2013.06.13 10:01

Čikagos klubas pergale po trijų pratęsimų pradėjo NHL finalą

DELFI.lt2013.06.13 10:01

Šiaurės Amerikos Nacionalinės ledo ritulio lygos (NHL) čempionato finalo pirmose rungtynėse Čikagos „Blackhawks“ klubas savo aikštėje susitiko su Bostono „Bruins“ komanda, nugalėjo varžovus po trijų pratęsimų rezultatu 4:3 (0:1, 1:1, 2:1, 1:0) ir serijoje iki keturių pergalių pirmauja 1-0. Pergalingą įvartį trečio papildomo kėlinuko 13-ą minutę (12:08) pelnė Andrew Shaw.

Svečiai iš Bostono beveik iki trečio kėlinio vidurio pirmavo 3:1 po dviejų serbų kilmės kanadiečio Milano Lučičiaus (13:11 ir 20:51 min.) ir vieno Patrice'o Bergerono (46:09) įvarčių, bet savo persvaros neišsaugojo. Čikagiečiai Brandonas Saadas (23:08), Dave'as Bollandas (48:00) ir Johnny Oduya (52:14) išlygino skirtumą (3:3).

Bostono klubo legionieriai čekas Jaromiras Jagras ir latvis Kasparas Daugavinis galėjo išplėšti pergalę saviškiams atitinkamai antrame ir trečiame pratęsimuose. Čekas pataikė į varžovų vartų virpstą, o latvis iš patogios pozicijos prašovė pro šalį.

Šios rungtynės buvo penktos pagal trukmę NHL Stenlio taurės (Stanley Cup) finalų istorijoje - 1 val. 52 min. ir 08 sek. gryno žaidimo laiko.

Rezultatas:

Čikagos „Blackhawks“ - Bostono „Bruins“ - 4:3 (0:1, 1:1, 2:1, 1:0), po 3 pratęsimų, serija 1-0.

Antras finalo serijos susitikimas sekmadienį vėl vyks Čikagoje.