2016.05.31 07:20

„Warriors“ NBA čempionų titulą gins finale

basketnews.lt2016.05.31 07:20

„Golden State Warriors“ išlipo iš nepavydėtinos padėties NBA Vakarų konferencijos finale ir savo magišką sezoną tęs NBA finale.

Čempionų titulą ginantys Oklando krepšininkai 96:88 (19:24, 23:24, 29:12, 25:28) pranoko Oklahomos „Thunder“ ir laimėjo trečią kartą iš eilės, taip serijoje triumfuodami 4-3.

Warriors“ tapo vos 10-ąja komanda lygos istorijoje, kuri laimėjo seriją joje atsilikdama 1-3.

NBA finale „Warriors“ kausis su Klivlando „Cavaliers“, kuriuos pernai metų finale įveikė 4-2, taip pat laimėdami 3 paskutines serijos rungtynes. Pirmosios finalo rungtynės – naktį iš ketvirtadienio į penktadienį, 4 val. Lietuvos laiku.

Steve`o Kerro auklėtiniai reguliariajame sezone laimėjo 73 rungtynes, taip sumušdami NBA rekordą, o kelią į finalą jiems atvėrė tai, kas buvo jų ginklas visą sezoną – tritaškiai. Oklando krepšininkai pataikė 17 net tritaškių, taip tolimais metimais surinkdami daugiau nei pusę savo taškų.

Warriors“ pranašumą perėmė trečiajame kėlinyje, kuriame spurtavo 10:0 ir įgijo dviženklę persvarą (69:58). „Thunder“ trečiajame kėlinyje pataikė vos 5 metimus iš 19 ir tepelnė 12 taškų – tai mažiausiai šį sezoną atkrintamosiose.

Tuo metu „Warriors“ vien per šį ketvirtį realizavo 6 tritaškius ir 6 taškų deficitą prasidėjus kėliniui (42:48) pavertė 11 taškų persvara jo pabaigoje (71:60).

Dviženklė persvara komandas skyrė ir iki rungtynių pabaigos likus žaisti kiek mažiau nei 3 minutes (90:79), tačiau 7 taškus iš eilės pelnęs Kevinas Durantas priartino savo komandą iki 86:90.

„Thunder“ tada buvo beapsiginantys, tačiau S. Curry paskutinę atakos sekundę išprovokavo pražangą mesdamas tritaškį, realizavo visas 3 baudas, K. Durantas dukart prametė, o paskutinę vinį į varžovų karstą įkalė tas pats S. Curry, pataikęs tritaškį iki mačo pabaigos likus 26,8 sek. – 96:86.

Warriors“: Stephenas Curry 36 (7/12 trit., 8 rez. perd.), Klay Thompsonas 21 (6/11 trit.), Draymondas Greenas 11 (9 atk. kam.).

„Thunder“: Kevinas Durantas 27, Russellas Westbrookas 19 (7/21 metimai, 13 rez. perd.), Serge`as Ibaka 16.