Sportas

2013.03.21 17:01

„Lietuvos ryto“ treneris D. Bauermannas: Lietuva – pasaulio krepšinio sostinė

ELTA2013.03.21 17:01

Naujasis Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšinio komandos vyriausiasis treneris vokietis Dirkas Bauermannas džiaugiasi galimybe dirbti krepšinio šalyje ir tvirtino sieksiąs, kad jo auklėtiniai taptų viena geriausiai besiginančių komandų Europoje.

Naujasis Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšinio komandos vyriausiasis treneris vokietis Dirkas Bauermannas džiaugiasi galimybe dirbti krepšinio šalyje ir tvirtino sieksiąs, kad jo auklėtiniai taptų viena geriausiai besiginančių komandų Europoje.

„Lietuvos ryto“ klubas su šiemet Lenkijos krepšinio rinktinės treneriu tapusiu D. Bauermannu sudarė sutartį iki sezono pabaigos su galimybe ją pratęsti dar vienam sezonui.

„Vakar turėjome pirmąją treniruotę. Ji buvo trumpa, norėjau susipažinti su žaidėjais, pažiūrėti, ką jie sugeba. Aišku, prieš tai peržiūrėjau daug vaizdo įrašų, tačiau tai ne tas pats. Šiandien surengėme pirmąją tikrą treniruotę. Ji skirta gynybai, ir man patiko tai, ką pamačiau, tačiau turėsime kas dieną sunkiai dirbti, kad taptume geresni. „Lietuvos ryto“ klubas turi gilias tradicijas ir ilgą istoriją. Negaliu apsakyti, kaip didžiuojuosi tapęs šios komandos vyriausiuoju treneriu. Tiesa, sezonas jau artėja prie pabaigos, tačiau esu laimingas, kad galiu būti čia. Stengsiuosi žaidėjams rodyti pavyzdį kasdien sunkiai dirbdamas, parodydamas savo aistrą ir būdamas pozityviai nusiteikęs. Atkakliai dirbsime, kad taptume geriausiai besiginančia komanda Europoje. Ši komanda turi pakankamai talentų puolime, kad nugalėtų bet ką, bet reikia žaisti gerai ir gynyboje“, – ketvirtadienį surengtame pristatyme kalbėjo 55-erių metų krepšinio specialistas.

„Su kiekviena nauja krepšininkų karta mums, treneriams, tampa vis sunkiau. Jauni žaidėjai galvoja tik apie puolimą, nori pelnyti kuo daugiau taškų, tačiau jie turi suprasti, kad svarbiausia – pergalė, o kad laimėtum reikia žaisti kartu kaip komandai ir gerai gintis. Mes, treneriai, turime stengtis, kad žaidėjai patikėtų mūsų mokymu, mūsų sistema“, – sakė D. Bauermannas, kuris „Lietuvos ryto“ vyriausiojo trenerio poste pakeitė nuo praėjusių metų spalio komandai vadovavusį Darių Maskoliūną.

Pusmetį nedirbęs D. Bauermannas džiaugėsi galintis grįžti prie mėgstamo užsiėmimo ir vylėsi, kad galės kuo ilgiau likti klube.

„Šešis mėnesius buvau atitrūkęs nuo krepšinio, todėl dabar atėjo laikas eiti į darbą ir daryti tai, ką mėgstu labiausiai – treniruoti. Tikiuosi likti Lietuvoje, kol mirsiu, ir, tikiuosi, kad tai nutiks ne rytoj, – juokavo vokietis. – Visada maniau, kad tęstinumas klube yra geras dalykas. Aštuonerius metus treniravau Vokietijos rinktinė, Leverkūzeno klube dirbau devynerius metus ir aštuonerius ar devynerius metus praleidau Bamberge. Jei mano darbas bus sėkmingas, manau, kad galėsiu likti ilgam. Labai gerbiu Lietuvą. Tai šalis, kuri turėdama vos 3 mln. gyventojų, sugebėjo išauginti turbūt dešimt kartų daugiau NBA ir Eurolygos žaidėjų, nei 85 mln. gyventojų turinti Vokietija. Vokietijoje Lietuvą vadiname pasaulio krepšinio sostine“.

Pirmuoju išbandymu treneriui taps sekmadienį Vilniuje vyksiančios Vieningosios lygos rungtynės su Mariupolio „Azovmaš“ (Ukraina).

„Pirmiausia, norime laimėti sekmadienį. Tikiuosi, kad sirgaliai ateis palaikyti komandos, o pergalė atvers mums duris į atkrintamąsias varžybas, – kalbėjo sostinės klubo strategas. – Vienu metu turime susikoncentruoti vienam mačui. Pavyzdžiui, Lietuvoje, kiekviena komanda gali tave nugalėti, nes visi gali pelnyti taškus. Viliuosi, kad artėjant LKL atkrintamosioms varžyboms komandos forma pasieks aukščiausią tašką ir žaisime geriausią savo krepšinį. Pagrindinė mūsų užduotis – kiekvieną dieną sunkiai dirbti ir tobulėti. Jei tai padės tapti čempionais, o tai yra vienas iš komandos tikslų, bus nuostabu“.

Treneris teigė, kad nedvejodamas liks klube, net jei šis kitą sezoną ir nepateks į Eurolygos varžybas: „Mūsų tikslas – kitą sezoną žaisti Eurolygoje, tačiau ir Europos taurė – aukšto lygio varžybos. Be to, „Lietuvos rytas“ yra du kartus tapęs jų nugalėtoju. Aišku, Eurolyga yra lyg Kalėdos, todėl visi nori ten žaisti“.

D. Bauermannas anksčiau yra treniravęs Vokietijos krepšinio rinktinę, joje dirbo su NBA klubo „Dallas Mavericks“ žvaigžde Dirku Nowitzki.

„Kiekvienas treneris džiaugiasi galimybe treniruoti gerus žaidėjus, nes tai padeda geriau pasirodyti patiems. Tačiau vienas žaidėjas negali laimėti rungtynių ar iškovoti komandai Europos čempionato sidabro medalių, tam reikalingos komandos pastangos. Dirbti su D. Nowitzki buvo nuostabi patirtis. Jis yra puiki asmenybė bei ypač daug dirbantis žaidėjas. Jauni žaidėjai turėtų suprasti, kad pasibaigus treniruotei, nevažiuoji namo, o lieki ir tobulini savo žaidimą. D. Nowitzki visada po treniruotės likdavo bent valandai ir tobulindavo savo metimą. Net ir per laisvas dienas rasdavo laiko pasitreniruoti“, – apie buvusį auklėtinį pasakojo D. Bauermannas.

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius