Urugvajus ir komandos atkrintamosiose varžybose. Tuomet ir pažiūrėsime, ir įvertinsime rinktinę, pamatysime, kokių turime trūkumų“, – kalbėjo jis.

Savo ruožtu visus šansus patekti į kitą etapą praradusios Egipto rinktinės laukia permainos. Šios šalies žiniasklaida jau paskelbė, kad po paskutinių grupės rungtynių su Saudo Arabija iš trenerio pareigų bus atleistas Hectoras Cuperis.