Britas L. Hamiltonas užsitikrino ketvirtąjį „Formulės-1“ čempiono titulą

Pasaulio „Formulės-1“ automobilių lenktynių čempionato 18-ajame etape – Meksikos „Grand Prix“ lenktynėse – sekmadienį „Mercedes“ komandos pilotas britas Lewisas Hamiltonas finišavo tik devintas, tačiau to užteko, kad užsitikrintų ketvirtąjį čempiono titulą.

Iš trečiosios pozicijos startavęs L. Hamiltonas pirmajame rate susidūrė su kvalifikacijos nugalėtoju vokiečiu Sebastianu Vetteliu („Ferrari“). Abiem sportininkams teko sukti į techninio aptarnavimo zoną ir vėliau bandyti atsigriebti už prarastą laiką.

32-ejų metų britas „Formulės-1“ pirmenybėse triumfavo ir 2008, 2014 bei 2015 metais.

Meksikos „Grand Prix“ lenktynes laimėjo olandas Maxas Verstappenas („Red Bull“). Tai buvo trečioji pergalė 20-mečio lenktynininko karjeroje.

Antras finišavo suomis Valtteris Bottasas („Mercedes“, +19,6 sek.), trečias – suomis Kimis Raikkonenas („Ferrari“, +54,0), ketvirtas – vokietis S. Vettelis (+1.10,0).

L. Hamiltonas po 18 etapų turi 333 taškus ir, likus dviem etapams iki čempionato pabaigos, antrąją vietą užimantį S. Vettelį lenkia 56 taškais. Trečias žengia suomis V. Bottasas, kurio sąskaitoje – 262 taškai.

Priešpaskutinis, 19-asis, čempionato etapas - Brazilijos „Grand Prix“ lenktynės - vyks lapkričio 12 dieną.