captcha

Jūsų klausimas priimtas

Iki šiol Sporto departamentui nekilo įtarimų dėl to, kaip LFF naudoja valstybės lėšas

Kūno kultūros ir sporto departamento vadovas Edis Urbanavičius sako, kad Lietuvos futbolo federacijai (LFF) skiriamos valstybės lėšos yra tik nedidelė dalis viso biudžeto, kuriuo ji disponuoja, ir teigia, kad iki šiol įtarimų dėl šių lėšų panaudojimo nekilo.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.

Jis taip pat žada, kad bus atidžiau pasižiūrėta, kaip LFF išleido 2015 metais iš valstybės biudžeto skirtus 148 tūkst. eurų.

„Pagrindinė federacijų kontrolė iš mūsų pusės yra susijusi su valstybės lėšų skyrimu, federacijos mums atsiskaitinėja už tų lėšų panaudojimą ir mes turime galimybes patikrinti tų lėšų panaudojimą. Tai Futbolo federacija yra ne išimtis, ji šiais metais yra gavusi apie 148 tūkst. eurų valstybės lėšų, tai tą sumą mes ir patikrinsime, tą sutarėme ir su premjeru, kai gavome pavedimą iš jo, kad būtent būtų patikrinta, kaip tos lėšos buvo panaudotos“, – BNS ketvirtadienį sakė E. Urbanavičius.

Premjeras Algirdas Butkevičius anksčiau šią savaitę, dar iki pasirodant žinioms apie kratas, pavedė Kūno kultūros ir sporto departamentui išnagrinėti situaciją LFF. Taip jis reagavo į opozicijos paraginus dėl galimos nusikalstamo pasaulio įtakos nutraukti finansavimą LFF.

„Mes pasitikslinome premjero poziciją ir ji yra tokia, kad pirmiausia mes turime patikrinti, kaip tos skirtos valstybės lėšos buvo naudotos – atlikti papildomą auditą, ne vien ataskaitas įvertinti, – teigė E. Urbanavičius.

Anot jo, LFF ataskaitą departamentui turėtų pateikti kitų metų pradžioje, iki tol kokių nors veiksmų imtis neplanuojama.

„Mes tikrai nedarysime tyrimo, kol yra nepateiktos ataskaitos, nes tada būtų galimybė kažką ir koreguoti. Tai norėtume sulaukti, kad jie mums atsiskaitytų“, – sakė Kūno kultūros ir sporto departamento vadovas.

„Kol kas dėl mūsų skirtų lėšų (panaudojimo) mums įtarimų jie nebuvo sukėlę ir mes abejonių neturėjome, bet šitoje situacijoje, kuri dabar yra, mes patikrinimą atliksime“, – aiškino jis.

E. Urbanavičiaus teigimu, jeigu „po šių tyrimų bus gauta kažkokia informacija, bus galimybė spręsti klausimą dėl tolimesnio valstybės lėšų skyrimo federacijai“. Nors kartu jis pripažino, jog valstybės indėlis į LFF biudžetą nėra reikšmingas.

„Tai tikrai labai nedidelė dalis pagal jų biudžetą, nes jų biudžetas tikrai yra 6–7 ar kiek milijonų eurų, tai aš manau, kad čia tikrai tie pinigai nėra tokie ypatingai jiems reikšmingi“, – sakė E. Urbanavičius.

Jis teigė, kad LFF daugiausia lėšų gauna iš Tarptautinės futbolo federacijos (FIFA), Europos futbolo federacijų asociacijos (UEFA), rėmėjų, taip pat iš rungtynių, reklamos pardavimų, nors detalios informacijos apie LFF biudžetą departamento vadovas sakė neturintis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Sportas

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...