2013.02.17 21:29

„Lietuvos rytas“ ir „Neptūnas“ Vieningoje lygoje patyrė nesėkmes

basketnews.lt2013.02.17 21:29

Kai paskutinę mačo minutę „Lietuvos rytas“ ir Zgočeleco „Turow“ įsitraukė į baudų metimų konkursą, lemiamas baudas prametė Vilniaus komandos puolėjas Dejanas Ivanovas.

„Lietuvos rytas“ nesustabdė Lenkijos krepšininkų tritaškių ir prasiveržimų, todėl išvykoje pralaimėjo VTB Vieningosios lygos rungtynes – 78:86 (17:26, 22:10, 15:23, 24:27).

Pirmąjį smūgį Dariaus Maskoliūno auklėtiniai patyrė susitikimo pradžioje, kai „Turow“ susikrovė dviženklį pranašumą – 26:16. Lietuvos vicečempionai, pelnydami vienuolika taškų be atsako, persvėrė rezultatą antrajame ketvirtyje – 35:34.

35-ąją minutę šeimininkai pavojingai nutolo – 68:61, bet „Lietuvos rytas“ ginklų nesudėjo ir paskutinę minutę sumažino atsilikimą – 76:79.

Lenkai, nenorėdami, kad vilniečiai tritaškiu išlygintų rezultatą, svečius stabdė pražangomis. Janis Blumas sumetė abi baudas (78:79), bet Russellas Robinsonas atsakė tuo pačiu (81:78).

Kitos atakos metu baudas metė D. Ivanovas, tačiau nė vienas metimas nepasiekė tikslo. „Turow“ žaidėjai pasinaudojo galimybe įtvirtinti pergalę – Davidas Jacksonas sumetė baudas, o Nemanja Nedovičiaus tritaškis skriejo pro šalį (83:78).

Trenerio sprendimu Lenkijoje nuo atsarginių žaidėjų suolelio nepakilo puolėjas Artūras Jomantas ir gynėjas Deividas Dulkys.

„Lietuvos rytas“: Dejanas Ivanovas 14 (9 atk. kam.), Renaldas Seibutis 13, Janis Blumas 12, Nemanja Nedovičius 10.

„Turow“: Davidas Jacksonas 19, Russelas Robinsonas 14, Michalas Chylinskis 14, Ivanas Zigeranovičius 12.

Pralaimėjo ir „Neptūnas“

Dar vieną pralaimėjimą VTB Vieningoje lygoje patyrė Klaipėdos „Neptūno“ (2-13) komanda. Ji sekmadienį namie 72:90 (29:23, 12:21, 21:26, 10:20) nusileido Žemutinio Naugardo „Nizhny Novgorod“ (8-7).

Rusai nutolo po ilgosios pertraukos. Dar besibaigiant trečiam kėliniui „Neptūno“ deficitas buvo vos 6 taškai (62:68), tačiau tada įkrito į gilią duobę, iš kurios nebeišsikapstė.

„Nizhny Novgorod“ septynių minučių atkarpą laimėjo 17:0 ir rezultatas tapo triuškinamas – 85:62.

„Neptūnas“: Valdas Vasylius 16, Vytautas Šarakauskas 14, Deivydas Gailius 13, Rashaunas Broadusas 11.

„Nizhny Novgorod“: Obie Trotteris (7 rez. perd., 5 per. kam.) ir Pavelas Korobkovas po 17, Semionas Antonovas 15, Artiomas Jakovenka 13, Vadimas Paninas 10.