2016.06.30 10:34

Pirmas išbandymas: Lietuvos krepšininkai lengvai susitvarkė su zelandais

ELTA, LRT.lt2016.06.30 10:34

Lietuvos krepšinio rinktinė pradėjo draugiškų kontrolinių rungtynių ciklą prieš Rio de Žaneiro olimpines žaidynes. Klaipėdoje Lietuvos krepšininkai, vedami rinktinės debiutantų, rezultatu 88:58 lengvai įveikė Naujosios Zelandijos rinktinę.

Lietuviai sėkmingai pradėjo rungtynes ir jau 3-iąją minutę pirmavo 8:0. Nors svečiai sugebėjo išlyginti rezultatą (8:8), vėliau į priekį išsiveržę Lietuvos krepšininkai pirmavo iki rungtynių pabaigos. Po pirmojo kėlinio Lietuva pirmavo 16 taškų skirtumu (28:12). Tokią pačią persvarą lietuviai išsaugojo ir iki didžiosios pertraukos (49:33). Po trijų ketvirčių Lietuva turėjo 19 taškų pranašumą (66:47), o per paskutines 10 minučių dar labiau nutolo ir iškovojo užtikrintą pergalę.

Rezultatyviausiai Lietuvos komandoje žaidė debiutantai Mindaugas Girdžiūnas ir Edgaras Ulanovas. Jų sąskaitose – po 16 taškų. 12 taškų pridėjo Mindaugas Kuzminskas, 11 – Marius Grigonis, 9 – Antanas Kavaliauskas (12 atk. kam.), 8 – Deividas Gailius, 7 – Adas Juškevičius, 5 – Robertas Javtokas, po 2 – Artūras Milaknis ir Rokas Giedraitis.

Taškų nepelnė Vaidas Kariniauskas, o registruotas rungtynėms buvo, bet nežaidė Renaldas Seibutis.

Naujosios Zelandijos ekipoje 16 taškų surinko Tai Websteris, 14 – Tomas Abercrombie.

Kitas rungtynes mūsų šalies komanda žais penktadienį taip pat Klaipėdoje su Tuniso rinktine.