Karjeros rungtynes sužaidęs Calathesas ištempė „Panathinaikos“ į pergalę prieš „Anadolu Efes“

Atėnų „Panathinaikos“ (5-3) su Luku Lekavičiumi Eurolygos rungtynėse 82:81 (28:21, 20:23, 14:16, 20:21) palaužė Stambulo „Anadolu Efes“ (2-6) krepšininkus, o pergalė buvo paženklinta Nicko Calatheso karjeros rungtynėmis.
Euroleague.net nuotr.

Po trečiojo kėlinio „Panathinaikos“ dar pirmavo 62:60, tačiau šeimininkai lemiamą ketvirtį pradėjo spurtu 9:0, kurio metu Brockas Motumas įsmeigė tritaškį su pražanga ir įgijo 7 taškų persvarą (69:62).

„Panathinaikos“ krepšininkai nesutriko, į tai atsakė penkiais taškais iš eilės ir deficitą nurėžė iki dviejų taškų (67:69). Kiek vėliau Nickas Calathesas įskraidino tritaškį ir Atėnų klubui sugrąžino persvarą (75:73).

Likus 48 sekundėms ir vėl prabilo Calathesas. Rezultatui esant 79:79, jis smeigė tolimą tritaškį su 24 sekundžių sirena ir išvedė svečius į priekį. „Efes“ į tai atsakė dviem greitais taškais ir dar turėjo šansą išplėti pergalę, bet Erricko McCollumo dvitaškis buvo blokuotas.

Lukas Lekavičius šiose rungtynėse progų pasireikšti beveik negavo ir per keturias minutes prametė vienintelį mestą dvitaškį, tačiau spėjo atlikti vieną rezultatyvų perdavimą bei išprovokuoti varžovo pražangą, tačiau gynėjas taip pat užsidirbo ir asmeninę pražangą ir pasirodymą baigė nesurinkės nė vieno naudingumo balo.

Puikias rungtynes sužaidė ir buvęs žalgirietis Brockas Motumas, kuris per 23 minutes pelnė 21 tašką (4/6 dvitaškiai, 3/3 tritaškiai, 4/4 baudos), atkovojo 5 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 2 kartus suklydo, išprovokavo vieną pražangą bei surinko 24 naudingumo balus.

Rungtynių didvyriu tapęs Nickas Calathesas per 36 minutes pelnė 29 taškus (7/13 dvitaškiai, 3/4 tritaškiai, 6/8 baudos), atkovojo 9 kamuolius, atliko 10 rezultatyvių perdavimų, perėmė vieną kamuolį ir surinko net 42 naudingumo balus.

„Anadolu Efes“: Brockas Motumas  21 (4/6 dvit., 3/3 trit.), Errickas McCollumas 16, Vladimiras Štimacas 15 (6/6 dvit.)

„Panathinaikos“: Nickas Calathesas 29 (7/13 dvit. 3/4 trit., 9 atk. kam., 10 rez. perd., 42 naud. bal.), Chrisas Singletonas ir Jamesas Gistas po 11.