2016.06.24 19:20

R. Meilutytė ir G. Titenis pateko į varžybų Italijoje pagrindinius finalus

BNS2016.06.24 19:20

Penktadienį Italijoje prasidėjo tarptautinės 53-osios „Trofeo Internazionale Sette Colli“ plaukimo varžybos, kuriose dalyvauja ir keturi lietuviai.

Sėkmingai atrankos plaukimuose startavo ir į savo rungčių finalus pateko Rūta Meilutytė bei Giedrius Titenis.

100 m krūtine penktajame atrankos plaukime olimpinė čempionė R. Meilutytė sugaišo 1 minutę 8,08 sekundės ir liko antra. Ji finiše 0,38 sekundės nusileido greičiausiai atrankoje plaukusiai švedei Jennie Johansson.

Bendroje įskaitoje tarp 43-jų šios rungties dalyvių R. Meilutytė liko trečia. Ją aplenkė ir ketvirtą atrankos plaukimą laimėjusi italė Arianna Castiglioni (1:07,94).

Tačiau R. Meilutytei prastai susiklostė moterų 50 m laisvu stiliumi rungties atranka. Lietuvė sugaišo 26,15 sekundės ir laimėjo trečiąjį plaukimą, tačiau bendroje įskaitoje ji liko tik 27-ta tarp 71 dalyvės ir į A bei B finalus nepateko.

G. Titenis 100 m krūtine atrankoje sugaišo 59,72 sekundės ir, 0,03 sekundės pagerinęs pačiam priklausiusį varžybų rekordą, laimėjo ne tik šeštąjį plaukimą, bet ir buvo greičiausias tarp visų 54-ių atrankos dalyvių).

Vienintelis greičiau nei per minutę atrankoje plaukęs lietuvis daugiau nei sekunde aplenkė antrą bei trečią vietas šios rungties atrankoje užėmusius atitinkamai vokietį Christianą Vom Lehną (1:00,95) bei italą Andreą Toniato (1:01,93).

Tadas Duškinas ir Mindaugas Sadauskas kovos B finaluose (dėl 9–16 vietų). T. Duškinas rytinėse varžybose 100 m peteliške atrankoje nuplaukė per 53,76 sekundės ir ketvirtajame plaukime liko ketvirtas, o bendroje įskaitoje tarp 56-ių dalyvių liko dvyliktas. Iki A finalo, kuriame varžysis aštuoni sportininkai, T. Duškinui pritrūko vos 0,13 sekundės.

Vyrų 50 m laisvu stiliumi rungties septintajame plaukime M. Sadauskas sugaišo 22,80 sekundės ir finišavo ketvirtas, o bendroje įskaitoje buvo šešioliktas tarp 80 atletų ir taip pateko į B finalą. Nuo aštuntosios vietos jį skyrė 0,19 sekundės.