Sportas

2016.05.15 19:51

Vilniaus „Žalgiris“ penktą kartą iš eilės iškovojo LFF taurę

15min.lt2016.05.15 19:51

Sekmadienio vakarą atnaujintame Telšių stadione buvo žaidžiamas 2016-ųjų metų Lietuvos futbolo federacijos (LFF) taurės finalas, kuriame susitiko šalies čempionas Vilniaus „Žalgiris“ ir A lygoje pirmaujantis „Trakų“ klubas.

Pagrindinis rungtynių laikas nugalėtojo neišaiškino, tačiau pratęsimo metu žalgiriečiai įrodė savo pranašumą.

110-ąją minutę vienintelį įvartį nugalėtojams pelnė dar pernai „Trakų“ marškinėlius vilkėjęs Linas Klimavičius.

„Žalgirio“ klubui tai buvo penktasis iš eilės iškovotas trofėjus. „Trakų“ komanda pirmą kartą klubo istorijoje žaidė šio turnyro finale.

LFF taurę Vilniaus klubas laimėjo dešimtąjį kartą klubo istorijoje. Laimėję sekmadienį žalgiriečiai tapo vienintele komanda Europoje, kuri taurės be žalgiriečių tik dvi komandos galėjo pasigirti tokia pačia keturių iš eilės iškovotų pergalių šalies taurės turnyruose serija: Farerų salų „Vikingur“ klubas bei Šiaurės Airijos „Cliftonville“ ekipa.

Žalgiriečiams šiemetinis finalas prasidėjo netikėtais nesklandumais.

Visai šalia Telšių, prie Rūdupių kaimo, sugedus sostinės komandos autobusui žaidėjams ir klubo personalui teko ieškoti alternatyvų kelionei į LFF taurės finalo stadioną. Kas su artimųjų automobiliais, kas su sirgalių mikroautobusais – futbolininkai šiaip ne taip pasiekė Žemaitijos sostinę.

Paskutinieji žalgiriečiai į renginio vietą iškeliavo likus vos valandai iki rungtynių pradžios, tad vėlavo ir į rungtynėms skirtą apšilimą.

Lemiamos LFF taurės finalo rungtynės tarp Vilniaus „Žalgirio“ ir „Trakų“ prasidėjo 17 valandą.

Dvikovą Telšių stadione stebėjo sausakimšas stadionas.

Pirmajame kėlinyje pasižymėti nepavyko nė vienai ekipai. Nors Valdo Urbono treniruojami „Trakų“ futbolininkai ilgiau kontroliavo kamuolį, sukurti rimto pavojaus prie čempionų vartų jiems nepavyko.​

Antrajame kėlinyje vaizdas buvo panašus. Abi komandos nenorėjo rizikuoti ir žaidė gana atsargiai, suprasdamos, kad įvarčio kaina bėgant minutėms vis didėja.

65-ąją minutę puikų smūgį į „Trakų“ vartus atliko Saulius Mikoliūnas, tačiau Marius Rapalis pademonstravo visą savo meistriškumą ir sugebėjo pirštų galais kamuolį pasiųsti virš skersinio.

Antrojo kėlinio antroje pusėje išryškėjo geresnis „Žalgirio“ fizinis pasirengimas. Vilniečių pasiūlyta sparta vis didėjo, tačiau „Trakams“ pavyko apsiginti ir rungtynes perkelti į pratęsimą – 0:0.

Pratęsimo metu sėkmė šypsojosi žalgiriečiams. 100-ąją minutę po Manto Kuklio pakelto kampinio įvartį galva į savo buvusios komandos vartus įmušė gynėjas Linas Klimavičius.

Per likusį laiką „Trakai“ išsigelbėti nesugebėjo, tad titulas ir vėl liko vilniečių rankose.

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius