2012.06.30 20:35

Krepšinis: Lietuvos jauniai pasaulio čempionate įveikė korėjiečius

ELTA2012.06.30 20:35

Pirmąją pergalę Kauno „Žalgirio“ arenoje vykstančiame antrajame pasaulio jaunių (iki 17 metų) vaikinų krepšinio čempionate iškovojo Lietuvos rinktinė. Trenerio Pauliaus Juodžio auklėtiniai antrojo turo rungtynėse B grupėje šeštadienį po pratęsimo 119:108 (22:26, 31:31, 23:21, 24:22; 19:8) įveikė Pietų Korėjos krepšininkus.

Po dviejų kėlinių lietuviai atsiliko 53:57, o po trijų – 76:78. Ketvirtajame kėlinyje lietuviai buvo įgiję keturių taškų pranašumą 82:78, tačiau korėjiečiai netrukus jį panaikino ir išsiveržė į priekį. Likus žaisti 2 min. 10 sek., Pietų Korėjos komanda pirmavo septyniais taškais 100:93, bet tritaškį pataikė Edvinas Šeškus, po du taškus pelnė Ernestas Serkevičius bei Gediminas Žalalis ir lietuviai išplėšė pratęsimą.

Pratęsime likus žaisti 3 min., rezultatas buvo lygus 106:106, tačiau mūsiškiai spurtavo 13:2 ir iškovojo pirmąją pergalę.

Lietuvos rinktinei G. Žalalis (13 atk. kam., 5 blokai) pelnė 27 taškus, E. Šeškus (15 atk. kam.) – 25, E. Serkevičius – 16, Lukas Grabauskas – 14, Haroldas Saprykinas – 13, Lukas Motiejūnas ir Karolis Ražukas – po 11.

Pietų Korėjos komandoje nesulaikomi buvo Heo Hoonas ir An Youngjunas. Jie pelnė atitinkamai 37 ir 30 taškų.

Lietuviai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių net 67-22, tačiau suklydo 24 kartus. Korėjiečiai prarado tik 8 kamuolius.

Lietuvos rinktinė sekmadienį 18.10 val. žais su Ispanijos krepšininkais.

Pasaulio čempionate, kuris baigsis liepos 8 dieną, dalyvauja 12 komandų, suskirstytų į dvi grupes. Į ketvirtfinalį pateks 1–4 vietas grupėse užimsiančios ekipos.