Sportas

2015.12.14 16:36

Lietuvos sporto žurnalistai įvertino ir atletų pergales, ir organizatorių pastangas

ELTA2015.12.14 16:36

Lietuvos sporto žurnalistų federacijos (LSŽF) Metų apdovanojimų ceremonijoje pirmadienį prizais ir diplomais apdovanoti sporto žurnalistai, sportininkai ir organizacijos. 

Sporto žurnalistų „Metų pašnekovo“ prizą už bendravimą su žiniasklaida pelnė dviratininkas Ramūnas Navardauskas (25 tšk.). Šioje nominacijoje pasaulio čempionato bronzos medalio laimėtojas vienu tašku aplenkė Kūno kultūros ir sporto departamento generalinį direktorių Edį Urbanavičių ir septyniais taškais – kanojininką Jevgenijų Šukliną. 

„Metų šuolio“ prizą už sporto pasiekimus iškovojo kanojininkas Henrikas Žustautas (44 tšk.), šiemet tapęs pirmuoju lietuviu – Europos žaidynių čempionu. Jis šešiais taškais aplenkė Europos bokso čempioną Eimantą Stanionį ir 26 taškais – Europos jaunimo (iki 23 metų) čempionę trišuolininkę Dovilė Dzindzaletaitę. 

„Metų sporto viltimi“ išrinktas kitas Europos žaidynių čempionas plaukikas Andrius Šidlauskas (51 tšk.). Antras liko pasaulio jaunučių stalo teniso čempionate aukso ir bronzos medalius iškovojęs Medardas Stankevičius (21 tšk.), trečias – pasaulio jaunių vicečempionas kanojininkas Vadimas Korobovas (18 tšk.). 

„Metų sporto renginiu“ pripažintas Daviso taurės teniso mačas Vilniuje tarp Lietuvos ir Ukrainos rinktinių (27 tšk.). Kitas prizines vietas užėmė LKL žvaigždžių diena Vilniuje (23 tšk.) ir pirmoji Olimpinė diena Kaune (20 tšk.). 

„Metų sporto iniciatyvos“ prizas įteiktas Jungtinės Karalystės ambasadai Lietuvoje (26 tšk.), kurie šiemet kvietė šalies sporto bendruomenę į renginius, skirtus pasaulio regbio čempionatui ir Europos futbolo čempionato atrankos rungtynėms tarp Lietuvos ir Anglijos rinktinių. Antroji vieta – Lietuvos regbio „Top“ lygos įkūrimas (25 tšk.), trečioji – Lietuvos sporto federacijų sąjungos seminarų ciklas „Sporto rinkodara ir komunikacija“ (22 tšk.). 

Metų laureatus Lietuvos sporto žurnalistų federacijos nariai balsavimu renka nuo 2005-ųjų. 

Pernai įsteigus Lietuvos sporto apdovanojimus, kurių laureatus kartu renka Lietuvos tautinis olimpinis komitetas, Kūno kultūros ir sporto departamentas bei Lietuvos sporto žurnalistų federacijas, pasikeitė LSŽF nominacijų pavadinimai. 

„Sportas – ne tik finalai ir aukso medaliai. Geriausi būna ne tik čempionai, bet ir tie, kurie nugali save, sudaro galimybes atsiskleisti čempionams. Antrus metus rinkdami laureatus pagal naujas nominacijas atrandame vis naujų sporto herojų, – sakė LSŽF prezidentas Gintaras Nenartavičius. – Renkant Metų sporto viltį ir šuolį daugiausia lėmė pasiekti rezultatai, o štai Metų pašnekovo nominacijoje sporto žurnalistai galėjo įvertinti tuos asmenis, kuriems geriausiai sekėsi bendrauti su žiniasklaida. Metų sporto renginio ir iniciatyvos nominacijos atspindi įdomiausius sporto įvykius Lietuvoje“. 

Kartu su sportininkais ir sporto organizatoriais pagerbti ir 2015-ųjų Lietuvos sporto žurnalistikos laureatai – 11-ąjį kartą įteiktos šviesios atminties kolegų Romos Grinbergienės ir Aleksandro Krukausko premijos, kurias įsteigė loterijų firma „Olifėja“. LSŽF prezidiumo sprendimu, R. Grinbergienės premija už ryškiausius metų darbus paskirta laikraščio „Sportas“ ir portalo „Sportas.info“ redaktoriui Mariui Grinbergui, o A. Krukausko premija už gyvenimą, pašvęstą sporto žurnalistikai, skirta futbolo metraštininkui, devynių knygų autoriui Gediminui Kalinauskui. 

UAB „Vaibra“ įsteigta Vytauto Saulio ir jo sūnaus Vytauto premija geriausiam jaunam sporto žurnalistui skirta portalo „Lrytas.lt“ sporto žurnalistui Martynui Suslavičiui. 

LSŽF Metų sporto laureatai pagerbti pirmadienį Vilniuje, viešbutyje „Artis“, surengtose apdovanojimų iškilmėse. 

Visi LSŽF premijų laureatai. 

R. Grinbergienės premija. 

2005 – Artūras Gimžauskas („Spo“) 

2006 – Dovilė Kamarauskienė („Kauno diena“) 

2007 – Rita Stankevičiūtė („Lietuvos rytas“, „Krepšinis“) 

2008 – Alfredas Pliadis („Olimpinė panorama“, KAM) 

2009 – Eglė Šilinskaitė („Lietuvos rytas“, „Lietuvos ryto“ TV) 

2010 – Mindaugas Augustis („Delfi.lt“) 

2011 – Stasys Petkus (LRT) 

2012 – Gintarė Grikštaitė (LRT) 

2013 – Gintaras Šiuparys („Lietuvos rytas“) 

2014 – Kęstutis Rimkus („Lietuvos rytas“) 

2015 – Marius Grinbergas („Sportas“ ir „Sportas.info“) 

A. Krukausko premija. 

2005 – Ginas Pinigis 

2006 – Regina Mundrytė 

2007 – Vytautas Gudelis 

2008 – Marytė Marcinkevičiūtė 

2009 – Aleksandras Icikavičius 

2010 – Virginijus Mundrys 

2011 – Algis Matulevičius 

2012 – Kazys Kilčiauskas 

2013 – Rimgaudas Tirilis 

2014 – Sigitas Beleckas 

2015 – Gediminas Kalinauskas. 

V. ir V. Saulių premija. 

2014 – Gabrielė Miknevičiūtė („Krepsinis.net“) 

2015 – Martynas Suslavičius („Lrytas.lt“).