Apmaudi paskutinė mačo minutė neleido nukraujavusiam „Neptūnui“ sukurti sensacijos

Stipriai nukraujavęs ir skandalų purtomas Klaipėdos „Neptūnas“ (5-3) nepasidavė emocijoms ir buvo arti sensacijos FIBA Čempionų lygoje. Kazio Maksvyčio auklėtiniai svečiuose 81:86 (21:29, 17:21, 19:17, 24:19) pralaimėjo Prancūzijos čempionams Šalono „Elan“ (4-4) krepšininkams.
FIBA.com nuotr.

Pirmojoje mačo dalyje klaipėdiečiams nepavyko sustabdyti Prancūzijos komandos snaiperių, kurie pataikė net 9 tolimus metimus. Iki tol jie per visas rungtynes vidutiniškai įmesdavo po 8 tolimus metimus. Tai leido po dviejų kėlinių „Elan“ komandai pirmauti 50:38.

Dviženklį pranašumą šeimininkai išlaikė tik po trečiojo kėlinio (67:57). Situacija pasikeitė ketvirtojo kėlinio pradžioje, kuomet Juano Palacioso vedini klaipėdiečiai priartėjo iki 70:73.

Priešpaskutinę mačo minutę kolumbietis pirmą kartą išvedė „Neptūną“ į priekį (79:78). Mūsiškiai net keletą kartų galėjo padidinti pranašumą, tačiau Jerry Johnsono ir Palacioso metimai skriejo pro šalį, o tritaškiu nubaudė Larry Harrisas (79:81).

Paskutinę minutę Johnsonas ir Seibutis po kartą suklydo, o Darrinas Dorsey taikliais baudų metimais įtvirtino „Elan“ pergalę.

„Neptūnui“ padėtį itin sunkino silpna kova po krepšiais. Varžovai po klaipėdiečių krepšiu atkovojo 15 kamuolių ir nuolat kartodavo metimus. 19 minučių žaidęs Simas Galdikas neatkovojo nė vieno kamuolio.

Rezultatyviausias sezono rungtynes sužaidė Laimonas Kisielius. Puolėjas per 34 minutes pelnė 15 taškų. Jaunasis Arūnas Mikalauskas pelnė 1 tašką ir tai buvo jo pirmieji taškai FIBA Čempionų lygoje.

Kitą savaitę „Neptūnas“ keliaus į Latviją, kur jų laukia akistata su „Ventspils“ krepšininkais. „Elan“ svečiuosis Italijoje, kur žais su Kapo d‘Orlando „SikeliArchivi“ krepšininkais.

„Elan“: Darrinas Dorsey 16, Pierre'as Gillet 15 (8 atk. kam.), Ousmane'as Camara 11, Khalidas Boukichou 10.

„Neptūnas“: Juanas Palaciosas 18 (8 atk. kam.), Simas Galdikas ir Laimonas Kisielius po 15, Renaldas Seibutis 13, Laurynas Beliauskas 8.