2016.01.15 23:50

„Žalgiris“ tik po atkaklios kovos nusileido „Real“

15min.lt2016.01.15 23:50

Šarūno Jasikevičiaus vadovaujamas Kauno „Žalgiris“ penktadienio vakarą sužaidė puikų mačą Madride su Eurolygos čempionų „Real“. Iki rungtynių pabaigos į nugaras varžovams alsavę „Žalgirio“ krepšininkai pralaimėjo 86:92 (18:26, 24:19, 11:20, 33:27).

Kauniečiams rungtynių pradžioje nepavyko išvengti įprastos duobės (12:2), tačiau netrukus pavyko atsakyti savuoju spurtu 12:4. Vis dėlto „Real“ ekipa pirmąjį kėlinį sužaidė kur kas geriau, visiškai dominavo baudos aikštelėje, kur Gustavo Ayonas vienas surinko 10 taškų. 8 taškus kauniečiams per kėlinuką surinko Edgaras Ulanovas.

Antrajame ketvirtyje jau siautėjo Felipe Reyesas, vos per 9 minutes surinkęs 12 taškų. Brockas Motumas neblogai žaidė puolime, tačiau gynyboje prieš „Real“ veteraną buvo tuščia vieta. „Real“ pranašumas išaugo iki 13-os – 49:36.

Vis dėlto kauniečiai sugebėjo susiimti ir sugrįžti į rungtynes. Antroje ketvirčio dalyje įsižaidęs Renaldas Seibutis pataikę kelis metimus ir skirtumas greitai tirpo. Prieš pat pertrauką dvitaškį su pražanga pelnęs R.Seibutis sumažino skirtumą iki metimo – 45:42.

Trečiajame ketvirtyje „Žalgirio“ puolimas visiškai užstrigo, „Real“ puolė įvairiai ir tai darė geriau. Ispanams pavyko susigrąžinti dviženklę persvarą – 65:53.

Paskutinio ketvirčio pradžioje buvo pradėję kvepėti „Žalgirio“ sutriuškinimu (73:57), tačiau kauniečiai ir vėl atsitiesė. Mačui einant į pabaigą P.Jankūnas pataikė du metimus iš eilės, o apsigynus skirtumą iki vos 5 taškų sumažino R.Seibutis – 78:73.

Tačiau koją kišo visų rungtynių metu ryškėjusi bėda – skylės baudos aikštelėje, kuriomis puikiai naudojosi F.Reyesas, Andresas Nočioni ir G.Ayonas. Nors kauniečiai pabaigoje galėjo užsikabinti, tačiau „Real“ į visus „Žalgirio“ blykstelėjimus atsakydavo savais.

Geriausias sezono Eurolygos rungtynes sužaidė Jonas Mačiulis. Ilgiausiai žaidęs (25 su use min.) lietuvis pelnė daugiausiai taškų – 12 (2/5 dvit., 1/4 trit., 5/5 baud.). Jis atkovojo 3 ir perėmė vieną kamuolį, išprovokavo 3 pražangas, kartą prasižengė pats ir surinko 11 naudingumo balų.