Sportas

2013.06.10 19:39

Į „Chelsea“ sugrįžęs J. Mourinho nebenori būti „ypatinguoju“

15min.lt2013.06.10 19:39

Londono „Chelsea“ klubas pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje oficialiai pristatė į Anglijos klubą grįžtantį Jose Mourinho, kuris treniruos „Mėlynuosius“ ateinančius penkerius metus.

Londono „Chelsea“ klubas pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje oficialiai pristatė į Anglijos klubą grįžtantį Jose Mourinho, kuris treniruos „Mėlynuosius“ ateinančius penkerius metus.

50-ies metų treneris iš Portugalijos į Londono klubą grįžta po keturių metų, praleistų Madrido „Real“ ekipoje. Šis laikotarpis Ispanijos futbole ir paties portugalo karjeroje pažymėtas ne vienu skandalu ir išsišokimu. Tuo tarpu titulų su „Real“ ekipa J. Mourinho iškovojo nedaug – praėjusį sezoną laimėta „La Liga“ ir Supertaurė, o 2010–2011 m. – „Copa del Rey“ turnyras.

Vis dėlto net ir praėjus šešeriems metams po išvykimo iš Londono, J. Mourinho tebėra „Chelsea“ gerbėjų numylėtinis.

„Dabar aš esu laimingasis. Laikas lekia labai greitai. Atrodo, kad praėjo tik kelios dienos, tačiau iš tikro tai nutiko prieš daugiau nei devynerius metus – nuo tada mano gyvenime ir karjeroje pasikeitė daug dalykų. Aš esu toks pats. Mano širdis ta pati, emocijos ir atsidavimas futbolui – taip pat“, – žurnalistams teigė J. Mourinho.

Portugalas su „Chelsea“ klubu, kuriame dirbo nuo 2004 iki 2007 metų, iškovojo du Anglijos „Premier“ lygos trofėjus, laimėjo FA taurę ir dvi lygos taures.

Į Anglijos klubą kaip UEFA Čempionų lygos laimėtojas su „Porto“ ekipa, kurioje tuomet žaidė ir lietuvis Edgaras Jankauskas, atvykęs J. Mourinho vienoje iš pirmųjų spaudos konferencijų žurnalistų paprašė nelaikyti jo arogantišku, tačiau rėžė: „Esu Čempionų lygos laimėtojas, tad manau esąs ypatingas“. Nuo tos dienos iki pat šiol portugalą visame pasaulyje vadina tiesiog „ypatinguoju“ (ang. – „The Special One“).

„Galiu apibūdinti save kaip labai laimingą žmogų – dabar aš „laimingasis“. Pirmą kartą karjeroje atvykau į klubą, kuriame jau iš anksto esu mylimas. Paprastai atvykęs į naują vietą turėdavau kurti santykius su visais, tačiau šį kartą jau esu mylimas ir tuo pačiu myliu šią komandą“, – kalbėjo portugalas.

2004-05 metais, kai „Chelsea“ klubą J. Mourinho atvedė į Anglijos futbolo viršūnę, ekipa per sezoną surinko net 95 taškus ir praleido vos 15 įvarčių – šie rekordai nepagerinti iki šiol.

„Futbole niekada negali žinoti, kas bus ateityje. Savo karjerą stačiau pasitikėdamas sėkme ir sunkiu darbu, tad visada žaidėjams sakau – dirbkite sunkiai ir kokybiškai. Sunkus žaidėjų darbas sėkmę atneša visai komandai.

Taip, ekipoje vis dar yra žaidėjų iš tų laikų, kai aš buvau treneris, tačiau tai nereiškia, kad jie turės kažkokį privalumą. Kad užsitarnautų vietą komandoje, dirbti turės visi vienodai“, – patikino J. Mourinho.

Portugalas žurnalistams taip pat pasakojo, kad 2007 metais išeidamas iš „Chelsea“ ekipos labai gailėjosi, tačiau jis nebuvo atleistas ar išmestas – tai buvo bendras jo ir klubo savininko Romano Abramovičiaus sprendimas.

„Daugelis galbūt nepatikės, tačiau tai buvo bendras sprendimas. Galvojome, kad nuo to bus geriau tiek man, tiek komandai. Aš nesigailiu to sprendimo, nes tada išvykau į „Inter“, kur laimėjau Čempionų lygą, o po atsidūriau Madride. Su „Real“ pernai tapome geriausia komanda Ispanijos futbolo istorijoje („Real“ čempionate surinko 100 taškų, o tai šiemet pakartojo „Barcelona“ – aut. past.), o „Chelsea“ be manęs laimėjo Čempionų lygą.

Manau, kad Mourinho ir „Chelsea“ dabar yra savo karjerų pike, jei galime taip pavadinti. Esame pasirengę dirbti kartu kur kas geresnėmis sąlygomis ir garantuoti klubui stabilumą bei trofėjus“, – užbaigė J. Mourinho.

Pranešama, kad su J. Mourinho „Chelsea“ klubas pasirašė penkerių metų sutartį. Šį sezoną „Mėlynieji“ Anglijos futbolo čempionate finišavo trečioje vietoje ir kitą sezoną varžysis UEFA Čempionų lygoje.