„Krepšinio pasaka tęsiasi! „Žalgiris“ nubloškė ir „Valencia“

Sparnus užsiauginęs Kauno „Žalgiris“ (9-5) ketvirtadienį Ispanijoje medžiojo sužeistą žvėrį. Su devyniais pralaimėjimais paeiliui į rungtynes žengę „Valencia“ (3-11) klubo krepšininkai kovojo pagirtinai, tačiau Šarūno Jasikevičiaus auklėtinių barjeras buvo kiek per aukštas. Lietuvos čempionai nugalėjo 63:71 (16:19, 20:15, 10:20, 17:17) ir savo sąskaitoje turi jau keturias pergales iš eilės.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Rungtynės prasidėjo sunkiai. Nors Varžovai ilgai nerado kelių link kauniečių krepšio, kurį, beje, prieš rungtynes teko taisyti dėl neveikiančio laikrodžio, vėliau Txuso Vidorretos auklėtiniai įsižaidė.

„Žalgiris“ nebuvo toks, kokį jį esame įpratę matyti, bet Š.Jasikevičiaus kariauna laikėsi rungtynėse.

Vaizdas ryškėti pradėjo trečiajame kėlinyje. „Žalgiriečiai“ rengė rezultatyvias atakas, o varžovai buksavo.

Susikrautą pranašumą „Žalgiris“ sunkiai, bet išlaikė ir ketvirtajame kėlinyje bei šventė ketvirtą pergalę Eurolygoje iš eilės.

Tiksint paskutinėms sekundėms galėjo užplūsti deja vu jausmas, mat A. Milaknis vėl paleido tritaškį, kaip ir Stambule prieš „Fenerbahče“, nors logiškiau buvo tiesiog laikyti kamuolį. „Nugalėtojai neteisiami“, – tąkart sakė snaiperis. Pataikė jis ir šįkart, o metimą Šaras palydėjo šypsena.

„Valencia“ itin prastai pataikė. Vos 22 proc. (6/27) tritaškių ir 48 proc. (13/27) dvitaškių buvo per mažai, norint nugalėti įsibėgėjusį „Žalgirį“.

Kauniečiai ne taip piktnaudžiavo tolimais metimais. Š. Jasikevičiaus auklėtiniai iš dviejų taškų zonos metė 52 proc. taiklumu (23/44), o iš tolimų distancijų atakavo 39 proc. (7/19).

Įdomu tai, kad Lietuvos čempionai šiose rungtynėse metė ik 5 baudų metimus, o varžovai – net 24.

„Valencia“: E. Greenas 14, B. Dubljevičius 11 (10 atk. kam.), A. Doornekampas 9, R. Martinezas 7.

„Žalgiris“: V. Micičius 16 (5 rez. perd.), A. White`as (5 atk. kam.), A. Milaknis (3/6 trit.) ir P. Jankūnas (11 atk. kam.) po 11, B. Daviesas 10 (5 atk. kam.), E. Ulanovas 7, K. Pangosas 3, A. Kavaliauskas 2 (5 pr.).