2016.01.16 18:02

Lenktynininkas B. Vanagas paskutiniame Dakaro ralio etape – 20-as

ELTA2016.01.16 18:02

37-ojo Dakaro ralio paskutiniame, 13-ajame, etape automobilių klasėje šeštadienį lietuvis Benediktas Vanagas ir jam talkinantis lenkas Sebastianas Rozwadowskis („Toyota Hilux“), preliminariais duomenimis, užėmė 20-ąją vietą.

Etapą laimėjo prancūzas Sebastienas Loebas („Peugeot“). Jis 180 km greičio ruožą įveikė per 1 val. 46 min. 51 sek.

Antrąją vietą užėmė suomis Mikko Hirvonenas („Mini“, +1 min. 13 sek.), o trečiąją – ginantis katarietis Nasseras Al-Attiyah („Mini“, +1.36).

B. Vanagas ir S. Rozvadovskis etapo nugalėtojui pralaimėjo 13 min. 9 sek.

Lietuvių Antano Juknevičiaus ir Mindaugo Slapšio ekipažas („Toyota Hilux“, +17.37) užėmė 28-ąją vietą.

Lenktynių nugalėtoju tapo prancūzas Stephanas Peterhanselis („Peugeot“). Jis Dakaro ralį laimėjo 12-ąjį kartą – po šešis sykius motociklų ir automobilių klasėse.

Antrąją vietą užėmė praėjusių metų čempionas katarietis N. Al-Attiyah (+34.58).

B. Vanagas ir S. Rozwadowskis (+10:58.14) bendrojoje įskaitoje užėmė 27-ąją poziciją, o A. Juknevičius ir M. Slapšys (+14:23.10) – 28-ąją.

Motociklų klasėje paskutinį etapą laimėjo čilietis Pablo Quintanilla („Husqvarna“), o lenktynių nugalėtoju tapo australas Toby Price (KTM).

Keturračių klasėje triumfavo argentinietis Marcos Patronelli („Yamaha“), o sunkvežimių – olandas Gerardas de Rooy („Iveco“).

Dakaro ralis Pietų Amerikoje surengtas aštuntąjį kartą. Varžybų dalyviams Argentinoje ir Bolivijoje iš viso teko įveikti 9332 km.