captcha

Jūsų klausimas priimtas

Beveik 6 tūkst. mokinių – nemokamos plaukimo pamokos

Nuo spalio prasidėjo nemokamos projekto ,,Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje – 2017“ plaukimo pamokos.  Šiemet projekte dalyvaus 5 800 mokinių iš dešimties apskričių, praneša Lietuvos plaukimo federacija (LPF).
Asociatyvinė BNS nuotr.
Asociatyvinė BNS nuotr.

Pasak LPF viceprezidentės Ilonos Juditos Zuozienės, plaukimo pratybos vykdomos bendradarbiaujant su mokyklomis kūno kultūros pamokų metu, todėl jos taps prieinamos ne tik tiems vaikams, kurių tėveliai randa laiko ir galimybių atvesti vaikus į baseiną po pamokų.

„Mūsų siekis yra tas, kad kuo daugiau šalies vaikų ne tik sudalyvautų programoje, bet ir įgytų plaukimo įgūdžių pradžiamokslį per kokybines plaukimo pamokas, kurias vykdys plaukimo mokymo patirtį turintys specialistai. Šiemet, kaip ir pernai vaikai turės galimybę plaukimo įgūdžius tobulinti ištisus metus, o pabaigus programą kiekvieno mokinio pasiekimai bus įvertinti individualiai “, – sako I. J. Zuozienė.

LPF teigimu, beveik pusė šalies savivaldybių neturi tinkamų mokymui plaukti baseinų, todėl daugeliui atokiau gyvenančių vaikų šis projektas yra vienintelė galimybė patekti į pamokas baseine, kur dirba kvalifikuoti specialistai.

Projekte dirba kūno kultūros ir sporto specialistui keliamus kvalifikacinius reikalavimus atitinkantys treneriai, turintys ne mažesnę nei 3 metų mokymo plaukti patirtį. Vaikai mokomi plaukti pagal LPF parengtą vaikų mokymo plaukti metodiką. O nutolusių nuo baseinų mokyklų vaikų pavėžėjimu į pratybas rūpinasi savivaldybės.

Projektą koordinuoja ir administruoja Lietuvos plaukimo federacija, o finansuoja Kūno kultūros ir sporto departamentas prie LR vyriausybės ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.

Projektas truks iki sausio mėnesio ir bus tęsiamas 2018 m. vasario–gegužės mėnesiais.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Sportas

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...