Sportas

2016.09.30 23:36

Lietuva jau turi tarptautinius standartus atitinkančią slidinėjimo trasą

BNS2016.09.30 23:36

Lietuvos slidininkai pastaruoju metu gyvena džiugesnėmis nuotaikomis. Po ilgų projektavimo darbų bei trasos planavimo procedūrų Tarptautinė slidinėjimo federacija (FIS) homologavo 1,1 km (sprinto) ir 2,5 km slidinėjimo distancijas Ignalinoje.

Dabar Lietuvos žiemos sporto centrui (LŽSC) atsiveria galimybės organizuoti įvairaus masto slidinėjimo varžybas.

LŽSC kartu su Lietuvos nacionaline slidinėjimo asociacija (LNSA) jau keletą metų, pasitelkdama į pagalbą Suomijos ekspertus, projektavo bei ieškojo geriausių alternatyvų tarptautinio lygio slidinėjimo trasoms paruošti. Reikalavimai joms gana aukšti: homologacija apibrėžia ne tik aukščio skirtumą, kuris trasoje negali viršyti 50 metrų, maksimalų pakilimą – privalo būti tarp 10–30 metrų sprinto distancijoje ir 30–50 metrų 2,5 km. distancijoje, bendrą pakilimą – 20–60 metrų sprinte ir 75–105 metrai 2,5 km. rate, bet ir starto bei finišo zonų išdėstymą, plotą. Taip pat reglamentuojamas įkalnių statumo laipsnis, trasų plotis.

Kitas svarbus reikalavimas, sertifikuojant trasas, yra tai, kad, esant nepalankiems žiemos orams, slidinėjimo trasos būtų padengtos dirbtiniu sniegu. Tam LŽSC jau yra pasirengęs.

Slidinėjimo trasų homologavimas yra svarbus žingsnis vystant slidinėjimą Lietuvoje. Dabar čia vykdomų varžybų rezultatai bus vertinami FIS skiriamais taškais, kurie ne tik parodo sportininkų lygį tarptautinėje arenoje, bet yra ir pagrindinis kriterijus atrankoje į žiemos olimpines žaidynes. Toks varžybų statusas turėtų pritraukti ne tik daugiau lietuvių, bet ir kaimyninių valstybių sportininkų. Pirmosios tarptautinės varžybos Ignalinoje, įtrauktos į FIS kalendorių, planuojamos šių metų gruodžio 29–30 dienomis.