A. Daniūnas pasiekė istorinę aukštumą Lietuvos boulingo istorijoje

Boulingo žaidėjas Aidas Daniūnas pasiekė dar neregėtą rezultatą Lietuvos boulingo istorijoje. Kauno boulingo klubo „Straikas plius“ atstovas Austrijos sostinėje Vienoje vykusiame 2017 metų Europos čempionų taurės turnyre užėmė itin aukštą 7-ąją vietą, rašoma pranešime spaudai.

Varžybų, kuriose dalyvavo 43 šalių sportininkai, pirmajame etape A. Daniūnas per 16 partijų surinko 3331 tašką ir užėmė 14-ąją vietą, leidusią patekti į kovą dėl apdovanojimų tęsusį geriausiųjų 16-tuką.

Antrajame etape kaunietis per 8 partijas surinko 1794 taškus ir tai buvo 4-as rezultatas tarp 16-os sportininkų. Bendrojoje įskaitoje toks pasirodymas kilstelėjo A. Daniūno surinktų taškų skaičių iki 5125 ir užtikrino 7-ąją vietą bei kelialapį į geriausiųjų aštuonetą.

Trečiajame etape lietuvis per 4 partijas pelnė 864 taškus (4-as rezultatas), tačiau bendroje įskaitoje išliko 7-as ir į pusfinalį nepateko. Iki 4-ąją vietą užėmusio olando Xanderio van Mazijko mūsų žaidėjui pritrūko 133 taškų.

Vėliau vykusiose lemiamose kovose Europos čempionų taurės laimėtoju tapo švedas Mattiasas Wetterbergas, finale 2:1 (214:199, 225:268, 246:196) įveikęs italą Antonino Fiorentino.

A. Daniūnas po varžybų džiaugėsi pasiektu rezultatu, nes pats sau kėlė tikslą patekti tik į geriausiųjų 16-tuką.

„Esu dalyvavęs šiame turnyre prieš 3 metus Islandijoje, tada buvau 21-as. Jaučiuosi patobulėjęs, todėl tikslas buvo patekti į antrąjį etapą, – sakė kaunietis. – Šio turnyro formatas yra sunkus, nes rezultatai ilgą laiką sumuojasi, kol lieka 4 žaidėjai. Sužaista labai gerai, buvo įmanoma dar geriau, bet tam jau reikėjo sužaisti geriausią gyvenimo turnyrą.“

Ilgiau pasidžiaugti puikiu rezultatu „Straikas plius“ atstovas progos neturėjo, nes jau lapkričio 4 dieną Meksikoje kartu su Daiva Perminiene dalyvaus Pasaulio taurės turnyre.

„Tikslas – pasirodyti kuo geriau, bet minimalus – patekti tarp II etape dalyvausiančių 24 geriausių žaidėjų“, – teigė A. Daniūnas.

Vienoje vykusių varžybų moterų turnyre dalyvavo Lietuvos čempionė Daiva Selenienė. Klaipėdos boulingo klubo atstovė pirmajame etape surinko 2555, užėmė 38-ąją vietą ir į antrąjį etapą nepateko.