Sportas

2018.06.13 09:04

E. Jankauskas po rungtynių su Lenkija pripažino: rezultatas atspindi meistriškumo skirtumą

Arnas Šarkūnas, specialiai LRT.lt iš Varšuvos2018.06.13 09:04

Degančiomis akimis ant Nacionalinio Lenkijos futbolo stadiono vejos žengę lietuviai nerado priešnuodžių šiai galingai komandai. Pasaulio čempionate už savaitės startuojanti Lenkijos komanda buvo greitesnė kiekviename aikštės metre ir net penkis kartus vertė griebtis už galvų lietuvius.

Tiesa, vieno įvarčio teisėjas olandas Kevinas Blomas po papildomos epizodo peržiūros neįskaitė – rungtynėse buvo panaudotas vaizdo teisėjas (VAR). Tačiau dėl kito epizodo – kai dėl žaidimo ranka buvo skirtas 11 metrų baudinys į mūsiškių vartus, Lietuvos rinktinės vairininkas turėjo kitokią nuomonę.

„Mums pagelbėjo, kur buvo akivaizdi Lenkijos žaidėjo ranka. Dėl 11 metrų baudinio – manau, kad tai buvo per drąsus sprendimas. Mūsų gynėjas buvo tokioje padėtyje, kur buvo sunku patraukti ranką. Dar esant tokiam rezultatui... Nesinori kalbėti apie teisėjus“,  – apie paskutinį rungtynių įvartį kalbėjo Edgaras Jankauskas.

E. Jankauskas, S. Čirbos nuotr.

Tačiau tai – tik vienas epizodas. Galutinis rungtynių rezultatas 0:4 – pernelyg didelis, kad būtų galima kaltinti fortūną. Tą pripažįsta ir E. Jankauskas.

„Manau, kad rezultatas atspindi dabartinį meistriškumo skirtumą tarp šių dviejų komandų. Rungtynių eiga parodė, kad mąstymo greitis yra labai skirtingas. Kaip ir įvartinių momentų išpildymas“,  – spaudos konferencijoje teigė strategas.

Tačiau rungtynes mūsiškiai visgi pradėjo geriau. Sužaidus vos tris minutes Darvydas Šernas net siuntė kamuolį į vartus, tačiau neišvengė nuošalės žabangų. Tik vėliau paprastose situacijose pradėję klysti mūsiškiai buvo nubausti jau 19 minutę, o dar po 7-ių padėtis tapo dar liūdnesnė. LRT.lt žurnalisto paklausus, ar tuomet komandos kapitono Fiodoro Černycho patirta trauma turėjo įtakos rungtynių eigai, E. Jankauskas pripažino, kad vieno iš lyderių praradimas ir lygiaverčių keitimų neturėjimas, tapo itin opia problema šį šiltą vakarą Lenkijos sostinėje.

„Labai gaila, kad Fiodoras gavo traumą ir buvo priverstas paprašyti keitimo, nes jis yra vienas mūsų lyderių. Po to reikalai klostėsi dar blogiau. Be jo kur kas susilpnėjome savo atakoje“, – pripažino rinktinės vairininkas.

F. Černychas, S. Čirbos nuotr.

Vėliau, kaip pats pripažino, be kamuolio ilgai žaidę lietuviai galiausiai pavargo, vis daugiau klydo, o toliau – jau istorija. Tiesa, E. Jankauskas žaidžiant su lenkais turi ir malonesnių prisiminimų – prieš dvejus metus mūsiškiai lenkus išlydėjo į Europos čempionatą, o rezultatas po 90-ies minučių Krokuvoje buvo 0:0. Per tuos metus mūsiškiai, panašu, stovėjo vietoje, o lenkai pabėgo pirmyn.

Tą pripažino ir E. Jankauskas, o kur kas drąsesnių žodžių tam rado D. Šernas.

„Nuotaikos prastos. Matėme, kokiuose klubuose žaidžia jų futbolininkai, o kokiuose – mūsų futbolininkai. Klasė – kur kas aukštesnė ir tik belieka tikėtis, kad ateityje turėsime tokių žaidėjų kaip Robertas Lewandowskis“, – teigė Lietuvos rinktinės puolėjas.

D. Šernas, S. Čirbos nuotr.

Šis Lenkijos komandos lyderis smeigė du įvarčius į mūsų vartus ir prisidėjo prie milžiniškos minios įaudrinimo ir svajų apie didžius žygdarbius pasaulio čempionate įkvėpimo. Tai, kad stadione susirinkę 58 tūkst. žmonių traukė dainas, „darė bangas“, švilpimu pasitikdavo lietuvių atakas – tiesiog buvo pavydėtinas 12-as žaidėjas, nepraslydo pro D. Šerno akis.

„Matėte, kiek stadione buvo žmonių, nors žaidžia su Lietuva – neatvažiavo nei brazilai, nei prancūzai. Atvažiavo lietuviai ir į stadioną atėjo 58 tūkstančiai. Pas mus gali atvažiuoti bet kas, o ateina 5 tūkstančiai. Neturime stadiono. Viskas skiriasi – žaidėjai, aikštė. Lenkai yra stipriai priekyje“, – pripažino žaidėjas.

Taip pakiliai į svarbiausią futbolo sceną pasaulyje išlydėtų lenkų mintys – kuo šviesiausios.

„Esu labai patenkintas tuo, kaip vyksta pasiruošimas – šiandien norėjome patikrinti didžiąją dalį savo žaidėjų prieš artėjančias grupės rungtynes. Mums prieš akis – daug kryptingo darbo, nes dar turime, ką patobulinti mūsų žaidime“, – teigė Lenkijos rinktinės strategas Adamas Nawalka.

A. Nawalka, Reuters/Scanpix nuotr.

Tačiau net esant rezultatui 4:0, šis strategas nenuvertino mūsiškių. Į žurnalisto klausimą, „ar lenkai žaidė su lietuviais, tam, kad nesugadintų sau nuotaikos“, jis atsakė, kad Lietuvos rinktinė – itin įdomi komanda.

„Trumpa ta mūsų susitikimų su lietuviais istorija – atėjau dirbti treneriu, kai pirmos mano rungtynės su jais jau buvo suplanuotos, antrą kartą pats gavau pasiūlymą sužaisti. Šį kartą susitikome su lietuviais kaip su labai įdomia komanda. Nors čempionate mūsų laukia daug grėsmingesni priešininkai, tikrai turėjome poreikį išbandyti ir pasitikrinti daug mūsų rinktinės žaidimo elementų ir laikau šias rungtynes itin naudingomis“, – tvirtino Lenkiją į pasaulio čempionatą atvedęs strategas.

Jų rungtynes pasaulio čempionate stebėkite per LRT.