Po įtemptos kovos Švedija nugalėjo Latvijos ledo ritulininkus

Ketvirtadienį paaiškės visos Danijoje vykstančio pasaulio ledo ritulio čempionato pusfinalio poros. Po įtemptos kovos Švedija rezultatu 3:2 (0:0, 1:1, 1:2) nugalėjo Latviją ir pateko į pusfinalį, kur susitiks su JAV ledo ritulininkais.

Latvių pralaimėjimą lėmė kontroversiškas trečiasis švedų įvartis, kai varžovai, būdami daugumoje, galimai neleistinai iškrapštė ritulį iš vartininko Elvio Merzlikino rankų ir Oliveris Ekmanas-Larssonas (46:27 min.) pasiuntė jį į tuščių vartų tinklą.

Teisėjai kilusioje sumaištyje neleistinų veiksmų neužfiksavo, o latvių treneris jau buvo išnaudojęs vienintelę užklausą, kurios galima paprašyti norint patikrinti, ar varžovai pasižymėjo pagal taisykles.

Rungtynės:

Tečiojo kėlinio antrąją minutę Arvidssonas Viktoras vėl išvedė Švediją į priekį (2:1).

Švedija pajuto kraujo skonį. Septintąją minutę Oliveris Ekmanas–Larsonas muša įvartį į Latvių vartus ir rezultatas jau 3:1 Švedijos naudai. Latviai dar turi 13 minučių pakeisti rezultatą.

Latviai čiupo jautį už ragų ir vienuoliktąją minutę rezultatą sušvelnino Rudolfsas Balcersas (3:2). Jis šiose rungtynėse pelnė abu Latvijos įvarčius.

Antrajame kėlinyje švedai buvo žymiai aktyvesni ir penktą minutę sukūrė pavojingą situaciją prie Latvijos vartų, tačiau įvarčio įmušti nepavyko.

Septintą antro kėlinio minutę Švedijos ledo ritulininkai įmušė pirmąjį įvartį. Pasižymėjo Filipas Forsbergas (1:0).

Latvijos rinktinės treneris prašė peržiūrėti epizodą dėl galimo trikdžio vartininkui, tačiau teisėjai, peržiūrėję epizodą, nusprendė, kad įvartis įmuštas nepažeidus taisyklių.

12 antrojo kėlinio minutę Latvijos rinktinė išlygino rezultatą. Išlyginamąjį įvartį įmušė Teodorsas Blugersas (1:1).

Nors antrajame kėlinyje abi komandos sukūrė dar kelias pavojingas atakas, tačiau nė vienai nepasisekė įmušti.

Pirmasis kėlinys tarp Švedijos ir Latvijos baigėsi be įvarčių – 0:0.

Ketvirtą vietą B grupėje užėmusių „braliukų“ laukė itin grėsmingas varžovas – nė vieno pralaimėjimo nepatyrusi ir čempionų titulą ginanti Švedijos rinktinė. Latvių užduotį apsunkino ir gausus švedų palaikymas – trečias pagal dydį Švedijos miestas Malmė yra vos 20 minučių traukiniu nuo Kopenhagos, kurioje ir vyksta šis ketvirtfinalis.

Šios rungtynės buvo išbandymas ir komandų vartininkams. Nors latvis prieš ketvirtfinalį Elvisas Merzlikinsas atrėmė net 94,87 proc. varžovų smūgių, tačiau ne ką prastesni ir švedai. Čia pagarsėjo du šios rinktinės sportininkai – švedai Andersas Nilssonas ir Magnusas Hellbergas, atitinkamai atrėmė 95,12 ir 93,75 proc. smūgių.

Favoritai suomiai pralaimėjo Šveicarijos rinktinei rezultatu 2:3.

Kitas ketvirtfinalio mačas vyko Herninge, kur susitinko pernai pasaulio čempionate ketvirti likę Suomijos ledo ritulininkai ir ketvirtfinalio barjero pernai neperžengę šveicarai. Šveicarai netikėtai nugalėjo Suomijos ledo ritulininkus.

Suomių gretose pasižymėjo Markusas Nutivaara (7:01) ir Mikko Rantanenas (48:20). Šveicarams įvarčius pelnė Enzo Corvi (29:13), Joelis Verminas (32:32) ir Gregory Hofmannas (33:08).

Šeštadienį 16.15 val. ir 20.15 val. per LRT KULTŪRĄ ir naujienų portale LRT.lt ledo ritulio sirgaliai galės pamatyti ir pusfinalio rungtynes – viename jų susitiks Švedijos ir JAV rinktinė, 3:2 įveikusi čekus, o kitame – Šveicarija ir Kanados rinktinė, 5:4 įveikusi Rusijos pasipriešinimą.

Sekmadienį sporto aistruoliai galės kiek atsipūsti nuo Eurolygos dvikovų ir LRT eteryje išvysti aukščiausio lygio ledo ritulio dvikovas – nuo 16.45 val. rungtynes dėl trečiosios vietos, o finalą nuo 21.15 val. žiūrėkite per LRT KULTŪRĄ ir naujienų portale LRT.lt.