Dvigubą dublį surinkęs J. Valančiūnas neišgebėjo komandos nuo nesėkmės

Jonas Valančiūnas varžovų teritorijoje surinko dvigubą dublį, tačiau Toronto „Raptors“ (23-9) sėkmės Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) mače tai neatnešė.

Lietuvio atstovaujamas klubas Dalase 93:98 (23:31, 30:26, 24:28, 16:13) pralaimėjo vietos „Mavericks“ (10-25) ekipai ir patyrė pirmąją nesėkmę po šešių pergalių iš eilės.

J. Valančiūnas per 25 minutes pelnė 17 taškų (5/11 dvitaškiai, 7/9 baudos), atkovojo 11 kamuolių, 5 kartus prasižengė ir surinko 16 naudingumo balų.

Ekipą į priekį vedęs lietuvis ketvirtajame kėlinyje pakliuvo į įsiplieskusio konflikto epicentrą, kuriame apsistumdė su Salah Mejri. Pastarasis po netaiklaus komandos draugo metimo kovojo dėl kamuolio su keliais „Raptors“ krepšininkais, o sugavus kamuolį iš karto puolė aiškintis su Serge`u Ibaka.

Visiškai prie pat buvęs J. Valančiūnas stumtelėjo „Mavericks“ centrą, gesinti aistrų tuoj pat pripuolė teisėjai ir abiejų ekipų atstovai. Mačo arbitrai šį incidentą išsprendė neskirdami jokių nuobaudų jo dalyviams, o vėliau „Raptors“ dar bandė kabintis į rungtynes.

DeMarui Derozanui ir S. Ibakai pelnius keturis taškus iš eilės, likus žaisti kiek daugiau nei pusantros minutės, „Raptors“ deficitas sumažėjo iki trijų taškų – 93:96. Tada ant suolo pasodintas JV buvo pakeistas Delonu Wrightu, o kritinių Kanados klubo atakų smaigalyje dusyk iš eilės atsidūrė Ibaka.

Jis abukart prametė, o tašką rungtynėse padėjo dvitaškį į „Raptors“ krepšį įmetęs J. J. Barea – 98:93, svečiams palikdamas tik 10 sekundžių. Kitoje atakoje D. DeRozano tolimas metimas tikslo nepasiekė ir finalinė sirena skelbė nutrauktą „Raptors“ pergalių seriją.

„Mavericks“: J. J. Barea 20, Dirkas Nowitzki 18, Harrisonas Barnesas 16 (10 atk. kam.), Maximilianas Kleberas 15 (8 atk. kam.).

„Raptors“: Kyle`as Lowry 23 (8 atk. kam.), Jonas Valančiūnas 17 (11 atk. kam.), Serge`as Ibaka 11 (12 atk. kam.).