captcha

Jūsų klausimas priimtas

WADA ataskaitoje – rusų trukdymas atlikti antidopingo testus

Rusijos saugumo tarnybos trukdo ir grasina antidopingo agentūros pareigūnams, siekiantiems ištirti atletus Rusijoje, rašoma Pasaulinės antidopingo agentūros ataskaitoje.
Reuters/Scanpix nuotr.
Reuters/Scanpix nuotr.

Ši ataskaita pasirodė, likus dviem dienoms, kai bus priimtas sprendimas, ar Rusijos sportininkai galės dalyvauti Rio olimpinėse žaidynėse šią vasarą, praneša bbc.com.

Lapkričio mėnesį Rusijos atletai buvo suspenduoti, kai WADA agentūros ataskaitoje buvo akcentuotas masinis dopingo vartojimas tarp sportininkų.

Naujausiais WADA duomenimis:

– 73 iš 455 mėginių negalėjo būti paimti;

– 736 mėginių paėmimas buvo atšauktas arba atsisakyta pateikti mėginį;

– 23 dingę mėginiai. Ataskaitoje teigiama, kad tai „didelis kiekis“;

– 52 neigiami rezultatai.

Ataskaitoje taip pat pateikiami pavydžiai, kaip atletai bandė išvengti dopingo testų arba apgauti dopingo kontrolės pareigūnus. Pavyzdžiui, vienas atletas buvo pastebėtas bėgantis iš dopingo kontrolės zonos po varžybų, o kitas išvyko iš stadiono varžybų metu ir jo buvimo vietos nebuvo galima nustatyti.

WADA taip pat išskyrė atvejį, kai atletei buvo įstatyta talpykla, kurioje buvo laikomas „galimai švarus šlapimas“. Kai ji pabandė pasinaudoti talpykla, ji išsiliejo ant žemės, o ne į specialų surinkimo indą. Atletė bandė papirkti antidopingo kontrolės pareigūną prieš pateikdama mėginį, kuris vėliau parodė, kad atletė vartojo dopingą.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Sportas

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close