2013.07.13 16:14

Lietuvos jaunimo vaikinų krepšinio rinktinė Europos čempionate pralaimėjo graikams

ELTA2013.07.13 16:14

Estijoje vykstančio Europos jaunimo (iki 20 metų) vaikinų krepšinio čempionato paskutinėse rungtynėse A grupėje šeštadienį Lietuvos rinktinė 74:77 (9:19, 18:20, 28:10, 19:28) pralaimėjo Graikijos krepšininkams ir patyrė pirmąją nesėkmę.

Tomo Pačėso auklėtiniai po dviejų kėlinių atsiliko 27:39, o po trijų ketvirčių pirmavo 55:49. Ketvirtąjį kėlinį graikai pradėjo spurtu 17:2 ir 35–ąją min. įgijo devynių taškų pranašumą 66:57. Likus žaisti 25 sek., lietuviai išlygino rezultatą 71:71, bet sėkmingiau sužaista susitikimo pabaiga leido graikams švęsti pergalę.

Mūsų šalies komandai Martynas Paliukėnas pelnė 18 taškų, Tauras Jogėla – 15, Vaidas Kariniauskas – 7, Žygimantas Riauka (13 atk. kam.) ir Simonas Lekys – po 6, Rytis Juknevičius ir Osvaldas Olisevičius – po 5, Mindaugas Kačinas – 4, Mantas Mockevičius ir Paulius Semaška – po 3, Laimonas Chatkevičius – 2.

Graikijos ekipoje 27 taškus surinko Giannoulis Larentzakis.

Ketvirtąją pergalę iš tiek pat galimų iškovoję graikai tapo G grupės nugalėtojais. Vieną pralaimėjimą turintys lietuviai užėmė antrąją vietą.

Čempionate dalyvauja 20 komandų, suskirstytų į keturias grupes. Į kitą etapą pateks po tris geriausias grupių komandas.