captcha

Jūsų klausimas priimtas

M. Paulauskas – priežastis, dėl kurios krepšinis – antroji religija Lietuvoje

Be Modesto Paulausko krepšinis nebūtų antroji Lietuvos religija. Tuo įsitikinusi Gintarė Grikštaitė, filmo „Modestas Paulauskas. Krepšinio švyturys“ scenarijaus autorė. 
 
A. Ufarto (BFL) nuotr.
A. Ufarto (BFL) nuotr.

„Jeigu reiktų pakartoti, kartočiau tą patį ir dar daugiau. Dar daugiau dirbčiau, dar ilgiau. 28 metų negalvočiau apie karjeros pabaigą: žaisčiau krepšinį, kol išneštų, kaip futbolo aikštėje, ant neštuvų,“ – taip apie savo karjerą sakė M. Paulauskas, 1972 m. olimpinis, 2 kartus pasaulio ir 4 kartus Europos čempionas. 

G. Grikštaitė tikina, kad prisiliesti prie žvaigždžių – visuomet didelis malonumas ir prisimena, jog šio krepšininko vardą girdi nuo tada, kai pradėjo būti sąmoninga. 

„Po karo jis buvo tas žmogus, kuris parodė kelią kitiems, paskui atsirado ir Arvydas Sabonis, ir Šarūnas Marčiulionis. Kaži, ar be M. Paulausko krepšinis būtų antroji religija Lietuvoje“, – sako Gintarė Grikštaitė.  

Nors sukūrė ne vieną filmą apie sporto pasaulį, G. Grikštaitė tvirtina, jog M. Paulauskas – pirmasis, apie kurį ji norėjo kurti filmą jau nuo studijų laikų. 

„Jis – tituluočiausias Lietuvos krepšininkas. M. Paulauskas – mano žvaigždė“, – tvirtina žurnalistė. 

Filmas pradėtas kurti prieš dvejus metus. „Kadangi mes pažįstami labai seniai, Modestas pasitikėjo mumis ir sutiko“, – darbų pradžia prisimena scenarijaus autorė. Jos teigimu, pagrindinis dokumentinio filmo kūrėjų tikslas –  parodyti, kaip tampama čempionu ir olimpine žvaigžde. 

Filmo autorius – Stasys Petkus, scenarijaus autorė – G. Grikštaitė, operatorius – Žilvinas Petkus, montažo režisierius – Arvydas Raginis. 

Pirmadienį filmas pristatytas kviestinei publikai. Artimiausiu metu filmą „Modestas Paulauskas. Krepšinio švyturys“ išvys ir LRT TELEVIZIJOS žiūrovai. 

Plačiau apie filmą ir ištrauka iš jo – „Laba diena, Lietuva“ reportaže.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Sportas

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...