Trumpo blykstelėjimo nepakako – „Lietuvos rytas“ suklupo Europos taurės starte

Švieslentės „Siemens“ arenoje vėl gedo, taip dvigubai ištęsdamos ilgąją pertrauką. Ne ką geriau tris kėlinius veikė ir „Lietuvos ryto“ žaidimas, o sėkmingos atkarpos ketvirtajame kėlinyje buvo per maža.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Sostinės krepšininkai pirmosiose šio sezono Europos taurės rungtynėse 83:93 (25:26, 11:22, 23:26, 24:19) nusileido Bilbao „RETAbet“ komandai ir trečius metus iš eilės šiose varžybose startavo pralaimėjimu.

„Lietuvos rytas“ praktiškai panaikino 18 taškų deficitą, kai ketvirtąjį kėlinį pradėjo spurtu 16:5. Vilniečių žaidimui ugnies įpūtė iki tol nepastebimas buvęs Marcas Carteris, po kurio 5 taškų iš eilės sostinės krepšininkai priartėjo iki 75:79.

Visgi tada Bilbao krepšininkų puolimas atkuto ir, provokuodami pražangas, jie sėkmingai rinko taškus baudų metimais, taip vėl nutoldami – 84:76. „Lietuvos rytui“ po to nebepavyko priartėti per mažiau nei 5 taškus.

Visos viltys žlugo, kai, likus žaisti 35 sekundes, iš toli pataikė Alexas Mumbru – 91:83.

Didžiąją rungtynių dalį varžovus besiviję vilniečiai byrėti ėmė antrajame kėlinyje. Ispanijos krepšininkai pelnė 11 taškų be atsako, taip nutoldami 44:31.

Mačas įstrigo prieš trečiąjį kėlinį, kai komandos jau ruošėsi žengti į aikštę: sugedo arenos švieslentės, kuriose rodomas rezultatas. Po kelių minučių priverstinio sustojimo, teisėjai nurodė žaidėjams eiti toliau apšilinėti, o sekretoriatas ieškojo problemos sprendimo būdų. Ilgoji pertrauka užtruko maždaug 15 minučių ilgiau, bet problemos galiausiai buvo išspręstos.

Priverstinė pertrauka „Lietuvos rytui“ nepadėjo – Bilbao krepšininkai trečią kėlinį pradėjo 5 taškais be atsako ir Rimas Kurtinaitis mačą sustabdė minutės pertraukėle.

Bilbao komanda vėliau buvo nutolusi per 18 taškų (61:43), tačiau ketvirtajame kėlinyje „Lietuvos rytas“ pakilo į paskutinį šturmą.

Varžovas iš baskų krašto „Lietuvos rytui“ yra puikiai pažįstamas – su juo teko kovoti ir pernai Europos taurėje. Tąkart komandos pasidalijo po pergalę namuose – Ispanijoje „Lietuvos rytas“ suklupo 76:80, o Vilniuje šeimininkai triumfavo 83:71. Beje, per keturias šių komandų akistatas nuo 2002 metų, nė viena iš šių ekipų niekada nelaimėjo svečiuose.

Bilbao klubą į priekį veda po 13 taškų „Endesa“ lygoje metantis Dejanas Todorovičius, savo indėlį vis dar įneša Jonathanas Tabu (vid. po 12 tšk.). Taip pat „RETAbet“ klubo treneriai gero žaidimo tikisi ir iš 23-ejų metų įžaidėjo iš Argentinos Lucio Redivo (vid. po 9,7 tšk.).

Komandoje ir toliau žaidžia veteranai Axelis Hervelle bei Alexas Mumbru, o po krepšiu ekipai padeda vasarą atvykęs 31-erių metų 211 cm ūgio amerikietis Mickellis Gladnessas.

Ispanijos lygoje „RETAbet“ turi vieną pergalę po trijų mačų. „Lietuvos rytas“ LKL pirmenybėse per 6 mačus yra laimėjęs 4 sykius.